פרויקט יוקרה בברלין ישווק לישראלים: "קשה למכור לאנגלים, צרפתים ונורבגים - המצב באירופה לא טוב"

כך אומר מנכ"ל קבוצת הנדל"ן ג'י גרופ ל-Bizportal. התשואה השנתית מהשכרת הדירות, הממוקמות במרכז ברלין, תעמוד על כ-17%. מחיר דירת 80 מ"ר: 412 אלף שקלים
 | 
פרויקט מגורים יוקרתי במרכז ברלין
קבוצת הנדל"ן ג'י גרופ של גיא בלושינסקי החלה לשווק 420 יחידות דיור בפרויקט מגורים יוקרתי במרכז ברלין.

מדובר בניין מפואר בן 7 קומות הממוקם בשדרה מרכזית בברלין הנחשב לאייקון אדריכלי עוד משנות ה-50. השדרה מתחילה ממרכז העיר והיא אחת מארבע השדרות הגדולות בברלין וממשיכה את שדרת קרל מרקס (KARL MARX) המפורסמת.

בראיון ל-Bizportal, אומר גיא בלושינסקי, מנכ"ל קבוצת הנדל"ו ג'י גרופ כי הבניין משווק על ידיו באופן בלעדי - ורק לישראלים. "כיום קשה למכור לאנגלים, צרפתים ונורבגים", אומר בלושינסקי. "המצב באירופה לא טוב. אבל המצב בישראל לא רע".

דירות 80 מ"ר בפרויקט נמכרות ב-412 אלף שקלים עד 437 אלף שקלים. דירות 70 מ"ר נמכרות בכ-383 אלך שקלים. דירות 40 מ"ר נמכרות בכ-25 אלף שקלים. הדירות המוצעות בפרויקט משווקות במחיר ממוצע של 900 למ"ר. כאשר לכל דירה מחסן ומרתףלדברי בלושינסקי, "אוכלוסיית האזור מאופיינת בצעירים יאפים ובעלי מקצועות חופשיים. הקרבה לאזור שבו נמצאים הגלריות ומקומות הבילוי המועדפים מגבירים את הביקוש לדירות להשכרה".

לדבריו, "במסגרת העסקה יוכלו הרוכשים להצטרף לחברת ניהול נכסים גרמנית המשכירה דירות לתקופות קצרות תוך שהיא מציעה של כ-17%". בלושינסקי מדגיש כי התשואה הזו מתקבלת מהשכרה לתקופות קצרות - לתיירים ולאנשי עסקים. במקרה זה, משלמים שכר דירה של כ-1500 אירו לחודש. במקרה של שכירות לתקופה ארוכה, שכר הדירה מגיע לכ-700 אירו לחודש.

קובי בלום, מומחה לנדל"ן בגרמניה, אומר היום ל-Bizportal כי קיים מיסוי על השכרה לתקופות קצרות, מכיוון שגרמניה רואה בפעילות זו עסק לכל דבר. לדברי בלום, תשואה משכירות בברלין נאמדת בכ-7% לשנה. מחירי הדירות באזורים הטובים של מרכז ברלין עומדים על כ-1000 עד 1500 אירו למ"ר, לדירה עם דייר, ו-2000 עד 2500 אירו למ"ר לדירה ללא דייר, אומר בלום.

הפער במחירים נובע מכך שחוק הגנת הדייר בגרמניה מקשה מאד על משכירים לפנות דיירים, אומר בלום. לדברי בלושינסקי, "שכר הדירה בגרמניה נשאר קבוע כל עוד הדייר משלם אותו אי אפשר לפנותו מהדירה או להעלות את גובה שכר הדירה".

קבוצת ג'י גרופ מאגדת מספר חברות מתום הנדל"ן. הקבוצה מארגנת מזה מספר שנים קבוצות רכישה בערים שונות בישראל ובאירופה. בשנה האחרונה, השלימה החברה ארגון של מספר קבוצות בשכונת פלורנטין, במתחם נגה ביפו, ברחוב המקור ברמת גן ובכפר גנים בפתח תקווה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה