סטרטגית ארביטראג' מיזוגים ורכישות - אוסיף השקעות

משפחה זו של אסטרטגיות, עושה שימוש בשינויים שנעשים בחברות כדי להשיג רווחים. האסטרטגיה עליה נדבר היום שייכת למשפחת ארביטראג' מיזוגים ורכישות והיא מצב בו מתרחש שינוי מהותי בחברה כגון שינוי בעלות, תוכנית התייעלות או התפתחות אחרת שעשויה לספק הזדמנות מצוינת לרווח
 | 
סטרטגית ארביטראג' מיזוגים ורכישות - אוסיף השקעות
אחת מהאסטרטגיות שכבר דיברנו עליה בעבר היא ארביטראג' הצעות רכש, דוגמאות נוספות הן קנייה ומכירה של מניות ואיגרות חוב של אותה חברה כאשר נוצר כשל שוק ונפתח פער מחיר שאינו סביר בניהן.

אוסיף השקעות

אוסיף נרכשה על יד ארכדי גאדמק במחיר מופקע ומאז התדרדר מחירה גם בגלל סדרה של עסקאות כושלות ובניהן רכישת קרקעות ברוסיה ורכישת חברת הבנייה ארנסון ובניו. בשיא המשבר של 2008 רכש אייזנברג את החברה תמורת 130 מליון ש' ומאז הוא מנסה להבריא אותה. את הלחץ מבעלי איגרות החוב, מהעובדים ומהספקים פתר אייזנברג אבל הוא עדיין ייאלץ לקיים התחייבויות ענק בשלושת השנים הקרובות.

ביצוע האסטרטגיה

מי שסומך אל אייזנברג שיבריא את החברה שנסחרת כרגע בשווי של כ-75 מליון ש' בלבד, צריך לרכוש את מניות אוסיף. כדי לנטרל את סיכון השוק יש למכור כנגד מניות נדלן אחרות או לחלופין על מדד הנדל"ן.
כל אסטרטגיה מחייבת ניהול של הסיכון. יש לקבוע מראש מה נעשה אם הפוזיציה פועלת לרעתנו.בועז אילון הוא מנכל בית השקעות תטא

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה