לאומי למשקיעים: "כדאי להגדיל בהדרגתיות את הרכיב המנייתי בתיק"

במחלקת המחקר של הבנק רואים בחיוב את נתוני המאקרו האחרונים ותוצאות החברות. עם זאת, הם ממליצים להיזהר מהשקעה באגרות חוב ממשלתיות ואף בקונצרניות.
 | 
לאומי למשקיעים: "כדאי להגדיל בהדרגתיות את הרכיב המנייתי בתיק"
במחלקת המחקר של בנק לאומי רואים בתוצאות החברות הישראליות ובנתוני המאקרו העדכניים כתומכים בהמשך המגמה החיובית בשווקים ולכן מעריכים כי קיימת כדאיות בהגדלה הדרגתית של הרכיב המנייתי בתיק. עם זאת, הם עדיין מסוייגים מהשקעה באגרות חוב ממשלתיות ורואים אפשרות להמשך היחלשותו של הדולר

עונת פרסום הדוחות הכספיים של החברות הישראליות לרבעון השני של 2009 נפתחה השבוע, ועד כה האווירה החיובית לא נפגעה, אומרים בלאומי. טבע הציגה תוצאות שיא עם גידול של כ- 20% במכירות בהשוואה לרבעון המקביל, זאת על אף שלהתחזקות שער הדולר הייתה השפעה שלילית של כ- 9% על שורת ההכנסות.

צ'ק פוינט הציגה גם היא תוצאות טובות לרבעון השני של השנה ודיווחה על הכנסות של כ- 223.6 מיליון דולר, גידול של כ- 12% בהשוואה לרבעון המקביל.

בזירת המאקרו, מציינים לחיוב בלאומי את סקר החברות לרבעון השני של השנה שפרסם השבוע . הסקר מצביע על שיפור יחסית לשני הרבעונים הקודמים, וגם בצריכה הפרטית כפי שהיא באה לידי ביטוי ברכישות של צרכנים פרטיים באמצעות כרטיסי אשראי נרשם גידול.

"להערכתנו, בטווח הקצר צפויה המגמה להיות חיובית, בעיקר על רקע ריבוי סימנים להתייצבות המצב הכלכלי והתשואות הנמוכות הצפויות באפיקים הסולידיים", מסכמים בלאומי את התייחסותם לשוק המניות ואומרים, כי "קיימת כדאיות בהגדלה הדרגתית של הרכיב המנייתי בתיק".

הסיכון באגרות החוב הממשלתיות עדיין גבוה

בהתסכלות על שוק אגרות החוב הישראלי אומרים בלאומי כי "הסיכון הכרוך בהשקעה באגרות החוב הממשלתיות עודנו גבוה, בפרט לנוכח ירידת התשואות שנרשמה באפיק לאחרונה. זאת בעיקר בשל הצפי לעלייה עתידית בריבית במשק והצפי להיקף גבוה של גיוסי האוצר בהמשך השנה. משקיעים אשר אינם מעוניינים להגדיל את חשיפתם לסיכון יאלצו כיום להסתפק בהשקעות קצרות טווח ברמת תשואות נמוכה ביותר".

בהתסכלות על האפיק הצמוד, העדיפות היא להשקעה באגרות חוב בעלות טווח בינוני ( של 5-4 שנים) בהן התשואה הריאלית עודנה חיוביתף אומרים בלאומי. נציין כי הציפיות האינפלציוניות הנגזרות משוק ההון לטווחים אלו עלו לאחרונה בחדות אל מעבר לגבול העליון של יעד יציבות המחירים. עם זאת, מהווה ההשקעה במכשיר זה הגנה מפני חשש מעלייה בסביבה האינפלציונית.

קונצרני - צמצום המרווחים לרמה נמוכה הביא לעליית הסיכון בהשקעה באפיק, בפרט לנוכח הצפי להרעה נוספת בסביבה העסקית ובפעילות החברות. על כן, במחלקת המחקר של לאומי טוענים כי פחתה אטרקטיביות ההשקעה בהשוואה לרמת הסיכון הגלומה באפיק.

דולר צפוי להמשיך להיחלש מול השקל

השבוע המשיך הדולר להיחלש מול השקל ובמהלך המסחר אף חצה את רמת ה- 3.80 שקל לדולר כלפי מטה, רמתו הנמוכה ביותר מתחילת השנה. ייתכן כי התחזקות השקל נובעת בין היתר מכניסתם של משקיעים זרים לשוק המניות המקומי ונתמכת בהתגברות הציפיות להעלאת הריבית במשק בחודשים הקרובים.

בתוך כך, במחלקת המחקר של הבנק מעריכים, כי העלייה בתיאבון לסיכון בשילוב עם הסנטימנט השלילי כלפי הדולר בעולם יביאו להיחלשותו מול השקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה