ביהמ"ש קבע: השיקולים בשחרורו של שושן ברבי - "ראויים ומאוזנים"

עתירה מנהלית שהגיש היועמ"ש נגד ועדת השחרורים שהחליטה לשחרר את העבריין ברבי מהכלא לטובת תוכנית טיפולית לגמילה מסמים - נדחתה בטענה כי הפעם "ייתכן ועשה ברבי חשבון נפש"
 |  (2)
(קרדיט: Getty images Israel)
שלוש נשים נדרסו אמש (מוצ"ש) למוות בנתניה בתאונת פגע וברח. החשוד המרכזי בדריסה, העבריין הנתנייתי שושן ברבי, טרם נתפס.

לברבי עבר פלילי עשיר מגיל צעיר מאוד, שכלל כמה מאסרים. לפני שנתיים, בעודו מרצה עונש מאסר של 8 חודשים, החליטה ועדת השחרורים, לאחר שהתלבטה לא מעט, על שחרורו על תנאי. הוועדה לא התעלמה מהרשעותיו הקודמות של המשיב, אך במקרה זה העדיפה את הפנייתו לתוכנית טיפולית של הגב' לובלסקי וצירפה לכך גם השתלבות במחלקת הרווחה של עיריית נתניה ביחידה לנפגעי סמים והתמכרויות, לאחר תום תקופת התנאי.

ביהמ"ש דחה את עתירת היועמ"ש נגד השחרור וקבע כי "ועדת השחרורים לא שללה אפשרות לדחות את עתירת ברבי לשחרור על תנאי ולהשאיר אותו מאחורי סורג ובריח ל-72 יום, אך העדיפה, ובצדק, את ההשתלבות הראשונה של המשיב בתוכנית טיפולית במסגרת שחרור על תנאי, שכן חרף העובדה שריצה מאסרים קודמים לא מעטים לא זכה בעבר לשחרור על תנאי, ומשכך לא ניתנה לו הזדמנות להוכיח כי מעבר לעובדה שהתנהגותו בכלא תקינה ובדיקות השתן נקיות מסמים, הוא גם מוכן להשתלב בתוכנית טיפולית על מנת למנוע מסוכנותו בעתיד ועל מנת למנוע, כך יש לקוות, את חזרתו למעגל הפשע".

ב"כ היועמ"ש טען כי גיליון ההרשעות הקודמות של ברבי מלמד כי אין לו יראה מהדין שכן הוא חוזר ומבצע עבירות מאז היותו נער, ומאסריו הקודמים לא הרתיעו אותו מלעבור את העבירות בגינן הוא מרצה את עונש המאסר; ברבי חזר וביצע עבירות למרות היותו בפיקוח קצין מבחן, הגמילה שעבר לא צלחה והרצון להשתקם לא היה רצון אמיתי.

ביהמ"ש קבע כי "יתכן וכך היו פני הדברים עד למאסרו הנוכחי של ברבי, אך במהלך מאסרו הנוכחי ייתכן ועשה חשבון נפש אשר הביאו אותו להירתם לתוכנית טיפולית של הגב' לובלסקי, אשר יש לקוות כי יעמוד בה יחד עם יצירת קשר עם גורמי הרווחה בעיריית נתניה בתום תקופת התנאי, יסייעו לו שלא לחזור לעולם הפשע.

"לאור כל האמור לעיל, אין בעובדה שוועדת השחרורים התלבטה בטרם הגיעה להחלטתה כדי ללמד על כך שהשיקולים שלה לא היו השיקולים הראויים ושלא איזנה באופן נכון ביניהם. עיון בהחלטת הוועדה מלמד שהיא שקלה את כל השיקולים, איזנה נכון בין השיקולים ולא נפל בהחלטה כל פגם מהפגמים המצדיקים התערבות שיפוטית בהחלטה של רשות מינהלית".

לכתבה המלאה באתר 'חשבים'
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הדבר היחידי שמאוזן אלה גופות הנרצחות (ל"ת)
  עידית 19/08/2012 13:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  דמם של הנרצחות על ידו של השופט ששחרר פושע מועד
  מקס פאואר 19/08/2012 13:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לפי כל הגיון מקומו של הפושע חלאת המין האנושי בכלא לכל ימי חייו, השופט חס על הפושע ובז לחיי החפים מפשע, שופטים הזויים.
  סגור