נבחרו 50 הסרטים שישתתפו בפרוייקט ’כרטיס ביקור’ של הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה

בעוד חודשיים ייבחרו 13 סרטים שיקבלו מימון נוסף ובשלב מאוחר יותר ייבחרו עד שלושה יוצרים שיקבלו כספים להשלמת היצירות
 | 
נבחרו 50 הסרטים שישתתפו בפרוייקט ’כרטיס ביקור’ של הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה
הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה בחרה את 50 הסרטים שישתתפו בפרוייקט ’כרטיס ביקור’ - המסלול האלטרנטיבי, בהיקף של כמיליון שקל, להפקת סרטים דוקומנטריים.
במסגרת הפרוייקט, יזמה הקרן פנייה ליוצרים חדשים המבקשים לצלם את סרטם הראשון וביקשה מהם לכתוב רעיון בסיסי לסרט דוקומנטרי שהיו רוצים לעשות. מתוך כ-150 בקשות שהוגשו לקרן בחר צוות הלקטורים - שכלל את נואית גבע, יאיר רווה ורונה תמיר - את 50 הרעיונות הטובים ביותר. 50 היוצרים יקבלו כ-2,000 שקל כל אחד שיאפשרו להם להתחיל בצילומי סרטם. בעוד כחודשיים ייבחרו 13 הסרטים שיקבלו מימון נוסף להמשך הצילומים. בשלב מאוחר יותר ייבחרו עד שלושה יוצרים שיקבלו מימון להשלמת סרטיהם.
מנכ"ל הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, דוד פישר: "בחרנו 50 רעיונות מרתקים לסרטים המשקפים את החברה הישראלית ומנתחים אותה מתוך נקודת מוצא מקורית. בין הסרטים ניתן למצוא שורה ארוכה של ז’אנרים כמו סיפורים אנושיים, פורטרטים, יומנים מצולמים ואפילו אנימציה. היוצרים הצעירים באים ממגזרים שונים בחברה הישראלית - מהמרכז ומהפריפריה, גברים ונשים, יהודים וערבים. כמי שמעודד עשיית קולנוע רב-תרבותי המשקף את הקבוצות השונות של החברה הישראלית, אני רואה בהיענות לפרוייקט הישג לקרן".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה