10:47 סיטיגרופ: "הרוכשים בפועלים רואים בעסקה כהשקעה לטווח ארוך" >>

10:21 מניית ארפורט סיטי יורדת 2.3% ומשלימה 4 ימי ירידות רצופים

10:20 בולטות בת"א: אל על עולה 1.7%, פרוטרום עולה 1.3%

10:10 המשטרה החלה לחלק דו"חות לנכים שחוסמים את כביש 1 >>

08:44 כוחות צה"ל עצרו הלילה 20 מבוקשים ביהודה ושומרון

08:21 הדולר מאבד 0.4% ונסחר סביב 3.50 שקלים

08:18 עיראק: היום ייערך משאל העם לעצמאות הכורדים

07:53 האירו נחלש הבוקר 0.1% מול הדולר ונסחר סביב 1.193

07:52 מדד הניקיי היפני עולה 0.4%

20:30 לקראת תנודה חדה במדדים השבוע? שימו לב למצב הקיצון שמאיים להתפרץ >>

17:09 מחאת הנכים: כביש החוף נפתח לתנועה לאחר שנחסם למשך כשעה

17:03 שר החוץ הסעודי בנאומו באו"ם: "לא רואים סיבה להמשך הסכסוך הישראלי-ערבי

16:56 פרשת ישראל ביתנו: כתב אישום נגד איש העסקים משה קליסקי

13:55 מניית כלכלית ירושלים מרכזת מחזור חריג של 32.5 מיליון שקל >>

13:33 מדד SME60 ממשיך לתקן מעלה - מזנק עוד 1.4%

13:08 שטייניץ מגיב על החקירות בסביבתו >>

10:31 אקסלנס ברוקראז': "התקלה בתמר - אירוע חיובי לבזן" >>

10:16 תאת טכנולוגיות: חוזה בשווי של 40 מיליון דולר עם חברת תעופה גדולה >>

10:09 אירונאוטיקס רוכשת את Chassis Plans תמורת 6 מיליון דולר >>

10:05 טראמפ: איראן משתפת פעולה עם צפון קוריאה, הסכם הגרעין לא מוצלח

08:10 מזור חוזרת עם פער חיובי של 4.1%

08:10 טאואר חוזרת עם פער שלילי של 2.3%

08:10 טבע חוזרת עם פער שלילי של 1.2%

22:30 סגירה יציבה בוול סטריט: אפל איבדה עוד 1%, טסלה צללה >>

22:42 ג'ון מקיין הודיע כי החליט להצביע נגד ההצעה הנוכחית לביטול "אובמהקר" >>

20:26 העליות בזהב נחלשות לאחר סיום המסחר באירופה

18:26 טסלה השלימה ירידה בזק של 9% מהשיא, הזדמנות או סכין נופלת? >>

16:48 מדד הפחד (הויקס) קופץ 3.5% עם פתיחת המסחר בוול סטריט

16:00 תיק המניות של הקרן הגדולה בעולם - הנה ההחזקות המרכזיות >>

11:11 סגירה שלילית בבורסות אסיה: האנג סנג איבד 0.8%, ניקיי ירד 0.25% >>

08:46 היורו מטפס 0.3% מול הדולר ל 1.19 דולר ליורו

08:22 בורסות אסיה: מדד ההאנג סנג מאבד 0.8%

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות
מיוחד

בתי ההשקעות בוחרים: המניות המומלצות בבורסה בתל אביב ל-2011 (חלק ב')

כתבה שנייה בסדרה. תמיר פישמן, מגדל שוקי הון, מיטב, דש אייפקס, ופועלים סהר בחרו עבור Bizportal את המניות המומלצות לשנה החדשה. ברשימה אפילו מניית חיפושי נפט. להדפיס ולשמור
 |  30
Share
שנת 2011 כבר החלה וב-Bizportal מציג היום את החלק השני של הכתבה "בתי ההשקעות בוחרים: המניות החמות בבורסה בתל אביב ל-2011". הפעם אנו מביאים את המלצותיהם של בתי ההשקעות תמיר פישמן, מגדל שוקי הון, מיטב, דש אייפקס, ופועלים-סהר.


לחלק א' של הכתבה - בתי ההשקעות בוחרים - המניות החמות בתל אביב ב-2011

מחלקת המחקר של פועלים סהר

מניית החברה לישראל - מודל השווי הנכסי (NAV) הסחיר שלנו, לוקח בחשבון את החזקותיה הסחירות של החברה לישראל עפ"י שווי השוק שלהן, ומגלם דיסקאונט של 24%, כלומר אפסייד של 32% ממחיר מניית החברה לישראל כיום. אמנם כעיקרון, אנו לא מוצאים אטרקטיביות מיוחדת בשיעור דיסקאונט הנמוך מ-25%, עבור חברת החזקות שמרבית החזקותיה
סחירות
סחירות
סחירות נקבעת על פי משך הזמן הנדרש למכירה או
(87% ממודל ה-NAV שלנו לחברה לישראל).

יחד עם זאת, לגישתנו מניית החברה לישראל היא בבחינת מכשיר השקעה, play על מניית כיל, בהתאם לדיסקאונט הסחיר (כיל מהווה 81% ממודל ה-NAV שלנו לחברה לישראל) - כיל מצדה היתה, עודנה ותמשיך להיות הפרה החולבת של החברה לישראל, על רקע חזרתה של כיל למסלול של צמיחה מואצת ושיפור משמעותי ברווחיות מתחומי פעילותה העיקריים: אשלג, פוספטים, מוצרים תעשייתיים (ברום) ומוצרי תכלית (פוספטים מיוחדים). החודשים האחרונים מספקים שלל אינדיקציות חיוביות באשר להתאוששות מהותית וברת-קיימא בשווקים הגלובליים של האשלג - סגמנט הפעילות המשמעותי והרווחי ביותר של כיל.ובנוסף לדיסקאונט על כיל כאמור לעיל, מניית החברה לישראל היא גם בבחינת
אופציה
אופציה
אופציה הינה מכשיר פיננסי הנותן לבעליו את הזכות לרכוש (Call) או למכור (Put) מספר יחידות נתון של נכס הבסיס במחיר שנקבע מראש (מחיר המימוש).מדור האופציות ונגזרים
בדמות ההתאוששות בענף הספנות העולמי בכלל ובחברת הבת צים בפרט - אין ספק, כי מתרבות ומתעבות האינדיקציות להימשכותה של התאוששות זו, שצפויה להיות הדרגתית ורבת-שנים. מניית כהן פיתוח - האטרקטיביות של כהן פיתוח בעינינו נובעת בראש ובראשונה מן העובדה, כי מרבית ניירות הערך הנסחרים בת"א במסגרת סקטור חיפושי הגז והנפט, הינם יחידות השתתפות של שותפות מוגבלת. למעשה, כמעט ולא נסחרות כיום בת"א מניות של שותף כללי בשותפויות הגז והנפט, למעט חברת לפידות. כלומר למשקיעים אין כמעט דרך להיחשף וליהנות מ"טובות ההנאה" המשמעותיות שיש לשותפים כלליים, שעיקרן תמלוגי-על ודמי ניהול. השקעה במניית כהן פיתוח, כן נותנת חשיפה כזו, מהיותה של כהן פיתוח בעלת מחצית מהמניות של חברת אבנר נפט וגז בע"מ, שהיא מצדה מהווה את השותף הכללי של השותפות המוגבלת הבורסאית אבנר חיפושי נפט.

מכוח החזקה זו, כהן פיתוח נהנית מ:
* תמלוג נומינלי בשיעור של 2.75% מהכנסותיה של שותפות אבנר חיפושי נפט, ממאגרי ים תטיס (לשותפות אבנר 23% מן הזכויות במאגרי ים תטיס) וכן תמלוג של 2.875% מהכנסותיה העתידיות של שותפות אבנר מפרויקט תמר/דלית (שטחי רישיונות מתן ומיכל), ובכלל מכל הכנסותיה הפוטנציאליות של אבנר, לרבות ממאגר לוויתן במידה ויתגלה בשטחי רישיונות רציו-ים.
* בנוסף לכך לתמלוגי-העל, כהן פיתוח גם זכאית לקבל משותפות אבנר דמי ניהול בשיעור של 7.5% מהוצאותיה של אבנר בגין פעולות חיפושי נפט וגז. כלומר, כהן פיתוח נהנית מכל פעילות אקספלורציה שמבצעת אבנר (קידוחים, סייסמיקה), בין אם היא מצליחה ובין אם היא נכשלת.

מניית דלק אנרגיה - לעניות דעתנו, דלק אנרגיה - חברת האם של שותפויות אבנר ודלק קידוחים, היא חברת ההחזקות המעניינת והאטרקטיבית ביותר בישראל בתחום האנרגיה בכלל ובסקטור האקספלורציה בפרט, וזאת לאור: זכאות ל-75% מסך תמלוגי-העל עתידיים אשר ייגבו ממחזור המכירות ברוטו של שותפות דלק קידוחים פיזור סיכונים כחברת החזקות הפוטנציאל הגלום בפעילויות האקספלורציה הבינלאומיות של דלק אנרגיה, שנחשבות כבעלות סיכון נמוך יחסית: נכסי ELK בארה"ב, החזקת המיעוט (29.3%) בחברת Matra אשר נסחרת ב-AIM אשר בבעלותה תגלית נפט יבשתית משמעותית ברוסיה דלק אנרגיה נהנית, מצד אחד, מן האפסייד הגלום בכל ההתפתחויות סביב מבנה לוויתן (כתגלית גז טבעי משמעותית פוטנציאל, וכן מן האפשרות לתגלית נפט ימי בנוסף לכך), אך - להבדיל משותפות רציו, דלק אנרגיה נהנית מ"רצפה" בדמות החזקותיה העקיפות ברזרבות המוכחות של מאגרי תמר/דלית וים תטיס.

מניית נפטא - את מנייתה של נפטא בע"מ אנחנו אוהבים מסיבה אחת פשוטה - הדיסקאונט ביחס להחזקותיה הסחירות. נפטא הינה למעשה חברת החזקות בעלת הרכב הנכסים הבא - כ-17% מיחידות ההשתתפות של ישראמקו נגב 2 52% ממניות חברת ישראמקו אינק. אשר נסחרת בארה"ב. בבעלותה של ישראמקו אינק. שורה של נכסי נפט וגז טבעי במספר מדינות בארה"ב (טקסס, ניו מקסיקו, לואיזיאנה, אוקלהומה, וויומינג, יוטה וקולורדו), בהיקף כולל האקוויוולנטי ל-8.565 מיליון חביות נפט (נכון לסוף דצמבר 2009) 1.96% ממניותיה של חברת י.ו.א.ל הנסחרת בת"א וכן זכאות לתמלוגי-על מסוימים מפרויקט תמר 15% ממניות חברת י.ו.א.ל פעילויות נוספות, פרטיות, בתחום הנדל"ן והמלונאות נכסים פיננסים בסכום נטו של 145 מיליון שקל.

נפטא נסחרת כיום לפי דיסקאונט משמעותי ועמוק יחסית של 31% לעומת מודל ה-NAV הסחיר (הלוקח בחשבון את כל ההחזקות הבורסאיות לפי שווי השוק שלנו). במלים אחרות, מניית נפטא, בתמחור השוק הנוכחי שלה, מגלמת פוטנציאל לאפסייד בשיעור של 44%. כל זאת, מבלי בכלל שלקחנו בחשבון פוטנציאל כלשהו לאפסייד ב"נכסי הבסיס" של נפטא - כך, לדוגמא, אין לנו ספק כי לשותפות הבורסאית של ישראמקו יש אפסייד מהותי למדי על רקע הערכותינו הכלכליות ביחס לשווי מאגרי הגז הימיים תמר ודלית (7-7.5 מיליארד דולר).

ביצוע החסר של מניית נפטא, לעומת יחידת ההשתתפות של ישראמקו במהלך השנתיים האחרונות, מרמז גם הוא לדעתנו על פוטנציאל האפסייד הגלום במניית נפטא.

יחידות ההשתתפות של גבעות יהש עולם - התרשמנו מן השיפור באופן התנהלותה של השותפות במהלך החודשים האחרונים, עם מינויים של אלוף (במיל.) גיורא איילנד כיועץ ניהולי, ושל משרד יחסי הציבור מורל תקשורת כיועצי התקשורת של השותפות, וכן עם הפרסום של תוכנית עבודה ויעדי ביצוע לשנתיים הקרובות ביחס לפעולות הצפויות בקידוח מגד 5 והמשך קידוחי הפיתוח בחזקה.

אנו סבורים, כי דוח תחשיב העתודות אשר פורסם לפני כחודש מהווה אבן דרך משמעותית ביחס לשדה מגד בכללותו: מדובר בדוח אשר הוכן ע"י חברת ייעוץ הנדסית בלתי-תלויה - RDS מקבוצת Baker Hughes, מובילה עולמית בתחום ביצוע הערכת עתודות ורזרבות של מאגרי נפט וגז טבעי. הדוח, בין היתר, סיווג לקטגוריית P2 רזרבות נפט של 10.5 מיליון חביות מקידוח מגד 5 והקידוחים המתוכננים 6 ו-7 (שלגביהם ישנה תוכנית עבודה מאושרת ע"י הממונה על ענייני הנפט במשרד התשתיות). כמו כן הדוח העריך את הרזרבות המותנות בקטגוריית 2C של שדה מגד בכללותו, בכ-60 מיליון חביות נפט.

דוח כלכלי אשר הוכן על בסיס דוח תחשיב העתודות הנ"ל, העריך ב-830 מיליון דולר את השווי לפני מס של הרזרבות המותנות בקטגוריית 2C בשטח של 50 קמ"ר שמבסיס לקידוח מגד 5 שווי זה, להערכתנו, עשוי להיות מופנם יותר ויותר בקרב משקיעים, ככל שתעמוד בהצלחה גבעות עולם בתוכנית העבודה אשר הותוותה ע"י השותפות (ביצוע פעולות fracking ומבחני הפקה במהלך 2011, תחילת הפקה מסחרית בנובמבר 2011).

מחלקת המחקר של דש ברוקראז'

מניית דור אלון - דור אלון הינה חברת קמעונאות האנרגיה הרביעית בגודלה בישראל והאחרונה מבין החברות הגדולות שנכנסה לשוק. החברה רחוקה ממיצוי הפעילות הקמעונאית שלה שאיננה מכירת דלקים. יחד עם זאת, רמת הסיכון גבוהה יותר בהשוואה לחברות הדלק המתחרות, שכן החברה חשופה יותר לתחרות (אין לה את פעילות בתי הזיקוק ו/או פי גלילות לדוגמה) ויש לה פערים להדביק בתחום הקמעונאי. משוואת הסיכוי- סיכון פועלת כאן כרגיל, לצד הסיכון, קיים הסיכוי לתשואה עודפת בענף כאשר בנוסף לכך, חלק מהדיסקאונט בו נסחרות מניות החברה, נובע כתוצאה ישירה מהמשקל הנמוך של החזקות הציבור ומשוויין האבסולוטי שעומד נכון להיום על כ-190 מיליון שקל בלבד.

מניית סקיילקס - פרטנר מוחזקת כיום בשיעור של 44.6% על ידי סקיילקס המוחזקת בתורה בכ- 79% על ידי סאני. סך החוב נטו של סקיילקס עומד כיום על כ- 2.6 מיליארד שקל. מניית סקיילקס נסחרת כיום בדיסקאונט של כ- 30% על השווי הנוכחי של מניית פרטנר ודיסקאונט של כ- 50% על השווי ההוגן של מחיר פרטנר (מחיר היעד שלנו - 77 שקל). דרך נוספת לבחינת כדאיות ההשקעה בסקיילקס היא בחינת התשואה העודפת הצפויה לנבוע ממנייתה רק כתוצאה מהדיבידנדים שמעלה פרטנר בניכוי הריבית הריאלית על החוב נטו שלה (כלומר מחיר מניית פרטנר מקובע והריבית על החוב מקובעת). כיום כאשר פרטנר מחלקת כ-1.1 מיליארד שקל בשנה והריבית הריאלית המשוקללת על חוב SCIX נמצאת מתחת ל-5% - התשואה השנתית של מניית SCIX אמורה להיות כ- 16% לעומת תשואת
דיבידנד
דיבידנד
חלוקת רווחים לבעלי המניות בחברה על פי שעור האחזקה היחסי שלהם מסך כל מניות החברה. לצפיה בתחזית אירועים – חלוקת דיבידנד
של כ- 9% בפרטנר.

מניית בי קומיוניקיישנס (B-Communications) - בזק מוחזקת כיום בשיעור של 30.4% על ידי BCOM המוחזקת על ידי אינטרנט זהב בשיעור של 76.6%. החוב של נטו של BCOM עומד כיום על כ-4 מיליארד שקל לאחר שהחברה החלה לפרוע חלק מההלוואות שלקחה לצורך רכישת השליטה בבזק (סה"כ הלוואה של כ- 5 מיליארד שקל כאשר החברה כבר קיבלה דיבידנדים מבזק ששימשו לשירות החוב). הפירמידה של הבעלות המשורשרת על בזק היא תולדה היסטורית של פעילות ואחזקות. בהנחה שניתן לפתור בעתיד סוגיות מיסוי כאלה ואחרות, אנו מאמינים שיבוא יום והשרשת תתקצר, כלומר: מיזוג בין אינטרנט זהב ל- BCOM ובין שאמור לצמצם דיסקאונט בשרשרת, לצמצם עלויות מטה (2 חברות הרשומות למסחר בארץ ובחו"ל) ולהגדיל את הסחירות של חברה ממוזגת. משקיע המאמין בהגדלת חשיפה לשוקי המניות אמור לגוון את תיק ההשקעות בחברות התקשורת + מינוף זול יחסית, כלומר בחברות האחזקה שלהן. לפיכך, מאחר ומדובר באופציה על
נכס בסיס
נכס בסיס
מניה, מדד או כל נכס פיננסי אחר עליו נכתבת או
מאד איכותי ויציב (בזק) ובוודאי לפני חלוקת דיבידנד חריג של כ- 3 מיליארד שקל מבזק, כדאי לגוון את תיק ההשקעות במנוף של 1 ל- 1.8, כלומר כל עליה של אחוז במניית בזק, אמורה להביא לעליה של 1.8% במניית BCOM הנסחרת כיום בדיסקאונט של כ- 30% על השווי ההוגן של מניית בזק.

מניית דיסקונט - בנק דיסקונט נמצא היום בצומת משמעותית מאוד בהתפתחותו העתידית. הבנק ביצע במהלך דצמבר גיוס הון בהיקף של כ- 460 מ' שקל. גיוס זה נועד לסייע לבנק לעמוד ביעדי ההון שהציב המפקח, וכך, הנושא שהעסיק אולי יותר מכל נושא אחר את הנהלת הבנק בשנתיים האחרונות בא על פתרונו. מעבר לתשומת הלב הגדולה שניתנה לנושא זה, הצורך בשמירה על רמת ההון פגעה ברווחיות הבנק, מאחר והיא מנעה ממנו לצמוח כפי שאולי היה יכול, וגרמה לו להזרים את הכסף שבידיו לאפיקים בעלי סיכון נמוך, אשר מניבים
תשואה
תשואה
הרווח על השקעה, נמדד בדרך כלל באחוזים
נמוכה.

מנקודה זו והלאה, יוכל הבנק לצמוח ולשפר בהדרגה את שיעורי הרווחיות שלו, גם על ידי הפניית המקורות שלו לשימושים בעלי תשואה גלומה גבוהה יותר, וגם על ידי התייעלות, בעיקר באמצעות גיבוש תוכנית לפרישה מרצון לעובדיו הוותיקים, אשר עלות העסקתם גבוהה. על מימוש התפתחויות אלו אמונה הנהלת הבנק החדשה, אשר ניצבת בפני צומת משמעותית זו, אשר מגלמת אתגר גדול עם פוטנציאל לא מבוטל.

מניית הראל - סקטור הביטוח הוא סקטור של צמיחה ולכן כדאי להיות חשופים אליו בשנים הקרובות. יחד עם זאת, החברות בסקטור ניצבות היום בפני אתגר גדול - ההתמודדות עם התשואות הנמוכות בשוק האג"ח. תשואות אלו, גם אם יישארו על שיעורן הנמוך, ובוודאי אם ימשיכו לעלות באופן שיגרור ירידות מחירים, צפויות לגרור אחריהן רווחים נמוכים בתיק הנוסטרו של החברות, אשר עלולים שלא להספיק בכיסוי הגידול של עתודות הביטוח.

להראל אומנם היקף האג"ח המיועדות הנמוך ביותר, אך על אף זאת היא החברה בעלת הקורלציה הנמוכה ביותר להתרחשויות בשוק ההון. קורלציה נמוכה יחסית זו נובעת גם מהובלת השוק בתחום
ביטוח
ביטוח
אמצעי להבטחת תשלום פיצויים על ידי גוף כלשהו במקרה אסון כגון: אובדן רכוש כתוצאה משריפה/ גניבה או במקרה של אובדן חיים.הביטוח מתאפשר באמצעות הפקדת כספים למבטח, המשמשים בעיקרם לפיצוי נפגעים בעת אסון.
ביטוח
הבריאות, תחום אשר מאופיין בצמיחה גבוהה וברווחיות חיתומית טובה, וגם מהגדלת ההשקעה של החברה בנכסים לא סחירים כדוגמת נדל"ן מניב. לסיכום, כדאי להיות בסקטור הביטוח, אך צריך לעשות זאת דרך החברה הדפנסיבית ביותר מבין החברות בשוק, הראל.

מחלקת המחקר של תמיר פישמן

מניית הראל השקעות - ממליץ יניב אהרון מנהל השקעות תחום פיננסים וביטוח. מדובר באחת השחקניות המובילות בענף הביטוח בישראל. ביחס לשאר חברות הביטוח, הראל מתבססת על תמהיל מאוזן אשר מחולק באופן הבא: 45% חיסכון ארוך טווח, 30% ביטוחי בריאות, 25% ביטוח כללי במונחי פרמיות ועל כן התנודתיות ברווחיות הינה נמוכה ביחס לענף גם בתקופות בהן תשואות שוק ההון הינן נמוכות. נקודה נוספת לזכותה של הראל, הינה העובדה כי היא מובילה את סקטור ביטוחי הבריאות אשר מהווה את הסקטור הצומח ביותר בענף הביטוח במונחי פרמיות והופך להיות מקור רווח משמעותי עבור חברות הביטוח. כיום מהווה הנתח של הראל כ-40% מהענף לאחר שהתבססה כחברת הביטוח הותיקה והמובילה בתחום. בנוסף, פעלה הראל בשנים האחרונות לגוון את תיק ההשקעות שלה גם בהחזקות ריאליות בדגש על נכסי נדל"ן במטרה לשמור על רמת תשואות גבוהה גם בתקופה של ריביות ותשואות נמוכות.

להערכתנו, צפויה הראל להמשיך בשנים הבאות את מגמת הצמיחה בדגש על פעילות הבריאות, הפנסיה והפיננסים כמו גם הגדלת החשיפה באופן הדרגתי לפעילות ביטוח בחו"ל. השמרנות בניהול החברה, הפיזור הנכון בין ענפי הפעילות וניהול השקעות איכותי יביאו לכדי כך שהחברה תציג תשואות עודפות במהלך השנה הקרובה.

מניית איתוראן - ממלית
שגיא
שגיא
איגרת חוב ממשלתית אשר הנופקה בעבר על ידי הממשלה ואינה קיימת יותר בשוק. האגרת הונפקה לתקופות של 5 עד 6 שנים. הקרן והריבית צמודות למדד. הריבית היא קבועה ומשולמת אחת לשנה. לצפיה בנתוני אג"ח
ביגאס, ראש תחום מניות. החברה מספקת שירותים מבוססי מיקום, בעיקר להשבת רכבים גנובים ושירותי מעקב, בנוסף מוצרי תקשורת אלחוטית. החברה פועלת בישראל (51% מההכנסות), ברזיל (37%), ארגנטינה (9%), וארצות הברית ארצות הברית (3%). מודל ההכנסות בחברה נגזר מדמי מנוי חודשיים (75% מההכנסות), עובדה המאפשרת לחברה יכולת חיזוי גבוה ותנודתיות נמוכה בין הרבעונים. היתרה מגיעה מהכנסות מוצרי תקשורת אלחוטית. בפתחה של שנת 2011 עומדת הזדמנות עסקית יוצאת מן הכלל, על פי תקנה חדשה כל כלי הרכב חדשים בברזיל יידרש להתקין מערכת מעקב מבוסס GPS. בברזיל נוספות כשנים וחצי מליון מכוניות חדשות בשנה כך שלקיחת נתח שוק של 10-20 אחוז יגדיל את מצבת המנויים שלה בעשרות אחוזים.

שיעור רווחיות התפעולית הינו גבוה והחברה נוהגת לחלק חלק נכבד מהרווחיות השוטפת שלה כדיבידנד כך שגם במקרה שהתקנה תדחה (כפי שכבר קרה) המשקיעים במניה צפויים לראות צמיחה ברווחיות ותזרים תפעולי נאה שיתורגם לדיבידנד.

מניית רמי לוי,
מחיר יעד
מחיר יעד
מחיר הנקבע על ידי אנליסט לשערה של מניה בעוד תקופה מסויימת. בדרך כלל התקופה הינה ל-12 חודשים. בעבודתו מעריך האנליסט את שוויה של החברה, ועל ידי חילוק השווי בהון המניות נגזר מחיר היעד. לצפיה בריכוז המלצות ומחירי יעד של אנליסטים
140 ש' - ממליצים מעיין אמסלם ויאיר דרורי, צוות השקעות. שוק המזון בישראל ובעולם מאופיין בצמיחה איטית ותחרות הולכת וגוברת. רשת רמי לוי היא רשת קטנה יחסית המונה 20 סניפים אך צומחת אורגנית בקצב מהיר. המגמה ברשתות השיווק היא ברורה: שם המשחק היום הוא Heavy Discount ואנו נמשיך לראות את הרשתות הגדולות מאבדות נתחי שוק לטובת הרשתות הפרטיות. את השינוי בשוק מוביל רמי לוי שמציג תוצאות מצוינות לאורך זמן. צמיחת דו ספרתית בשורה העליונה ומכירות למ"ר גבוהות פי 3.3 משופרסל ורבוע כחול! לחברה אין חוב, הנהלה מצומצמת, והוצאות פרסום זניחות מה שמאפשר להציג שיעור
רווח תפעולי
רווח תפעולי
ההפרש בין ההכנסות של החברה ולבין ההוצאות שלה
גבוה משמעותית מזה של המתחרות וזאת למרות היותה רשת דיסקאונט עם מרווח גולמי נמוך מהמתחרות.

לאחרונה נכנסה החברה לתחום המכירות באינטרנט (תחום הצומח בקצבים דו ספרתיים בעולם), מה שיאפשר לה לפנות לקהל לקוחות חדש שכיום לא נוהג לפקוד את הסניפים, אך מעוניין ליהנות מהמחירים האטרקטיביים שמציעה החברה. פעילויות נוספות כמו ביטוח מוזל ורישיון למפעיל סלולארי וירטואלי יכולות לספק אפסייד נוסף ואינן מתומחרות במודל שלנו.

מניית דורי קבוצה - ממליץ שי לוי, מנהל השקעות תחום נדל"ן. החברה עוסקת בפעילות נדל"ן יזמית בארץ ובפולין, וכן בתחום הביצוע של פרויקטים קבלניים מורכבים. בנוסף, מחזיקה בכ 11% מחברת האנרגיה דוראד, ובעלת צבר פרויקטים ליזמות עתידית בתחום עסקאות קומבינציה עם בעלי קרקעות לבניה.

כיום עיקר השווי מתבטא בחלק היזמי בארץ, כאשר היזמות בפולין ממשיכה להתפתח והחברה הבת הפולנית רונסון מוכרת כ 25 יח"ד בממוצע בחודש ופרוסה על פני 10 פרויקטים בבניה ושיווק. כמו כן לדורי בניה קיים צבר הזמנות קבלנות בניה מרשים של כ 2.3 מיליארד שקל, רובו לשנתיים הקרובות.
הקבוצה ממותגת בשוק כאחת מקבלניות הביצוע המקצועיות בעלת יתרון לגודל בתחום ורווחיות תפעולית גבוהה יחסית של כ- 8%, וזאת בנוסף להצפת רווח הון גדול בגין אחזקתה 18.75%בתחנת הכוח דוראד שייכנסו לקופתה מעסקה למכירת חצי מאחזקתה בשותפות וכן מהתקדמות הפרויקט רווח הון של למעלה ממאה מליון שקך ובנוסף תזכה לתקבולים בגין שירותים שתעניק לניהול הפרויקט. למרות הסחירות הנמוכה במניה, אנו מזהים אפסייד של עשרות אחוזים במחירה.

מניית נכסים ובנין - ממליץ שי לוי, מנהל השקעות תחום נדל"ן. החברה עוסקת בתחום הנדל"ן המניב (דרך גב ים) והיזמי (דרך נווה גד). בנוסף, החברה מחזיקה בנכסים מניבים בגרמניה, שוויץ וארה"ב. לחברה נכסים אטרקטיביים במיקומים טובים, צבר קרקעות להמשך גידול עתידי, קופת מזומנים רחבה להמשך רכישות אפשריות כדוגמת רכישת בניין מטה HSBC במנהטן שהושלמה, וכן החברה שומרת על שיעורי תפוסה גבוהים תוך עליה בשכ"ד, צמיחה מתמשכת בפרמטרים התפעוליים, ובעלת יכולת יצירת ערך מוכחת.קיים עדיין סימן שאלה סביב הקרקע בווגאס שמכבידה על מאזני החברה, ומועד תחילת בניה מהותי בה לא נראה באופק, אך זהו מרכיב קטן מתוך סך נכסי החברה. בשקלול נכסי החברה אנו מוצאים שמחירה בשוק אטרקטיבי, בייחוד בהשוואה לחברות אחרות בסקטור הנדל"ן.

מחלקת המחקר של מיטב בית השקעות

מניית הוט - במשך תקופה ארוכה הוט הייתה השחקן הבעייתי בשוק התקשורת האטרקטיבי בישראל. החברה התמודדה עם בעיות תפעול ותדמית קשות ונראה כי היא נפלה לכל בור שנקרה בדרכה. בניגוד גמור למגמה בענף החברה לא חילקה דיבידנדים לבעלי המניות שלה וכל עודף התזרים שייצרה יועד להחזר החוב הבנקאי. יחד עם שינוי הבעלות וריכוז השליטה בחברה שיננו גם את הגישה כלפי החברה ואנו סבורים כיום כי המצב הנוכחי של החברה יהווה כר נוח לשיפור מהותי בחברה ותחילת מימוש הפוטנציאל הגלום בחברה. ניצן ראשון של שינוי ראינו בהסכם המימון החדש מול הבנקים בו הותר להוט לבצע הפחתת הון לצורך חלוקת דיבידנד. אנו סבורים כי כבר מ-2011 נראה את החברה מחלקת דיבידנד שוטף בהתאם לעודף התזרים שיוצר לה.

מניית קמהדע - קמהדע פועלת בתחום ייצור התרופות, כאשר הייחוד של תרופות החברה הוא שתרופות אילו מופקות על בסיס פלסמת אנוש. לחברה מספר תרופות הנמכרות בימים אילו, אולם עיקר הפוטנציאל של החברה טמון בתרופת ה-AAT כנגד נפחת. מוצר להזרקה כבר אושר ע"י ה-FDA והוא יימכר תחת שיתוף אסטרטגי עם חברת בקסטר. מוצר לשימוש באינהלציה נמצא במהלכים של ניסויים קליניים מול ה-FDA. אנו סבורים, כי קמהדע הינה חברה איכותית אשר הוכיחה, הן יכולת בפיתוח תרופות בתחומה והן יכולת עסקית ליצירת הסכמים אסטרטגיים. אנו מזהים פוטנציאל רב במוצר ה-AAT. יש לציין, עם זאת, כי השקעה בתחום זה הינה בסיכון גבוה יחסית. הערת
גילוי נאות
גילוי נאות
תהליך אשר מטרתו לשפוך אור על מצבה של החברה
: בית ההשקעות מיטב הינו בעל עניין בחברה.

מניית חבס - לאחר סיום מוצלח של פרויקט 'רוטשילד 1', בוחרת החברה לעבות בעיקר את עסקי הנדל"ן המניב שלה באירופה ובמקביל בוחנת רכישת פעילות מניבה גם בצפון אמריקה. בהקשר זה פרסמה לאחרונה החברה הבת NSI על מיזוג אפשרי עם קרן הריט Vastned Offices/Industrial הפעילה בעיקר בהולנד ובבלגיה. מיזוג זה, אם וכאשר יתבצע, ייצור חברה ממוזגת שצפויה להתברג למקום השלישי (מבחינת שווי נכסים בהולנד בלבד) מבין חברות הנדל"ן הציבוריות בהולנד, תוך כדי ביסוסה כחברה הציבורית המובילה בהחזקת נכסי משרדים במדינה. הרחבת הפעילות המניבה הצפויה בחברה הינה קרקע יציבה להמשך פעילויות הייזום שתבצע החברה בשנים הקרובות בישראל ובחו"ל.

מניית ספקטרוניקס - ספקטורניקס עוסקת בשני תחומים: תחום אזרחי בו היא מייצרת גלאי להבה וגז מתקדמים ותחום צבאי בו היא מייצרת מערכות אוטומטיות לגילוי וכיבוי אש ולשיכוך התפוצצויות ברכבים טקטיים קלים ובספינות מלחמה. התחום הצבאי בעל אופי פרויקטאלי ולאחר שזכתה בשנים האחרונות בשני פרויקטים גדולים (MRAP ו-M-ATV) מול הצבא האמריקאי והמרינס כעת החברה מתמודדת על פרויקט ה-HMMWV לשיפור מיגון של האמרים המשרתים בעיראק ואפגניסטן המהותי מאוד לעתיד החברה. לחברה הסתברות טובה לזכייה במכרז כאשר במהלך המחצית הראשונה של 2011 צפויה להתקבל החלטה. במקביל, החברה משקיעה משאבים רבים לפיתוח התחום האזרחי (כולל התאמת מוצרים מהתחום הצבאי לאזרחי) ולפי תוכניותיה בכוונתה להכפיל את הכנסותיה בתחום זה תוך שנתיים. נקודה מעניינת נוספת בחברה היא ההחלטה של בעליה החברה, מר יחיאל ספקטור למכור חלק מהחזקותיו למשקיע אסטרטגי או פיננסי אשר יתרום לפעילות החברה. כמו כן, החברה חילקה דיבידנדים השנת 2009 ומתחילת שנת 2010 המשקפים תשואה של 6.1% ו-5% בהתאמה. לאור הנאמר אנו סבורים כי לצד הסיכון הגלום באופייה הפרויקטאלי
מניה
מניה
תעודה המציגה אחוזי בעלות והשתתפות בחברה.תעודה זו מעניקה למחזיק בה זכות לקבלת חלק בחלוקת הרווחים של החברה, להשתתף ולהצביע באסיפה הכללית של בעלי המניות בחברה.כמו כן במקרה של פירוק החברה זכאים בעלי המניות להשתתף בחלוקת הנכסים שיוותרו לאחר פרעון חובות החברה. לצפיה ברשימת כל המניות הנסחרות בבורסה בת"א
זו מהווה הזדמנות השקעה

מניית החברה לישראל - החברה לישראל אומנם פועלת כחברת החזקות במספר תחומים אולם השווי המרכזי של החברה, כ-85% מסך הנכסים נובע מההחזקה של החברה בכ-52.5% ממניות כיל, ולפיכך עיקר התנהגות המניה צפויה להיות מושפעת ממניית כיל. אנו סוברים כי מגמות מבניות בעולם ובארה"ב יתמכו בהמשך עלייה של מחירי התירס. מבנה השוק של יצרניות האשלג דואג לכך (כך היה בעבר וסביר להניח כי גם בעתיד הקרוב) שחלק ניכר מהעלייה במחיר התירס יתורגם לעליה במחיר האשלג, שהוא המוצר המרכזי ומקור הרווח העיקרי של כיל. כיום החברה לישראל נסחרת בדיסקאונט של כ-25% ביחס לשווי הנכסים שברשותה. החברה פועלת ברמת מינוף נמוכה (ואולי נמוכה מידי) עם יחס חוב לנכסים של כ-12% בלבד.

מחלקת המחקר של מגדל שוקי הון

מניית פועלים - סקטור הבנקאות יהיה להערכתנו אחד הסקטורים הבולטים של 2011. זאת, בשל המשך השיפור במצב המאקרו כלכלי,הגדלת המרווח המימוני עם עליית הריבית הצפויה ותשלומי הדיבידנד הצפויים בשנה זו. מבין מניות הסקטור הבחירה שלנו היא מניית בנק הפועלים שעושה רושם שהוא חוזר להציג רווחיות ראויה תחת ההנהלה הנוכחית. מלבד זאת, אנו מעריכים כי בנק הפועלים יציג שיפור בתוצאותיו בשל תרומתן הגדלה של עסקאות מימון (בזק, פצחן מימני), ובשל השקעות ריאליות ושמירה על הפרשות נמוכות לחומ"ס. בהינתן השיפור הצפוי נראה שתמחור הבנק במכפיל הון של 1.08 עדיין משאיר אפסייד נאה למשקיעים.

מניית אורתם סהר - חברת אורתם סהר היא חברה המבצעת עבודות קבלניות בשלושה תחומים עיקריים: בניה ציבורית, תשתיות ומגורים. החברה הציגה צמיחה מרשימה של כ-7% בפעילות הקבלנית במהלך בתשעת החודשים הראשונים של 2010 אך עיקר השווי העודף, להערכתנו, נובע מפעילותה בהקמה והפעלה של תחנות הכוח ההידרואלקטריות במנרה ובגלבוע. לאורתם שותפות בחברות הייזום במנרה (25%) ובגלבוע (38%) ואחזקה של 50% בחברה הקבלנית שתקים את התחנות בשיתוף עם חברת אלקטרה. מדובר בשתי תחנות כוח שהקמתן תחל במחצית הראשונה של 2011 ותארך כ- 4 שנים. היקף ההכנסות הכולל מן העבודות הקבלניות בפרויקטים האלה צפוי להגיע לכ- 2 מיליארד שקל וההכנסות השנתיות מהפעלת התחנות צפויה להגיע לכ- 340 מיליון שקל למשך 20 שנה. להערכתנו שווי השוק של החברה כיום לא משקף שווי משמעותי לפעילות הקבלנית והייזמית בתחום האנרגיה, דבר ההופך לדעתנו את המניה למעניינת להשקעה.

מניית דלק ישראל - דלק ישראל היא חברת שיווק הדלקים השנייה בגודלה בארץ. החברה שבשליטת קבוצת דלק (77%) פעילה בשלושה מגזרים עיקריים: מתחמי תדלוק ומסחר, כולל הפעלת רשת חנויות הנוחות "מנטה", שיווק ישיר של מוצרי נפט ואחסון וניפוק דלקים (באמצעות פי גלילות). במהלך שנת 2010 סבלה החברה מהחרפת התחרות בין חברות הדלק: דמי השכירות של התחנות עלו וההנחות ללקוחות פרטיים ולבעלי דלקנים שחקו את הרווחיות. מעבר לזה, התהליך המתמשך להעברתן של תחנות דלק להפעלה עצמית, הגדיל באופן משמעותי את הוצאות ההנהלה והמכירה.

למרות זאת, שנת 2011 מסתמנת כשנת התאוששות וצמיחה בעבור החברה ואנו מעריכים כי נראה נראה שיפור בפעילות מתחמי התדלוק והמסחר. זאת כתוצאה מגידול בפעילות חנויות הנוחות ומעליה במכירות בתחנות שבבעלות החברה. כמו כן, להערכתנו, תחול בשנה בקרובה גם התאוששות בפעילות שיווק הדלקים, פעילות אשר היקפה הצטמצם בשנתיים האחרונות. לאור כל זאת אנו חושבים כי מנית דלק ישראל נסחרת מתחת לשווייה הכלכלי.

מניית ארית תעשיות - ארית תעשיות הינה חברת אחזקות שהאחזקה העיקרית שלה היא רשף טכנולוגיות. רשף היא יצרנית של מרעומים אלקטרוניים למרגמות, לטנקים ולרקטות ארטילריות. מרבית מכירותיה של רשף כיום הן לתעשייה הביטחונית הישראלית, אך פוטנציאל הצמיחה העיקרי שלה הוא השווקים הבינלאומיים ובעיקר הודו ושווקים מתפתחים אחרים. החברה מצפה לקבל בקרוב את תוצאות מכרז המרעומים למרגמות בהודו בהיקף של כ- 5 מיליון $, ובמחצית השנייה של 2011 צפויות להתקבל תוצאות של מכרז גדול אחר שבו מתמודדת החברה בשיתוף עם חברת BAHARAT ההודית, לאספקת מיליון מרעומים לצבא ההודי. אם תזכה רשף במכרזים האלו צפויה שנת 2011 להיות שנה של צמיחה חזקה שעשויה לסלול את הדרך להמשך הצמיחה גם בשנים הבאות.

החברה ביצעה 2 רכישות בספטמבר האחרון. המסקרנת מביניהן היא רכישת 50% מנכסי חברת מור אנרגיה הנמצאת בתהליך פירוק. מדובר ברכישת פעילות של ייצור סוללות על בסיס תאי דלק שמאפשרות משך פעילות ארוך משמעותית מסוללות רגילות. הטריגר לרכישת מור אנרגיה הוא היכולת לפתח מוצרים לשוק הביטחוני על בסיס הטכנולוגיה הזו. הצמיחה הצפויה של רשף טכנולוגיות בשנים הקרובות ופיתוח פעילות הסוללות הופכות להערכתנו את ארית תעשיות להשקעה מעניינת.

מניית פלסאון תעשיות - חברת פלסאון תעשיות עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים טכניים העשויים בעיקר מפלסטיק. לחברה שלושה תחומי פעילות , העיקרי שבהם, המהווה בין 70%-75% מההכנסות, הוא אביזרי חיבור לצנרת בעיקר כאלו המיועדים להובלת נוזלים, גזים וקווי תקשורת. פלסאון נחשבת למובילה עולמית בתחום זה, והשוק העיקרי למוצרים אלה הוא השוק המערב אירופאי. התחום השני הוא מוצרים לענף הלול והוא מהווה כ- 20% מפעילות החברה וכולל מערכות לאספקת מים טריים לעופות, מערכות האבסה וכדומה. תחום זה הוא מנוע הצמיחה העיקרי של פלסאון והשווקים העיקריים שלו הם צפון אמריקה וברזיל. יתרת הפעילות מתרכזת במוצרים שונים מתחומי הסניטציה, החממות הביתיות ועוד.

בפני החברה עומדים מכשולים לא פשוטים בדמות שחיקת האירו, הליש"ט והדולר לצד עלייה במחירי חומרי הגלם שלה, אך למרות זאת היא מצליחה להציג תוצאות טובות. בתשעת החודשים הראשונים של 2010 צמחו הכנסות החברה בכ-7% לרמה של כ-678 מיליון שקל. להערכתנו היא מתומחרת בחסר ביחס לשווייה הכלכלי.

ולסיום כמו תמיד דיסקליימר קצר: המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

30 תגובות ב-25 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
25 ויקטור 02/01/2011 15:39 מתי למכור
קניתי את כיל ב 6 ש\"ח ב 500000 ש\"ח השאלה כמה זמן יקח למנייה להגיע ל 8 ש\"ח לפחות ? בלי שטויות תשובות רציניות בבקשה .תודה מראש
ברוקר 02/01/2011 19:52 ברבעון השני או השלישי של 2011 (ל"ת)
24 השדה והכנתו להפקה? 02/01/2011 08:50 האם \"כהן\" לא זכאית לדמי ניהול על השקעה בפיתוח (ל"ת)
23 אחד העם/לא רוצה מניו 02/01/2011 08:46 מומלצות
חברים! למה ללכת לכיוונים לא בטוחים? לכו על בטוח:- אגח כה של דלק נדלן. מחמ קצר, תשואה גבוהה(מאד) יצחק תשובה ישלם במועד. בהצלחה!
22 הנסיכה 02/01/2011 08:41 גבעות מומלצת-פועלים סהר............. (ל"ת)
21 דנת 2011 ,שנת הביומד 02/01/2011 08:22 תמיכה ממשלתית והטבת מס גדולה מ 1.1.11,
המוסדיים ייכנסו להשקעות בתחום !!!
20 אלישע 052-8928464 02/01/2011 05:39 גבעות - המלצת בית השקעות לקנייה הודעה מצויינת (ל"ת)
19 שי 02/01/2011 04:22 רציו
רק רציו.
18 רוני 02/01/2011 00:22 למה! למה לא מעלים סקירה הגופים משנה שעברה ??
אם הייתם רציניים הייתם מעלים את כל הסקירות של כל גופי ההשקעות לשנת 2010 ומהם היינו בודקים כמה מהם פגעו ! זאת מקצוענות לשמה ולא כמו בכתבה זו סתם זריקת מניות לחלל האויר עם שיקולים אינטרסנטים. צוות בזיפורטל תנו קצת יותר קרדיט לאינטיליגנציה של קהל לקוחותכם !
זהר 03/01/2011 08:12 חבל שאי אפשר לעשות לייק (ל"ת)
17 אלונה 02/01/2011 00:00 לא מאמינה!
בית השקעות ממליץ על גבעות! סוף-סוף שמו לב מה הפוטנציאל האמיתי של המניה! בהצלחה לכל משקיעי גבעות!
16 החוזה 01/01/2011 23:28 מחר עליות (ל"ת)
15 אייל 01/01/2011 23:22 אין מה להשקיע בארץ- רק בארה\"ב (ל"ת)
14 שי 01/01/2011 23:13 יואב בורגן - שאפו
הראשון שבודק היתכנות ולא מתבסס על סיסמאות ריקות מתוכן. גבעות אחת המניות המבטיחות וכל עוד הסקפטיות חגגה הייתה הזדמנות לאסוף.שהגדולים מגדלים עניין צריך להחזיק את הפוזיציה קרוב
13 אבנר יה\"ש 01/01/2011 22:58 שגר ושכח עד הפנסיה (ל"ת)
אכן 02/01/2011 01:26 אתה מתכוון שגר ושכח מהפנסיה (ל"ת)
זהבי עצבני 02/01/2011 00:57 גבעות זאת מניה של שקרנים (ל"ת)
12 זהבי עצבני 01/01/2011 22:57 תחושת הבטן של מחר רציו יורדת עןד 5%
5%
11 T 01/01/2011 22:52 איפוא איפוא הכובע ?
כמה מלעיזים צרכים לאכול?האם יש לם אומץ להודות בטעויות ובהשמצות שלהם? כניראה שלא. אחרי שקראו למשקיעים ולאנשים טובים אחרים בשמות גנאי . בהצלחה למאמינים שהאמינו לכל אורך הדרך למרות ההשמצות של גופים גדולים וחשובים ובהצלחה למשקיעים בכלל.
10 קורא בעיתון 01/01/2011 22:31 לא יאומן - בית השקעות ממליץ על גבעות !
מניות יפות מציעים כאן!
9 דני משקיע 01/01/2011 22:17 שנת 2011 השנה של גלוב!!מודעין!הזדמנות ןפרימיו (ל"ת)
8 אני 01/01/2011 22:11 \"יאללה יאללה יא גבעות עולם יאללה יאללה יא גבע
ות עולם יאלהההה גבעות עולםםםםםםםםם\"
שי 01/01/2011 23:15 אחינו, יאללה גבעות כבר פאסה...ההנהלה ואופי
המשקיעים השתנו ותגובות אלו פוגעות בחברה ובתדמית שלה.
7 גבעות-השבוע הנפט זור 01/01/2011 21:47 גבעות -אפסייד של 400 אחוז
לפי השווי כאן של 830 מליון דולר, יש כאן ריוח מיידי של 400 אחוז לפחות, מדהים.
6 T 01/01/2011 21:44 לא לתמוך במי שקונה גז ממצרים
המצרים מתיחסים אלינו כאויב עקרי
5 אור 01/01/2011 21:44 יופי בנות גבעות מודיעין קדימה לדהור (ל"ת)
4 גבעות יהש 01/01/2011 21:44 אין ספק 2011 שנת גבעות עולם ונפט בסחורות
מה שיעלה את ערכה של גבעות בעשרות אחוזים
3 דני 01/01/2011 21:42 טכנו פלסט נייר של ינואר
דש נכנסת במחיר כפול
2 שאולי 01/01/2011 21:29 בורגן אין ספק שאתה אנליסט אמיץ (ל"ת)
1 אפי 01/01/2011 21:23 מחר מודיעין עולה לפחות 6% (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.