דירקטוריון יולי שוקי הון מאשר: חברת אביב וארלון גלובל תרכוש כ-88% מהחברה

בעקבות כך יהיה ההון העצמי של יולי כ- 100 מיליון שקלים. עסקת הנדל"ן הראשונה שיבצעו אביב וארלון במסגרת יולי הינה קניית שטר חוב מגובה משכנתא מבנק בארה"ב
 | 
דירקטוריון יולי שוקי הון מאשר: חברת אביב וארלון גלובל תרכוש כ-88% מהחברה
ועדת הביקורת ודירקטוריון חברת יולי שוקי הון אישרו היום את עסקת המיזוג עם חברת אביב וארלון גלובל, שבבעלות דורון אביב, דפנה הרלב, איל לב ארי ויפתח אלוני. השלמת העסקה כפופה לאישור האסיפה הכללית של יולי וכן להתקיימותם של מספר תנאים מתלים נוספים. החברה מוסרת כי מטרת הרכישה הינה לרכז תחת יולי שוקי הון את כל פעילות הנדל"ן בחו"ל של חברת אביב ארלון.

דורון אביב, יו"ר אביב, אמר בתגובה כי "בכוונת הקבוצה להרחיב את פעילות הנדל"ן בחו"ל באמצעות יולי שוקי הון. בשלב הראשון בכוונתנו להמשיך בפיתוח הפעילות בסרביה בה השקענו עד עתה כ-77 מיליון שקלים. בעקבות העסקאות, ההון העצמי ביולי שוקי הון יגדל ויעמוד על כ- 100 מיליון שקלים. בנוסף, בכוונתנו לפעול לפיתוח פעילות נדל"נית בארה"ב, הכוללת רכישה, השבחה, פיתוח והשכרה של נדל"ן מניב".

במסגרת העסקה תשקיע אביב ארלון ביולי סך כולל של כ-88 מליון שקלים באמצעות השקעה במזומן, העברת הלוואות בעלים והעברת מניות. המשקיעים יזרימו סך של 10 מיליון שקלים אשר יצטרפו להונה העצמי הנוכחי של יולי שוקי הון בתמורה להקצאת מניות למשקיעים. בנוסף לכך, יעבירו המשקיעים את הלוואות בעלים באביב ארלון ואת מלוא החזקות המשקיעים באביב ארלון, כנגד הקצאת ביולי בסך כולל של כ-77 מליון שקלים. בעקבות העסקאות ההון העצמי ביולי שוקי הון יגדל ויעמוד על כ- 100 מליון שקלים.

בתוך כך, עסקת הנדל"ן הראשונה שיבצעו אביב וארלון במסגרת יולי, הינה קנייה ביחד עם שותפים, של שטר חוב מגובה משכנתא, בסך של כ-38 מליון דולר. שטר החוב נרכש מהבנק בתמורה לסך של כ- 22.5 מליון דולר בלבד.

שטר החוב מובטח בשעבוד מדרגה ראשונה על מרכז מסחרי פתוח בשם בוניטה ספרינגס סנטר, הממוקם בבוניטה ספרינגס שבדרום מערב פלורידה, ארה"ב. גודל המרכז הינו 27,000 מ"ר ועלות הרכישה משקפת מחיר של כ-840 דולר למ"ר. חלקה של יולי בעסקה יהיה 48%. החברה פועלת להשלמת הליך כינוס נכסים באמצעותו תרכוש בעלות בנכס.

דפנה הרלב, מנכ"ל אביב: "המשבר הכלכלי בארה"ב הביא עימו הזדמנויות נדל"ן מרובות ואין ספק כי עסקת בוניטה הינה עסקה המשקפת הזדמנות עסקית. המרכז המסחרי בוניטה ספרינגס, מניב גבוהה ונרכש במחיר אטרקטיבי. בכוונתנו להמשיך ולהתבסס בהשקעות במקומות נוספים בארה"ב בעסקאות מעין אלה באמצעות יולי שוקי הון".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה