מפעל פיניציה לא יסגר; "מקווים כי המדינה תעמוד בהתחייבויותיה"

על-פי ההסכם בין ההסתדרות חתמה על עם הרוכשת, קרן פורטיסימו, ייקלטו רוב של העובדים ותופסק עבודתם של רק 46 עובדים במקום 150 עובדים שהבעלים החדשים רצו לפטר מלכתחילה
 |  (4)
זכוכית, צילום: Getty images Israel
מפעל "פיניציה" באזור תעשייה ציפורית הסמוך לנצרת עילית, ניצל היום (ה') מסגירה לאחר שההסתדרות חתמה על הסכם קיבוצי עם קרן פורטיסימו, שאמורה לרכוש את המפעל.

על-פי ההסכם ייקלטו רובם של העובדים ותופסק עבודתם של רק 46 עובדים במקום 150 עובדים שהבעלים החדשים רצו לפטר מלכתחילה. הותק
של העובדים הנקלטים לחישוב הזכויות יישמר. לא תהיה פגיעה בשכרם של העובדים. ההסכם הקיבוצי היה תנאי הכרחי לאישורה של עסקת המכירה. כעת, הצדדים אמורים להגיש את ההסכם לאישורו של ביהמ"ש.

בד בבד, ההסתדרות והעובדים דרשו מהממשלה להתחייב על הנחת צינור שיוביל גז למפעל ובכך יופחתו העלויות הגבוהות של ייצור הזכוכית באמצעות מזוט וחשמל. ההסתדרות והעובדים טענו כי משקיעים שמתעניינים במפעל התנו את השקעתם בהתחייבות של הממשלה להנחת צינור הגז.

בהתסדרות אומרים: "אנחנו שמחים שהצלחנו, יחד עם העובדים, להביא את הממשלה להתערב על-מנת למנוע את סגירותו של המפעל. אנחנו מקווים כי המדינה תעמוד בהתחייבויותיה כדי שלא נמצא את עצמנו בעוד שנה וחצי שוב בהפגנות עם העובדים מול משרדי הממשלה. אנחנו אף מקווים כי המפעל יעלה על דרך המלך ויוכל בעתיד להעסיק עוד ועוד עובדים".

כזכור, בתחילת אוגוסט נקלע המפעל לייצור זכוכית למשבר לאחר שצבר חובות של יותר מ- 300 מיליון שקלים. ועד העובדים, בראשות חיים קטרי, ערך פגישה עם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ויצא למאבק בגיבויו, ובניהולם של יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ, יצחק מויאל, ויו"ר מרחב עמקים צפוני, בראשות ליאון פרץ.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  הכל ביגלל שיש בחירות ולא מזמן היה ניסגר (ל"ת)
  מדינה שקרנית 01/11/2012 15:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  עד
  לא מאמין 01/11/2012 15:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עד שבית המשפט יאשר אני לא מאמין לשום דבר
  סגור
 • 2.
  ההתסדרות עשתה משהו מועיל (ל"ת)
  סוף סוף 01/11/2012 15:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  הלוואי וזה יסתדר!!! (ל"ת)
  חדשות נהדרות 01/11/2012 15:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור