"העובדה שישראל לא נזקקה לתכנית סיוע מיוחדת לבנקים - בולטת לטובה"

בחינת מדיניות הסחר של ישראל הסתיימה בהצלחה "כלכלת ישראל מתאפיינת בחדשנות, עמידות בפני משברים, מדיניות ליברלית בתחום הסחר וקידום רפורמות". הבחינה הקודמת - לפני 6 שנים
 | 
דגל ישראל, צילום: Getty images Israel
"כלכלת ישראל מתאפיינת בחדשנות, עמידות בפני משברים, מדיניות ליברלית בתחום הסחר וקידום רפורמות", אלו הם רק חלק מהשבחים להם זכתה ישראל מארגון הסחר העולמי (WTO) שערך את בחינת מדיניות הסחר הרביעית של ישראל. הפעם הקודמת בה נערכה בחינה זו היתה לפני 6 שנים ב-2006. בראש המשלחת הישראלית עמד אוהד כהן, סמנכ"ל סחר חוץ במשרד התמ"ת והבחינה הסתיימה בסוף השבוע האחרון בג'נבה.

בדיון השימוע, שיוחד לביצוע הערכת תפקודה הכלכלי של מדינת ישראל, חלקו מדינות הארגון שבחים על התמודדותה המוצלחת של ישראל עם המשבר הפיננסי הגלובלי, כמו גם לחוסנה של הכלכלה הישראלית. נציגי המדינות החברות הדגישו בהערכתם כי העובדה שישראל לא נזקקה לתכנית סיוע מיוחדת לסקטור הבנקאי, בולטת לטובה.

בפרט, ציינו מדינות רבות בדיון את החשיבות של המשך ניהול מדיניות סחר ליברלית על ידי ישראל ואת הרפורמות שננקטו בשנים האחרונות, כגון רפורמת בכר והרפורמה בנמלים. עוד צוינה לטובה החדשנות הישראלית ותרומתה הייחודית לכלכלה, כמו גם הסיוע שישראל מעניקה למדינות מתפתחות בתחום הטכנולוגיה החקלאית. כצעד חיובי נוסף, ציינו מספר מדינות לטובה את ההתפתחויות שחלו בתחום הקניין הרוחני בישראל.

בחינת מדיניות הסחר שנערכה בג'נבה הייתה הפעם הרביעית בה הארגון עורך דו"ח מפורט על מדיניות הסחר של ישראל, הבחינה הקודמת נערכה ב-2006. במהלך השימוע, בו נטלו חלק נציגי המדינות החברות בארגון, הוצגו למעלה מ- 200 שאלות בתחומי המדיניות הכלכלית הישראלית במגוון סוגיות שונות, שהוצגו בפני נציגי המשלחת הישראלית לארגון, בהובלת סמנכ"ל ומנהל מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת, אוהד כהן. המשלחת, מסרה את התשובות לשאלות השונות מטעם מדינת ישראל, בתיאום עם משרדי ממשלה שונים.

כהן ציין כי: "הבחינה הינה סקירה מקיפה ומפורטת של מכלול ההיבטים של מדיניות הסחר של ישראל. מאמצים רבים נעשו בשנים האחרונות בכל הנוגע לאימוץ תקינה בינ"ל במטרה להמשיך ולהקל על הסחר. כמו כן, גם תחום הסחר הבינ"ל בשירותים, הנמצא אף הוא בתחום עיסוקו של ה-WTO, קיבל תשומת לב מיוחדת בדו"ח שכתב הארגון על כלכלת ישראל ונדון אף הוא במהלך השימוע. תחום זה הוא בעל חשיבות עצומה לכלכלה הישראלית, יש לו תרומה ישירה ומשמעותית להגדלת התמ״ג של ישראל ולהגברת התעסוקה בישראל ולכן הוא מהווה כיום חלק בלתי נפרד מניהול מדיניות הסחר של ישראל".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה