מוציאים 50 מיליארד ד' על לוטו במקום בו הסיכוי נמוך ביותר

בזמן שבג'ורג'יה משלמת על זכיה את הפרס השישי בגובהו, 63 סנט בעבור כל דולר, קוני הכרטיסים שם מדורגים במקום השני בארה"ב מבחינת סך ההוצאות על כרטיסי לוטו ביחס להכנסתם
 |  (3)
(קרדיט: Getty images Israel)
המשפט פראיירים לא מתים הם רק מתחלפים, מעולם לא היה כה נכון כמו לגבי תושבי מדינת ג'ורג'יה שמובילים את טבלת רוכשי כרטיסי המזל בארה"ב ומשקיעים בהם לא פחות מ-50 מיליארד דולר מדי שנה, בזמן שלמשחקים הנמכרים על ידי מדינה זו יש את הסיכויים הנמוכים ביותר, ביחס לכל סוגי ההימורים החוקיים בארה"ב.

הכנסה לנפש של תושבי ג'ורגי'יה נמוכה בכ-10% מההכנסה לנפש הממוצעת בארה"ב, ורוכשי כרטיסי המזל במדינה הדרומית עושים לעצמם את הנזק הרב ביותר מבחינת ההתנהלות הפיננסית האישית ביחס להרגלי ההימורים החוקיים של תושבים במדינות אחרות של ארה"ב, כך עולה ממדד הפראיירים שנמדד על ידי בלומברג.

בזמן שבג'ורג'יה משלמת על זכיה את הפרס השישי בגובהו, 63 סנט בעבור כל דולר שיצא מן הכיס, קוני הכרטיסים בג'ורג'יה מדורגים במקום השני בארה"ב מבחינת סך ההוצאות שלהם ביחס להכנסתם על כרטיסי לוטו של המדינה, כרטיסים שמממנים מגוון שירותים ציבוריים כגון מילגות חינוך, גני ילדים ושמירה על הסביבה.

מבין 43 המדינות בארה"ב שמפעילות לוטו, ב-26 מהמדינות גדלו המכירות בשנה הפיסקאלית שעברה, מה שעזר לאותן מדינות לפצות על ההכנסות ממסים והעזרה הפדרלית שקטנו. עם זאת ההכנסות של המדינות ממכירת כרטיסי המזל מגיעים באופן לא פרופורציונאלי מהאוכלוסיה, כאשר אנשי השכבות החלשות הם אלו שמוציאים את הנתח הגדול ביותר מסך ההכנסה שלהם על רכישת כרטיסי מזל.

בשנת 2010 הוציאו תושבי ג'ורג'יה בממוצע 470.73 דולר על לוטו, או 1% מסך ההכנסה הפרטית שלהם, כך עולה מנתוני מדד הפראיירים. רק במדינת מסצ'וסטס נרשמה הוצאה גבוהה יותר שהסתכמה ב-860.7 דולר, יותר מפי 3 מעל לממוצע ההוצאה על כרטיסי מזל בארה"ב.

ההכנסה הממוצעת לנפש בג'ורג'יה נמוכה מהממוצע הכולל בארה"ב והיא הסתכמה ב-34,800 דולר בג'ורג'יה לעומת הכנסה ממוצעת של 39,945 דולר בארה"ב כולה. בעוד שמסצ'וסטס מובילה את טבלת ההכנסה בארה"ב עם ממוצע של 51,302 דולר בשנה, כך על פי נתוני בלומברג.

למרות שהשחקנים במסצ'וסטס היו הזוכים הגדולים בלוטו, כאשר הצליחו לגרוף פרסים בסך של 72 סנט על כל דולר שהוציאו, הם עדיין ממוקמים במקום השני במדד הפרייארים של בלומברג מאחר שההוצאה על הלוטו מסך ההכנסה הפרטית באחוזים היתה הגבוהה ביותר והסתכמה ב-1.3%.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מה הכתבה הזו קשורה לנו כאן???????
  מבין עניין 14/03/2012 11:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פשוט לא מעניין
  סגור
 • 1.
  בישראל הפריירים הכי גדולים כי ה % המוחזר
  רוני 14/03/2012 09:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לציבור הוא הכי נמוך
  סגור
 • מי שמהמר הוא פרייר בהגדרה...
  ערן 14/03/2012 10:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  (או גרועה יותר, טיפש בהגדרה). מה זה משנה אם סיכויי הזכיה הם אחד ל-15 מיליון או אחד ל-150 מיליון? זה גם כך וגם כך סיכוי זניח שכל בר דעת שפוי יוותר עליו בשמחה.
  סגור