תמ"א 38: אושרו פרויקטים בראשל"צ והרצליה - צפו בהדמיות

החברה הישראלית להשבחת מבנים מדווחת על שני פרוייקטים נוספים בהרצליה ובראשל"צ וא.י התחדשות מבנים מדווחת על עסקה נוספת אף היא בראשל"צ
 |  (4)
תמ"א 38
יותר ויותר יוזמות של חיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה במסגרת תמ"א 38 זוכות לחתימת כלל הדיירים, במיוחד בערים רמת גן, רעננה, ראשון לציון והרצליה.

החברה הישראלית להשבחת מבנים מדווחת על שתי יוזמות שיוצאות לדרך. ביוזמה הראשונה בבבניין ברחוב חזון איש 10 בראשון לציון צפויות להיבנות שתיים וחצי קומות מעל ארבע הקומות הקיימות כיום. בסך הכל ייבנו 8 דירות חדשות שיתווספו לשש עשרה הדירות , כאשר כל הדיירים ייהנו מתוספת של מעלית, ממ"ד בגודל 12 מטר מרובע ומרפסת בגודל 8 מטר מרובע. מעבר לכך, יוחלפו כל התשתיות בבניין ויערך בו שיפוץ חיצוני מקיף.

הבניין השני בו יבוצע שיפוץ ,שממוקם ברחוב הגליל 7 בהרצליה, הינו בניין בן 4 קומות,עליו מתוכננות להבנות 2 קומות נוספות שיכילו 5 דירות חדשות.
נוסף להחלפת התשתיות בבניין וביצוע שיפוץ חיצוני, ייהנו הדיירים מהוספת מרפסת דירתית בגודל 4 מטר כמו גם מבניית ממ"ד בגודל 12 מטר. כמו כן, תבנה חניה לכל אחד מהדיירים.

הדמיה- רחוב חזון איש 10 ראשון לציון
א.י התחדשות מבנים, מקבוצת אלמוג כ.ד.א.י, מדווחת כי חתמה על עסקה עם דיירי בניין בן 4 קומות ו-16 יחידות דיור ברחוב ויניק 14, בראשון לציון. במסגרת העבודות ייהנו דיירי הבניין מתוספת מרפסות לכל דירה קיימת בשטח של כ- 9 מ"ר, בנוסף תשופץ חזית הבניין ויבוצע חיפוי חדש לכל המעטפת. החברה תשקיע בפרויקט כ-5 מיליון שקל. דירות אלו נאמדות היום בשוק במחירים של כמיליון שקל, בעוד לאחר חיזוק המבנה ושיפוצו עתידים מחירי הדירות לטפס עד למחיר של כ-1.2 מיליון שקל.

רחוב ויניק 14 ראשון לציון- לפני השיפוץ

רחוב ויניק 14 ראשון לציון- אחרי השיפוץ
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  בקשר להדמיות תמ" א 38
  דליה 06/02/2012 14:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הדמיות חוץ . הדמיות פנים . הדמיות תלת מימד . הדמיות ממוחשבות ניתן לעשות בwww.studiowow.NET מ-ע-ו-ל-י-ם!
  סגור
 • 3.
  דיירים מנצלים את התקופה לשיפוץ פנימי בדירה (ל"ת)
  יורם מראשון 22/05/2011 19:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  תשובה ל 1. מהחברה הישראלית להשבחת מבנים
  יעקב חימוביץ-אדריכל 22/05/2011 18:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בניינים קיימים אשר עוברים חיזוק בפני רעידות אדמה, לפי תמ" א 38 יהיו עמידים בפני רעידות אדמה כפי שהתקנים החדשים דורשים היום בבנינים חדשים. תכניות לפינוי בינוי מעטות בלבד ברחבי הארץ יוצאות אל הפועל. הסיבות הינן רבות ובניהן: דרושה הסכמת רוב נכבד של הדיירים- 80%. הליך תכנוני ארוך ומורכב שאורך 2 וחצי שנים במקרה הטוב והנדיר ועד 10 שנים. הליך העלול להתקל בקשיים ובעיכובים רבים, כגון התנגדויות מצד גורמים שונים ובשלבים שונים של התקדמות התכניות. דרושה השקעה כספית נכבדה מצד היזם כמו גם אורך רוח לפרוייקט שעתיד הצלחתו מעורפל. כל זאת מעמיד פרוייקטים מסוג זה בעדיפות משנית לטווח הקצר. ונחזור לתמ" א 38: התוספות אותן מקבלות הדירות הקיימות, בד" כ ממ" ד ו/או מרפסות, משתלבות היטב במידה והן ממוקמות בצורה נכונה ויכולות רק לשפר את מראהו המיושן של המבנה הקיים. התכנון הפנימי של הדירות הקיימות לא משתנה בד" כ בצורה משמעותית אך שטח כל דירה גדל בהתאם לתוספת החדשה. בתכנון נכון תיראה הדירה החדשה מרווחת ווחדישה יותר וממוקמת בבניין שיכול ויראה כאילו זה עתה נבנה.
  סגור
 • 1.
  ואיך הדירה " החדשה" תראה מבפנים?
  מ 22/05/2011 13:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השאלות הנשאלות: האם תמ" א 38 בכלל יחזיק מים אחרי רעידת אדמה ובאיזו עוצמה של רעידת אדמה האם לא עדיף פינוי בינוי? איך דירה קיימת מתחברת לחדרים וכיצד החלל הפנימי בדירה ישתנה? האם תראה כדירה אחת עם חלוקה הגניונית של חדרים או שתראה כמו תפרים על גבי תפרים של חדרים עם חדר מדרגות ומעלית?
  סגור