רשות ההגבלים העסקיים הגישה כתב אישום כנגד מאפיות הלחם בגין קרטל

המאפיות הגדולות בארץ תיאמו ביניהן כי יימנעו מתחרות האחת בשניה ויפעלו להעלאת מחירי הלחם האחיד והחלות לצרכן. כתבי האישום הוגשו כנגד בכירי המאפיות בארץ ובהם מנכ"לי מאפיות אנג'ל וברמן
 |  (3)
לחם. עולה או יורד
רשות ההגבלים העסקיים הגישה כתב אישום כנגד מאפיות הלחם בגין קרטל בנסיבות מחמירות. על פי כתב האישום המאפיות הגדולות בארץ תיאמו ביניהן כי יימנעו מתחרות האחת בשניה ויפעלו להעלאת מחירי הלחם האחיד והחלות לצרכן.

רשות ההגבלים העסקיים הגישה היום (ד') כתב אישום לבית המשפט המחוזי בירושלים כנגד המאפיות אנג'ל, אורנים, ברמן, דוידוביץ', אחדות, אלומות, מרחבית, דגנית עין בר, מנהליהן ונושאי משרה בכירים נוספים בהן. כתב האישום הוגש לאחר שבחודש אפריל ניצלו רק חלק מהנאשמים את זכותם לשימוע.

לדברי הממונה על הרשות להגבלים עסקיים "מדובר בפרשייה חמורה מאוד שנבדקה לעומק על ידי מחלקת החקירות והמחלקה המשפטית ברשות. זוהי אחת ממעבירות הליבה של קרטל וחלוקת שוק, על ידי המאפיות הגדולות, במוצר חיוני לכלל הצרכנים, עם מעורבות ישירה של המנכ"לים והדרגים הגבוהים ביותר בחברות המעורבות. אנחנו מקווים שבית המשפט ימצה עם הנאשמים את הדין באופן המשקף את חומרתם העצומה של המעשים. קרטל משול לגניבה מכיסו של הצרכן."

על פי כתב האישום, בשלהי חודש פברואר 2010 הסכימו ירון אנג'ל, מנכ"ל מאפיית אנג'ל, יהודה שניידמן, מנכ"ל מאפיית ברמן, יוחנן אהרונסון, מנכ"ל מאפיית מרחבית ויו"ר מאפיית דגנית עין בר ושייקה דוידוביץ', מנכ"ל מאפיות דוידוביץ', אחדות ואלומות, להימנע מתחרות על אספקת מוצרי המאפיות על ידי חלוקת הלקוחות בין המאפיות. בנוסף, הוסכם ביניהם כי המאפיות יפעלו מול הקמעונאים להעלאת מחירי הלחם האחיד והחלות לצרכן. להסכמות אלו היו שותפים גם נושאי משרה בכירים אחרים במאפיות השונות. ההסכמות גובשו, בין היתר, בישיבות משותפות במקומות שונים בארץ.

חקירת רשות ההגבלים העסקיים החלה במאי 2010, בעיצומו של הקרטל, במסגרתה נערכו פשיטות על המאפיות ונעצרו חלק מהחשודים.

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד אסף מוזס, ועורכי הדין זיו גלעדי ואייל פרזון.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לא מספיק שיחקרו ויתבעו על הונאת הציבור
  אמיר 29/08/2012 13:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מוכרים לנו לחם מחיטה מלאה ק ש תאכלו לחם אמיתי בחו"ל פה חוץ מרשת אחת שמייצרת תוצרת עצמית המאפיות גוזלות את כספינו על לחם מזוייף ...ש ע ר ו ר י ה ומשרד הבריאות לא עושה תפקידו!
  סגור
 • 2.
  הרשות להגבלים עסקיים בישראל = בדיחה, לא להתרגש. (ל"ת)
  מורה 29/08/2012 12:58
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  אני מקווה שלא ישכחו לחקור גם יצרני מזון נוספים (ל"ת)
  זיו 29/08/2012 12:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור