סקר: 34.4% מהישראלים לא יודעים מה הריבית שהם משלמים על המינוס

35% מאלו שמשתכרים "הרבה מעל הממוצע" נמצאים במינוס קבוע. רוב מהחורגים מתכוונים לשפר את מצבם על ידי צמצום ההוצאות ולא על ידי הגדלת ההכנסה
 | 
משפחה (קרדיט: Getty images Israel)
סקר שנערך בבנק אוצר החייל יחד עם 'מחקרי הגל החדש' מעלה שאזרחים רבים בישראל נמצאים במצב של מינוס בבנק (אוברדראפט) ומודים כי מדובר בהתנהלות כלכלית לא נכונה.

34% מהישראלים נמצאים באוברדראפט כאשר 23% מתוכם נמצאים בו חלק גדול מהחודש. מהסקר עולה גם כי על הגיל המינוס בבנק מתרחב. גילאי השיא בכניסה למינוס הם גילאיי 45-54, 39.3% מהאוכלוסייה בישראל נמצאים במינוס קבוע בבנק ו- 46.4% מהם מעידים על עצמם כי הם נמצאים במינוס בגלל התנהלות כללית שגויה (52.2% לא יודעים מהי הריבית אותה הם משלמים על המינוס).

באוכלוסיה הכללית 34.4% מהישראלים אינם יודעים מה הריבית אותה הם משלמים עבור ההלוואה מהבנק. עוד עולה כי אין קשר בין גובה ההכנסה למינוס בבנק, כ-34.8% מאלה שהגדירו את עצמם כבעלי הכנסה שהינה "הרבה מעל הממוצע" , נמצאים במינוס כל חודש וחודש.

31.7% מהנשאלים הסבירו כי אירוע יוצא דופן כגון אירוע משפחתי, טיול או מחלה גרם למינוס ו-39.1% מודים שהמינוס נגרם בגלל התנהלות כלכלית לא נכונה בה נקטו לאורך זמן. מעל ל-5% מהישראלים מודים כי אינם יודעים את הסיבה בגינם הם נכנסו למינוס. 70.2% מהנשאלים טענו כי הם מתכוונים לנסות ולסגור את המינוס באמצעות צמצום ההוצאות החודשיות שלהם ולא על ידי הגדלת ההכנסה.

ישראל טראו, מנכ"ל בנק אוצר החייל הסביר כי לדעתו "הישראלי הממוצע לא יודע לאזן בין הוצאותיו להכנסה שלו. ישראל היא מדינה יקרה ולכן נראה לנו שמינוס בבנק זהו דבר לגיטימי בעוד שהמציאות רחוקה מכך. לא פעם, בוודאי בקרב בני מעמד הביניים, המינוס אינו כורח המציאות. הם חייבים לדעת לנהל את חשבון הבנק שלהם נכונה. יש לתכנן את סדר העדיפויות ולהיערך לימים קשים כמו אבטלה או אובדן כושר עבודה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה