פרוייקט אסטרטגי ענק: בזק תחל בפריסת תשתית אופטית עד לבתים

דירקטוריון בזק אישר היום לחברה להרחיב את התשתית ולפרוס סיבים אופטיים עד לבתי המנויים. המנכ"ל אבי גבאי: "פרוייקט ה-Fiber NGN, יבטיח את המובילות שלנו בטווח הנראה לעין"
 | 
אבי גבאי
חברת בזק הכריזה על תחילת פרוייקט ה-"Fiber NGN", פריסת תשתיות סיבים אופטיות בכל רחבי הארץ, כך שיגיעו קרוב ככל הניתן לבתי המנויים. הפרוייקט יבוצע בכמה שלבים ובאופן מודולרי, כך שניתן יהיה להתאימו לטכנולוגיות המתקדמות ביותר שיתפתחו בשנים הקרובות.

פריסת התשתית האופטית תחל לאחר שדירקטוריון בזק אישר היום לחברה להרחיב את התשתית ולפרוס סיבים אופטיים, תוך ביצוע תכנון מפורט של הפרוייקט, ניסויים בטכנולוגיות המתקדמות ורכישת ציוד נדרש.

פרוייקט הנחת הסיבים האופטיים מהווה שלב נוסף בפרוייקט ה-NGN, לקראת כניסה עתידית של החברה לאספקת רוחבי פס גדולים מהקיימים היום, ושירותי תקשורת מתקדמים ללקוחות, וזאת על בסיס טכנולוגיות אופטיות חדשניות.

כבר היום, רשת ה-NGN הקיימת של בזק מספקת קצבים של עד 100 מגה, וה- Fiber NGN יהווה חלק אינטגרלי ממנה. החברה תחל כבר השנה בתכנון ובביצוע פריסה במספר ערים בישראל, ותאיץ את קצב הפריסה במהלך 2013.

בתחילת השנה, בזק החלה בניסוי ה- Fiber NGN בפתח תקווה כשמטרתו היתה לבחון את הדרך האופטימלית לפיתוח הרשת לדור הבא. מדובר כאמור בטכנולוגיה המביאה את הסיב האופטי עד לבית הלקוח (FTTH/B), ועל ידי כך מאפשרת לבזק לספק ללקוחותיה מהירויות גלישה אולטרה גבוהות המגיעות עד 1 גיגה לשנייה. במסגרת הניסוי, חיברה בזק מאות מלקוחות החברה לטכנולוגיה החדשה. הניסוי הוכתר בהצלחה, ועתה בזק עוברת לשלב היישום.

החברה תחל כבר השנה בתכנון ובביצוע פריסה במספר ערים בישראל, ותאיץ את קצב הפריסה במהלך 2013. המטרה היא שכבר ב- 2013 התשתית תגיע למאות אלפי בתי מנויים בישראל. החיבור בפועל של הלקוחות לתשתית הסיבים שתונח לא יתרחש בשלב הראשון, עד לבחירת המתווה הטכנולוגי האופטימלי לרשת. יש לציין כי כבר היום בזק פורסת סיבים אופטיים לעסקים בהיקפים מהגדולים בעולם בתחום זה, ועתה הפריסה מתרחבת גם לבתים.

בעקבות ההחלטה, אמר היום מנכ"ל בזק, אבי גבאי כי, "מדובר בהחלטה אסטרטגית של בזק לפריסת סיבים אופטיים קרוב ככל הניתן לבתים. התחלנו במסע שסופו אספקת שירותי תקשורת מתקדמים ביותר על בסיס רוחב פס כמעט בלתי מוגבל".

גבאי הוסיף כי, "ההשקעות של בזק הינן מהגבוהות במדינת ישראל ועומדות בשנים האחרונות על כמיליארד שקל בשנה. לבזק יתרון טכנולוגי מובהק, ואנו מחוייבים לשמר אותו גם בעתיד. פרוייקט ה-Fiber NGN, יבטיח את המובילות שלנו בטווח הנראה לעין".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה