12:23 2016: משרד התיירות אישר 220 מיליון שקל מענקים להקמת כ-2,000 חדרים

12:01 בונוס ביוגרופ: אישור לניסוי קליני חדש לטיפול אורתופדי

11:57 מדרוג: דירוג A1 באופק שלילי לשיכון ובינוי לגיוס של עד 400 מיליון שקל

11:37 משפט בוכריס: נפתח שלב הטיעונים לעונש במשפטו של הקצין הבכיר

11:02 מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס הגיע לחקירה נוספת במטה להב 433

10:45 גלאון פנתה ליועמ"ש בבקשה שיבחן היבטים פליליים בקשר בין נתניהו לאלוביץ

10:41 פרשת נתניהו-מוזס: עורך ישראל היום הגיע למסור עדות במשטרה

10:08 יאיר נתניהו, ימסור עדותו היום בפרשת 1000 במשרדי להב 433

10:09 אלביט זכתה בחוזה בהיקף של כ-17 מיליון ד' לאספקת מערכות

09:35 נעצר צעיר החשוד בביצוע עבירות מין בתלמידה בת 11

09:53 בדרך לאישור - החוק ששווה הרבה כסף לבעלי בתים צמודי קרקע

09:19 11 שוהים בלתי חוקיים נעצרו באזור השרון, ביניהם נושאי תעודות מזוייפות

08:54 אנלייט השלימה את השלב הציבורי - גייסה 122 מיליון שקל

08:48 לאחר שלוש שנים החיפושים אחר המטוס המלזי שנעלם ב-2014 נפסקו

07:51 טורקיה: נתפס המחבל שביצע את הפיגוע בטורקיה בליל השנה החדשה באיסטנבול

07:50 שלושה שוטרים נפגעו באורח קל בירושלים במהלך הפרעות סדר בכיכר השבת

07:49 חייל מראשל"צ נהרג אתמול בתאונת אימונים בגולן במהלך אימון של גולני

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
יללכ רודמ

מדור כללי

מדור כללי

תויגתב יכה
הכי בתגיות

המומנטום שמאחורי המחירים

מהו בעצם מומנטום ומה מטרתו, כיצד יש להשתמש בו בתבונה, מתי יסייע לנו ומתי יכשיל אותנו
 | 
Share
מאז החלה הגישה הטכנית לחלחל לתודעתם של המשקיעים, הפכו מדדי העוצמה למיניהם להיות פופולאריים עד לזרא. כה מקובלים הפכו עד שהם מקבלים משקל גבוה יותר מהגרף עצמו. ומדוע הפכו הם לאוראקל מדלפי? משום שמדדי העוצמה אמורים לחזות את כיוונו של השוק. פשוט כך. לספק את האיתותים והאינדיקציות טרם קרה הדבר בשוק עצמו.

עקרונית נחלקים הכלים הסטטיסטיים לשתי משפחות מרכזיות: העוקבים והמקדימים. הכלים העוקבים, דוגמת ממוצעים נעים, אמורים לספק את האינדיקציות אחרי ההיפוך עצמו, ואילו משפחת המקדימים, דוגמת מדדי המומנטום - לפני. והמשקיע שאצה לו הדרך לאן יפנה ובמי ייוועץ? ברור - במקדימים. אלא שלמשפחה הזאת אין רק יתרונות אלא גם חסרונות. והחיסרון המרכזי הוא מידת אמינות נמוכה. לכן, שומה על המשקיע לנהוג בהם מידה לא מבוטלת של חשדנות וזהירות.

אני יכול להעיד על עצמי שאיני חסיד גדול של מדדי המומנטום למיניהם. מדדי עוצמה ומהירות, מדדי כיוון ומדדים סטוקסטיים למיניהם, מקבלים אצלי יחס של בנים חורגים ומשקל נמוך יחסית במשוואה הטכנית שבקצה ההחלטה על כיוונו המשוער של השוק. הפנייה אליהם נעשית בשלב האחרון של הניתוח. במצבי שוק מסוימים, אני מעדיף להתעלם מהם לחלוטין. במצבים אחרים מידת ההשפעה שלהם על תהליך קבלת ההחלטות - נמוך יחסית. הלך המחשבה הגורס ריצה מיידית למדדי
מומנטום
מומנטום
המומנטום מעיד על קצב העליות או הירידות בנכס
, בלי בדיקה ראשונה ומקיפה של התנהגות המחירים, הסקת מסקנות והבנה ברורה של המידע הנמסר מהגרף, הוא הלך מחשבה שגוי ומעיד על חוסר הבנה בסיסי של השיטה. בסופו של דבר, מדדי המומנטום למיניהם אינם אלא כלים סטטיסטיים המייצגים נגזרת שנייה ושלישית של המחירים עצמם.

מן הריקושטים והתגובות אותם אני מקבל, הבינותי כי הלך המחשבה שהתפתח בשוק שלנו, שבו רזי הטכניקה עדיין בחיתולים, הוא שככל שאתה נוטה להשתמש יותר במדדים אלה, מתאמץ לחשב את רמותיו של
מדד העוצמה היחסית
מדד העוצמה היחסית
מדד שהושק ב-1978 על ידי מנתח טכני בשם ג'יי וולס וויילדר. מוצג מתחת לגרף המחירים ומתאפיין בסקאלה סגורה בין 0 ל-100. שתי מטרות עיקריות לו : ראשית למדוד את מהירות השינוי במחירים ולסייע באבחנה האם המגמה מצויה בשלבים של תאוצה או תאוטה. ושנית, להתריע מבעוד מועד על היפוכי מגמה קרבים. לצפיה באתר ניתוח טכני
ולהסיק מסקנות, סביר להניח כי הניתוח שלך יהיה מדויק ונכון יותר. שטויות במיץ. אם אתה יודע לקרוא מחירים, ומבין משמעותם של התנהגויות יומיות ותוך יומיות מהן, מידת ההזדקקות שלך למדדים אלה תלך ותקטן עם שיפור המיומנות.

בשלב מסוים תתפתח היכולת לגזור את התנהגותם של מדדי המומנטום למיניהם על סמך התנהגות המחירים. נבנית יכולת לזהות כמעט בעל פה מצבים בהם יימצאו מדדים אלה ברמות נמוכות או לחילופין ברמות גבוהות לאחר תקופה של עליות.

לא צריך להיות טכנאי דגול או עתיר ניסיון כדי ללמוד זאת. צריך להכיר ולהבין את מדדי המומנטום השונים סוגי ההתנהגויות המאפיינים אותם ומספר דרכי ניתוח בסיסיות.

עם זאת, הרי שבמצבים מסוימים, קשה להחליט אנה פניו של השוק. המעלה או מטה. קשה לגייס רק על סמך קריאת המחירים משקל ראיות מספיק שייטה את הכף באופן משביע רצון לכיוון זה או אחר. מצבים אלה, בהם המחירים אינם ברורים די הצורך ואתה עומד נבוך לנוכח הנתונים הסותרים, הם המצבים בהם כדאי שתתחיל להביט על מדדי המומנטום.

מהם מדדי המומנטום

מטרתם הכללית של מדדי המומנטום השונים היא למדוד את מהירות המחירים ולהתריע מבעוד מועד על היפוכי מגמה קרבים. זהו למעשה מונח כללי ביותר. את מדדי המומנטום הכוללים בין היתר כלים כגון RSI , MACD, ROC שייסקרו כאן בכתבות הקרובות, אפשר להמשיל לפירות.

לכל אינדיקטור, כמו לכל פרי, יש את הסגולות ואת התכונות הייחודיות לו. בדיוק באותו אופן בו תהיה קבוצת פירות מסוימת מתוקה יותר מן השנייה, תזדקק לתקופת הבשלה ארוכה יותר ולמזג אוויר שונה, כך מדדי המומנטום השונים. חלקם יעבדו טוב יותר או טוב פחות במצבי שוק שונים.

חלק, מתמסרים טוב יותר למתיחת קווי מגמה, האחרים מאופיינים בבניה מדויקת של תבניות צ' ארטיסטיות, חלק מפיקים איתותים על ידי חציית קווי שיווי משקל. אחרים עושים שימוש בשני קווים דמויי ממוצע נע המפיקים איתותי קנייה ומכירה. לכל אחד הסגולות הייחודיות לו. אבל, המשותף לכולם הוא מספר דרכי ניתוח זהות ובסיסיות. למדת אחד או שניים? למדת את כולם.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
לא תקינה captcha
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | קונספט וממשק משתמש ע"י קישור לאתר הקסו| קישור לאתר inkod hiperaDesign by| לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.