עתירה לבג"צ: שכר חיילי החובה הוקפא במשך עשור ושכר הרמטכ"ל עלה ב-40%

התובעים: "זהו לעג לרש", בכל המשק היה גידול ריאלי בשכר והמגזר הציבורי כולל הצבא קיבל תוספות יוקר. דורשים קיום סביר לחיילי החובה
 |  (5)
עופרת יצוקה (צילום: דובר צה''ל)
הורים לחיילים מכירים היטב את היקף ההוצאות וכמות התמיכה הכספית הנדרשת בילד המגויס למרות שהצבא טוען כי הוא שואף לכסות את הוצאות חיילי החובה.

עתירה שהוגשה הבוקר לבג"צ על ידי עורכי הדין אמנון לורך, ענר חפץ ורועי שראל ממשרד יגאל ארנון ושות' עוסקת בנושא זה ועורכי הדין דורשים מבית המשפט העליון להסדיר את זכויותיהם של החיילים לקיום בכבוד.

"נכון למועד זה עומדים דמי הקיום ע"ס 352.2 שקל לחודש - סכום זהה לזה מלפני עשר שנים, ובכל השנים שחלפו מאז שנת 2002 ועד היום לא שונה ולו באגורה אחת", מתאר את המצב כתב התביעה שהוגש על ידי עורך הין לורך בשם שני ילדיו שמשרתים בצה"ל.

התביעה מסבירה שלמעשה שכר החיילים נשחק ריאלית ב-20% בעשור האחרון בעוד ששכר הרמטכ"ל עלה ב-40%. תירוץ המדינה לפיו לא שולמה תוספת יוקר בכל המשק (חוץ מהמגזר הציבורי כולל הצבא) הינו "קלוש ומביך" אומרים התובעים ומוסיפים "זהו לעג לרש".

התביעה מבקשת שסכום דמי הקיום להם חיילי צה"ל ייקבע על ידי הכנסת ויפוקח על ידה וכן "להשוות את שכר חיילי החובה לשכר המינימום במשק, בניכוי שירותים ומוצרים אשר מקבלים החיילים במסגרת שירותם". העתירה גם אינה מתעלמת גם מהדיון החברתי שמתעורר בימים אלו בישראל עם שאלת גיוסם של החרדים ואוכלוסיות אחרות. "מיעוט של פחות מ-25% מכלל בני ה-18 משרתים את את מלוא תקופת השירות. לא רק שמיעוט זה נושא לבדו בנטל, הוא גם אינו מקבל דמי קיום המאפשרים קיום הולך וסביר", נכתב בתביעה.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  אמנון לורך?? מומלץ לשמור מרחק או לעבור מדרכה... (ל"ת)
  מיכל 22/03/2013 13:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  בושה פשוט בושה (ל"ת)
  אפילו אין לי מילים 30/07/2012 12:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  הסיבה היא שלחיילים אין
  עופר 30/07/2012 12:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי שייצג אותם בכנסת, אין מי שידאג להם להכנסה על חשבון משלם המסים בעוד הם ישובים בטוחים בישבות ממוזגות, מה לעשות שלאוכלי חינם יש מי שידאג ואילו למי שמחרף נפשו ומשרת את המדינה אין מי שייצג אותו , אין מי שיהיה לשון מאזניים ויסחט את הקופה הציבורית
  סגור
 • 2.
  תמשיכו לתת כסף לפרזיטים ולא למי שתורם (ל"ת)
  מדינה בושה 30/07/2012 12:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  מבין אך לא בעד שכר מינימום כי יש תספורת!!!
  aloneven 30/07/2012 12:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מצטער אך במדינה שלנו הצבא יפשוט רגל, הרי אין לנו כסף, מה לעשות גם לטייקונים אין כסף,ראה מיקרה תספורות במספרת "עיצוב שיער ביבי", אההה שכחתי גם לחברות אין כסף לשלם מיסים סתם כי לא בא להם, ראה שותף חדש למספרה מעצב העל " פול פייר שטיינמיץ" אז אין מה לעשות אין כסף ותפסיקו להתבכיין !!! זה לא שיש לכם מה לשות עם עודף כסף למשל כמו לחסוך לילדים או לעזור להם עם דירה שבלתי אפשרי לקנות, או לצאת לחופשה או סתם לקנות קופסת סיגריות בשביל הכייף.... סתם בכיינים!!!
  סגור