לא מחכים ליועץ המשפטי: בכנס התיירות הישראלי מוצגת הדמיית כפר הנופש בפלמחים

למעלה מ-30 מדינות משתתפות ביריד "2010 IMTM" הישראלי וביניהן גם ביתן של הפרויקט השנוי במחלוקת.
 | 
חוף פלמחים (קרדיט: הועד להצלת חוף פלמחים)
היום נפתחה בפעם ה-16 תערוכת התיירות הבינלאומית של ישראל, 2010 IMTM. ביריד מציגות למעלה מ-30 מדינות ומטרתו לעודד תיירות נכנסת ויוצאת וכן להדק שיתופי פעולה עם מדינות ברחבי העולם בתחום התיירות.

במהלך היריד ייערכו כנסים מקצועיים, מפגשים בין סוכני נסיעות ועיתונאים, ועידה של המרכז ללימודים אקדמיים בנושא חדשנות ויצירתיות בענף התיירות, וכנס למנהלי משאבי אנוש ורווחה בארגונים. בנוסף, יציגו בביתנים משלהם עשרות גופי תיירות ונופש ישראליים, ויציעו חידושים בתחום ל-2010.

בין הביתנים והאטרקציות השונות שמטרתן להעניק "חוויית תיירות" למגיעים לכנס, בולטת התצוגה של כפר הנופש השנוי במחלוקת בפלמחים. במיצג מוצגים תוכניות מפורטות של כפר הנופש מינת רובין פלמחים, "המיזם התיירותי הכי גדול שעתיד לקום בישראל בשנים הקרובות", כך לדברי יזם הפרויקט, פיני מלכה.

מה שאולי יגרום למספר אנשים להרים גבה היא העובדה כי הקמת כפר הנופש כולו מוקפאת כרגע וממתינה להחלטת היועץ המשפטי לממשלה. המאבק הציבורי הנרחב שמתקיים סביב הפרוייקט עלול למנוע את הקמת הפרויקט הגרנדיוזי ולהחזיר את כל השטח חזרה לידי הציבור. המתנגדים להקמת כפר הנופש טוענים כי הקמתו היא למעשה הפקעת שטח ציבורי לידיים פרטיות וכן שפרסום המכרז כלל אי סדרים רבים.

המאבק החל מהתארגנות ספונטנית של מספר תושבי האזור והתפתח למאבק ציבורי נרחב אליו התגייסו חברי כנסת רבים ואף גרם למבקר המדינה לפתוח בחקירה על התנהלות המכרז והמעורבים בו. לאחרונה הגיש מבקר המדינה דו"ח ביקורתי ליועץ המשפטי לממשלה ועוד כחודשיים ייאלץ היועמ"ש להחליט אם בניית כפר הנופש היא חוקית ואם לאפשר לסגור את החוף לטובת הפרויקט הנדל"ני השאפתני.

בתוך כך, כאשר הביקורת סביב הפרויקט רבה וכעת הקמתו מוקפאת עד להודעתו של היועמ"ש, מציג פיני מלכה, יזם הפרויקט את תוכניות הפרויקט וכיצד יהפוך את התיירות הישראלית על פיה: "מדובר בכפר נופש שלא נראה כמותו בישראל, אשר יציב אותנו על מפת התיירות העולמית. זה בדיוק המקום להתגאות במוצר איכותי תוצרת כחול לבן שיהווה אבן שואבת לתיירים ויציב אלטרנטיבה ראויה לישראלים רבים שיוצאים מדי שנה לנפוש בתורכיה, ביוון ובמקומות אחרים בעולם".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה