האוצר מחזיר את הסולר לתחבורה לפיקוח; "ציי הרכב זוכים להנחה משמעותית"

הפיקוח על מחיר הסולר שמזוקק בבתי הזיקוק בחיפה הוסר ב-2007 ומאז נרשמה עלית מחירים דרמטית כאשר תחנות שונות מכרו את המוצר במחירים שונים
 | 
בחזרה לפיקוח
מחירי הסולר שהשתוללו בשנים האחרונות צפויים לחזור פיקוח עם חתימת שר האוצר, יובל שטייניץ, על צו להחלת פיקוח על סולר לתחבורה בעקבות המלצתה של וועדת המחירים.

בשלב ראשון מוגדר הסולר כמוצר מפוקח ברמה הנמוכה ביותר, רמה שמחייבת דיווח על רווחיות ומחירים. בשלב שני שיתבצע בעוד מספר חודשים יקבע מחיר מקסימום לסולר לתחבורה שימכר לצרכן.

וועדת המחירים בדקה את הממצאים שהציגו משרד האנרגיה והרשות להגבלים עסקיים ומצאה כי מרווח השיווק לסולר שחברות הדלק גובות מהלקוחות גבוה באופן משמעותי ממרווח השיווק המפוקח שנגבה על ידי החברות במכירת בנזין, למרות שאין הבדל משמעותי במבנה העלויות.

עוד מצאה הועדה שמרווח השיווק לסולר שחברות הדלק גובות מלקוחות מזדמנים, ששיעורם גדל בשנים האחרונות, גבוה באופן משמעותי ממרווח השיווק שהן גובות מציי רכב.

נזכיר שהפיקוח על מחיר הסולר הוסר ב-1993 והפיקוח על הסולר המזוקק בבתי הזיקוק בחיפה הוסר ב-2007. חברות הדלק דיווחו בעבר שמכירת סולר למשאיות, מוניות ותחבורה עסקית מהווה מקור הכנסה שני בגודלו אחרי מכירות הבנזין.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה