איך לשחרר את הפקק? "כדי לתמרץ את התמ"א 38 יש לאפשר בניה של 3 קומות על הגג ולא להסתפק באחת"

בראיון ל-BizportalTV אומר איש העסקים כי תכנית האוצר אומנם תיתן דחיפה גדולה לתמ"א 38, אולם אינו מאמין כי התכנית תצליח בפריפריה ללא מתן מענקים כספיים ליזמים
 |  (2)
יעקב אנגל
נושא חיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה זכה לזריקת עידוד ממשרד האוצר במסגרת תכניתו להגדיל את היצע הדירות בשנתיים הקרובות ב- 140 אלף כצעד להוזלת מחירי הדירות.

איש העסקים יעקב אנגל, בעלי קבוצת אנגלאינווסט הפועלת בתחום התמ"א 38, התראיין בנושא ל-BizportalTV ואמר כי אם תכנית האוצר תצליח התחום יזכה לדחיפה גדולה.

"כיום בחלק מהמקומות אין כדאיות כלכלית לבצע את הפרויקטים, היום ניתן לבנות קומה אחת, לעיתים שתיים, ברגע שיאפשרו לבנות בהיקף של 50% ממספר הקומות בבניין יהיה יותר כלכלי ליזמים לבנות".

אנגל משבח את החלטת האוצר ומציין כי "עד עכשיו הייתה נדרשת הסכמתם של 66% מהדיירים לאישור הפרויקט, אם התקנה תתקבל יסתפקו ב-50%, דבר שימנע מצב של סחיטה מצד דיירים ספציפיים".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תמ"א 38 - קשישים
  א.ע. 29/06/2014 19:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תמ"א 38 – קשישים: מטרת תמ"א 38 להציל חיים אך במידה רבה מהווה גזר דין לקשישים. ברטה ניצולת שואה כבר בת 95, אחרי יותר מ־50 שנה בדירה הזו. לאן תלך? אצל קשישים השגרה המוכרת מחזיקה אותם בחיים.איך לדעתכם זה יכול להשפיע על קשישים ש 40 שנה חיים באותה דירה כשמאיימים עליהם בפנייה למפקחת על הבתים המשותפים כולל תביעה לפיצויים אם לא ישתפו פעולה.במיוחד עולה שאלה ביחס לאנשים מבוגרים, שכל חפצם להישאר בדירתם המוכרת אותה בנו ועליה שילמו במשך שנים, ושאין ברצונם לנדוד בין דירות שכורות בשנה-שנתיים של הבנייה. האם מוצדק לפגוע בזכויותיהם רק כדי שיתר שכניהם "יתעשרו" או לצורך קידום פרויקט בנייה כזה או אחר. האם מותר לפגוע בחיים של מישהו על מנת להציל (אולי) מישהו אחר?כבר נכתב:"שאלה חשובה היא האם באמת ראוי ליטול מאדם את זכותו להישאר בביתו בהליך מהיר של טענות בפני המפקח על המקרקעין. לפנות קשישים זו בעיה מצפונית אבל הקבלן לא רואה אותם ממטר, כי הכסף הכי חשוב לו, ראש של קשיש לא עובד על הצד הפיננסי והם רוצים את השקט עד כמה שנותר להם לחיות כך שהפרויקט הזה נחשב להטרדה מבחינתם ולהתערבות בסדר החיים שלהם ופגיעה בבריאותם
  סגור
 • 1.
  תמ" א 38
  רפי 22/05/2011 03:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תמ" א מתבצעת רק בביניינים ישנים וכאלה שבחיים הדיירים לא ישדרגו בעצמם את הבניין שלהם בגלל חוסר כסף או שהם משכירים את הדירות ולא גרים בהם ,לכן לא ממש מעניין אותם , לא משנה כמה הקבלן ירויח ושיהיה לו לבריאות החשוב הוא מה הדיירים מרויחים, אלמלא תמ" א 38 ישארו כל חייהם בבניינים ישנים ובדירות שלפעמים גם לא ראויות למגורים , צריך לחשוב מה טוב לי ומה אני ארויח ולא כמה האחר מרויח .
  סגור