יצחק שמיר הלך לעולמו; "שייך לדור הנפילים שהקימו את מדינת ישראל"

ראש הממשלה השביעי של מדינת ישראל, יצחק שמיר, נפטר אתמול והוא בן 96. נתניהו: "שמיר הוביל את מדינת ישראל תוך נאמנות עמוקה לעם ולארץ"
 | 
יצחק שמיר
יצחק שמיר, ראש הממשלה השביעי של מדינת ישראל, נפטר אתמול והוא בן 96. שמיר כיהן כשר בממשלת ישראל, כיושב ראש הכנסת, כראש האופוזיציה והוא נמנה על בכירי "המוסד" ומפקדי הלח"י. שמיר היה איש ימין מובהק, חסיד רעיון ארץ ישראל השלמה וזוכה בפרס ישראל על מפעל חייו. הלוויתו תיערך מחר.

שמיר נבחר לראשות הממשלה עם התפטרותו של מנחם בגין עוד באוקטובר 1983. בהמשך שמיר כיהן כראש הממשלה לסירוגין במשך למעלה משש שנים. ביחד עם שמעון פרס, עמד שמיר בראש ממשלת האחדות הלאומית שהוקמה ב-1984. ב-1988 ניצחה מפלגתו בבחירות, ושמיר עמד תחילה בראש ממשלת אחדות לאומית נוספת, ולאחר "התרגיל המסריח", בשנת 1990, בראש ממשלה צרה. כראש ממשלה התמודד שמיר עם נפילת טילים על ערי ישראל במהלך מלחמת המפרץ.

סופדים לראש הממשלה השביעי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "יצחק שמיר שייך לדור הנפילים שהקימו את מדינת ישראל ונלחמו על חירותו של העם היהודי בארצו. שמיר הוביל את מדינת ישראל תוך נאמנות עמוקה לעם ולארץ".

שר הביטחון, אהוד ברק: "שמיר היה כל חייו עמיד כסלע גרניט וממוקד ללא פשרות. במחתרת, במוסד, בממשלות ישראל וכראש ממשלה, חתר שמיר תמיד להבטחת חירות ישראל בארצו והבטחת ביטחונה ועתידה".

שר החוץ, אביגדור ליברמן: "שמיר היה מהמנהיגים הבולטים של מדינת ישראל, איש שהיה לו חלק נכבד בכינונה של המדינה והוא שירת אותה כל ימי חייו בנאמנות ובמסירות בלתי מתפשרת".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ': "שמיר היה ראש ממשלה נחוש שהקדיש את חייו למדינה, ועשה זאת על פי דרכו האידיאולוגית, ביושר, בענווה ובאורח חיים צנוע כראוי למנהיג".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה