מכה למיטרוניקס: צפויה לאבד את הלקוח הגדול ביותר - המניה צנחה ב-8%

יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות צפויה לאבד את חברת "אסטרל" שאחראית ל-26% מהכנסותיה. החברה האם של "אסטרל" רכשה מתחרה ישירה של מיטרוניקס. מנכ"ל מיטרוניקס: ל"אסטרל" יש אינטרס בשמירת הקשר העסקי והמסחרי עם מיטרוניקס
 |  (5)
מכה למיטרוניקס: צפויה לאבד את הלקוח הגדול ביותר - המניה צנחה ב-8%
פורסם לראשונה: 11:50 עדכון אחרון: 17:00

חברת מיטרוניקס, יצרנית רובוטים לניקוי בריכות שחיה, קיבלה הבוקר (ג') בשורה לא כל כך נעימה. פלואידרה (FLUIDRA), החברה האם של הלקוח הגדול ביותר של מיטרוניקס - אסטרל (ASTRAL POOL), הודיעה אמש על רכישת מתחרה מרכזית למיטרוניקס. בסיום המסחר בבורסה מניית החברה איבדה כ-8% מערכה.

לקוחת החברה 'אסטרל' מהווה כ-26% מהכנסותיה השנתיות של מיטרוניקס. במספרים, 'אסטרל' תרמה כ-57 מיליון שקלים לשורה העליונה של מיטרוניקס בשנת 2009. כעת לאחר שפלואידרה, אשר נסחרת בבורסה הספרדית, רכשה את חברת אקווה (AQUA PRODUCTS) שהיא גם כן יצרנית רובוטים לניקוי בריכות שחיה, מיטרוניקס צפויה לאבד לקוח מרכזי.

מטרת הרכישה של פלואידרה ברורה - זו רוצה שהחברה הבת שלה 'אסטרל' תישען על ייצור עצמאי מצד 'אקווה' שכעת מצויה גם כן בבעלות פלואידרה.

במיטרוניקס אומרים כי "אסטרל יצרה קשר עם החברה וביקשה להבהיר שלרכישה לא תהיה כל השפעה על מערכת היחסים העסקית שלה עם החברה בשנת 2011 , אך לאחר מכן צפויה השפעה מדורגת."

עוד נכתב בהודעת מיטרוניקס: "החברה מצידה, כחלק מתוכניתה האסטרטגית ומניהול הסיכונים שלה, נערכה עם תוכנית מגירה סדורה לתרחיש אפשרי כזה, בכלל זה מהלך מוקדם של הקמת/רכישת חברות בת בארה"ב ובצרפת, המיועדות להעניק לה עוגן חזק בטריטוריות אלה."

באשר לדו"חות הכספיים, מיטרוניקס מעריכה ששנת 2011 לא תושפע מהרכישה, אולם מודעת לכך שבטווח הבינוני תהיה פגיעה במכירות החברה לאסטרל. בראיה ארוכת טווח, במיטרוניקס מאמינים כי ניתן יהיה לשמר ברוב הטריטוריות את נתח השוק של החברה.

מנכ"ל מיטרוניקס יובל בארי אמר בתגובה לידיעה כי "ביחס להשפעות העתידיות של מהלך זה חשוב לשים לב למספר אלמנטים, ראשית, המהותיות ביחסים עם אסטרל היא הדדית ולחברת אסטרל יש אינטרס בשמירת הקשר העסקי והמסחרי עם מיטרוניקס גם לשנים הקרובות. שנית, מההודעה של אסטרל עולה כי מהלך זה עיקרו יצירת עוגן עבורה בשוק בארה"ב בו לא היתה לה נוכחות, בזמן שמיטרוניקס מצויה כבר עם עוגן טריטוריאלי יציב, איכותי, שייצר בשנה האחרונה צמיחה משמעותית וגידול בנתחי השוק."
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  הזדמנות רכישה
  משקיע חדש 16/02/2011 23:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאחר מעקב ממושך החלטתי לרכוש את מניות מיטרוניקס מכיוון שניתוח כלכלי ופוטנציאל שוק מראים כי השווי הכלכלי של המנייה מעל 4 ש" ח.
  סגור
 • 4.
  הם ימשיכו לעבוד חזק
  בני 16/02/2011 04:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עבדתי שם שנתיים ואני יודע שהם מוכנים לכל דבר
  סגור
 • 3.
  בעיה רצינית (ל"ת)
  מחזי כבד 15/02/2011 21:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מיטרוניקס המובילה בעולם ואיכותית (ל"ת)
  חיים 15/02/2011 19:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  המהלך הזה היה צפוי (ל"ת)
  אחד העם 15/02/2011 11:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור