כיצד נרוויח במצב של קריסה במדד המעו"ף?

בועז אילון, מנכ"ל בית השקעות, כותב על איך אפשר להרוויח במצב של קריסה בשוק ההון
 | 
(צילום: Getty images Israel)
מרווח על מכתשים אגן

במטרה לנסות ולהניב רווח בכל מצב, אנחנו מנסים לנצל הזדמנויות שנוצרות בשוק. כאשר פועלים במטרה להרוויח בכל מזג אוויר בשוק ההון, נעשה שימוש רב במכירה בשורט שהיא מורכבת לביצוע בארץ.

האסטרטגיה הבאה לא מחייבת מכירה בשורט. היא בנויה על העוצמה שמפגינה מכתשים אגן שבעצם לא ירדה למרות קריסת השוק. התנהגות זו של מצביעה על איסוף מניות, יכול להיות אפילו כנגד השתלטות עוינת. יכול להיות שאחת מחברות הדשנים הגדולות כגון מונסנטו אוספת סחורה. לעיתים קרובות כאשר מתאושש השוק, מניות כאילו מפגינות עוצמה מיוחדת גם אז, ועולות הרבה יותר מהשוק.

נקנה את מניית מכתשים אגן במכפלה של יחידת מעו"ף כלומר במכפלה של 105,000 ש'. כדי לבטל את תנודת השוק, נמכור חוזה סינטטי על מדד המעו"ף לפי כמות הקנייה. מכירה של חוזה מבוצעת על ידי קנייה של אופציית פוט וכתיבה של קול על אותו מחיר מימוש. כל עוד מכתשים תמשיך להפגין ביצועים טובים יותר מהמעו"ף - נרוויח כסף.בועז אילון הוא מנכ"ל בית השקעות תטא

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה