אסטרטגיית ניהול חוזים ואופציות

בועז אילון הוא מנכל בית השקעות תטא, סוקר את אסטרטגיית ניהול חוזים ואופציות. איך נתנהל נכון עם הירידות במדד הנאסד"ק?
 | 
(צילום: Getty images Israel)
השקעות אלטרנטיביות מיועדות להרוויח בכל מצב של השוק. אחת האסטרטגיות הנפוצות היא ניהול חוזים ואופציות. באסטרטגיה זו קונים ומוכרים ואופציות כדי להשיג רווחים. המסחר מתבצע על כל נכס שיש עליו חוזים ואופציות. הוא כולל מניות מדדי מניות, מטבעות, סחורות ושערי .

שוקי המניות השליליים, מספקים לאחר התיקון מעלה הזדמנות לשורט, בו יחס הסיכוי/סיכון הוא מרבי. מדד הנאסד"ק חזר לרמת ההתנגדות של 2600 נקודות. שם לכניסה לשורט יש יחס סיכוי סיכון גבוה. בפועל נוכל לקבל החלטת מכירה קרוב ככל האפשר ל-2600, מתוך הנחה שהנאסד"ק ישבור שפל נמוך יותר בחודשים הקרובים, וכך נוכל להרוויח. נקודת חיתוך ההפסד ברורה.

אם הנאסד"ק יעלה אל מעל 2600 ליותר מיום, נחתוך הפסד ונצא מהפוזיציה. במצב של חיתוך הפסד כזה, ננסה שוב למכור חוזים אם וכאשר יפרוץ שוב הנאסד"ק את רמת ה-2600 מטה. לאחר מכן, נחתוך שוב הפסד אם יעלה חזרה. גם אם נפסיד כמה פעמים, הרי שבסופו של דבר אם ירד הנאסד"ק לשפלים חדשים, נרוויח הרבה יותר מההפסדים הקטנים בדרך.בועז אילון הוא מנכל בית השקעות תטא

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה