פשקווילים בבית שמש: כך תנהגו מול התקשורת - "אל תתלהמו, וסרבו להגיב"

פשקווילים שהודבקו בעיר, ממליצים כיצד לפעול כשהעיר מוצפת בעיתונאים: "לתקשורת אין שאלות, מגיעה בלשון חלקלקה כדי 'ללכוד' תושבים תמימים"
בית שמש (צילום מסך: חדשות ערוץ 2)
על רקע המאבק שפרץ נגד הדרת נשים, תקיפת צוותי עיתונות אתמול (יום א') על ידי חרדים, וההתעסקות האובססיבית של התקשורת בימים האחרונים בנושא, גם בקרב המגזר החרדי נערכים למאבק בסיקור התקשורתי.

אתמול הודבקו ברחבי בית שמש, העיר שהפכה לסמל המאבק הארצי בין חילוניים לדתיים, פשקווילים - כרזת קיר ברחוב החרדי - הקוראות לציבור החרדי, תחת הכותרת "התקשורת מחפשת אותנו - לא ניתן את הלחי השנייה", להיזהר בהתנהלותו מול התקשורת החילונית. על הפשקווילים חתומה "קבוצת אנשי הסברה חרדית, בית שמש".

"בימים אלו מסתובבים בבית שמש נציגים רבים מכלי התקשורת שכל כוונתם ומגמתם להסית נגד הציבור החרדי ולהביא את דיבתו רעה", נכתב בפתח הפשקוויל, "בכדי שההצגה תהיה מושלמת, הם צריכים גם תגובות של תושבים חרדיים, תוך הצגתם בצורה מתלהמת ואינה ראויה, ובשל כך הם באים בלשון חלקלקה ומאירים פנים כביכול כדי 'ללכוד' ברשתם תושבים תמימים ונחמדים".

עוד נכתב כי "לנציגי לתקשורת אין שאלות... ולכן כל תשובה או מגע אתם יכול יותר להרוס מאשר לבנות... גם אם משיבים תשובות נכונות - לא פעם בעת עריכת הכתבה יעלו לשידור רק חצי תשובה, וישתמשו בה בצורה שלילית".

הפשקוויל בבית שמש
הפשקוויל בבית שמש


מפיקי הפשקוויל, קוראים לציבור בבית שמש "לא לשתף פעולה עם נציגי התקשורת שמנסים 'לצוד' כותרות שליליות על חשבון תושבי העיר, לא להשיב לשאלות נציגי התקשורת, לא צריך גם להתריס נגדם, כי גם זה מבחינתן 'תמונה שווה' למסכת ההשמצות וההתרסה". ובסופו של דבר, בפשקוויל מומלץ לענות לעיתונאים: "לא תודה (עם חיוך - כך מצוין במקור, א"כ), אנחנו לא מתראיינים".

גורם בתקשורת החרדית, אמר היום לאייס: "מדובר בגישה של 'עשה ואל תעשה' בהתנהגות מול התקשורת החילונית, שגם כך החרדים שומרים ממנה מרחק. בכל מקרה, גם אם תנסה לאתר את אותה 'קבוצת אנשי הסברה חרדית', כנראה שלא תמצא את אנשיה, כי לא מדובר בקבוצה אמיתית, ואי אפשר למצוא את האנשים האלה כמו שמאד קשה למצוא מי עומד מאחורי פשקווילים במופצים באופן קבוע ברחוב החרדי".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  סוף סוף פשקוויל נורמלי של החרדים (ל"ת)
  בני 26/12/2011 14:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור