התאחדות הקבלנים: המס על הברזל "החלטה סהרורית", תייקר הדירות ב-1%

ייקור של 25% במחיר הברזל, משמעותו שרוכשי הדירות ישלמו בשנה הקרובה תוספת של כ- 250 מיליון שקלים על דירות חדשות שיקנו, אומרים בהתאחדות הקבלנים
 | 
בנייה
בהתאחדות הקבלנים זועמים היום (יום א') על החלטת משרד התמ"ת להטיל מס על ייבוא ברזל, החלטה אותם הם מכנים "החלטה סהרורית של פקיד במשרד התמ"ת, שתגרום לעלייה במחירי הדירות בניגוד למדיניות המוצהרת של הממשלה".

בהתאחדות אומרים היום כי ההחלטה התקבלה בזמן ששר השיכון "קורא לנקיטת פעולות להוזלת דירות לזוגות צעירים וראש הממשלה מקדם רפורמה במנהל מקרקעי ישראל שמטרתה להוזיל את מחירי הדירות, ושנה בלבד לאחר שהכנסת החליטה לבטל את המכס על הברזל על מנת להוזיל את עלויות הבניה בישראל לטובת רוכשי הדירות".

הממונה על היטלי סחר במשרד התמ"ת, ראובן פסח, קיבל לאחרונה החלטה להטיל מס על ייבוא ברזל בשיעור של 133 דולרים לטון ברזל (550 שקלים לטון), "ובכך לייקר את הברזל בשיעור חד של כ- 25% באופן מיידי" אומרים בהתאחדות הקבלנים".

בעקבות ההחלטה, קיבלו הקבלנים הודעות גם מיבואני הברזל ומיצרני הברזל המקומיים על ייקור מיידי של הברזל מכ- 2300 שקלים לטון לכ- 2850 שקלים לטון.

בהתאחדות הקבלנים זועמים על ההחלטה ופועלים לביטולה. ביום חמישי בערב נערכה בהתאחדות הקבלנים ישיבת חירום דחופה בנושא בהשתתפות יועצים משפטיים ובימים הקרובים תגיש ההתאחדות באמצעות משרד עוה"ד יהודה רוה עתירה מנהלית לביטול ההחלטה.

מנכ"ל התאחדות הקבלנים, יוסי גורדון , אומ היום כי ההחלטה התקבלה "בצורה חד צדדית בלתי מידתית ובלתי סבירה". לדבר גורדון, "אני בטוח כי שר התמ"ת , בנימין ( פואד ) בן אליעזר, אינו מודע להשלכות של ההחלטה על המשק הישראלי, כי אם הוא היה מודע להן הוא לא היה נותן שבמשרדו תתקבל החלטה המנוגדת כל כך למדיניות הממשלה ופוגעת בציבור רוכשי הדירות".

ייקור של 25% במחיר הברזל, משמעותו שרוכשי הדירות ישלמו בשנה הקרובה תוספת של כ- 250 מיליון שקלים על דירות חדשות שיקנו (התייקרות של עוד כ- 1% לכל דירה). רוכשים שכבר קנו דירות ולא השלימו את התשלומים לקבלן יגלו שהם נדרשים לשלם עוד מאות עד אלפי שקלים בכל תשלום כתוצאה מייקור המדדים.

מלבד הפגיעה ברוכשי הדירות, העלאת מחירי הברזל תייקר פרויקטים של המדינה בתחום התשתיות כמו פרויקטים של רכבת ישראל, הקמת גשרים ומנהרות ועוד בעשרות אחוזים, אומרים בהתאחדות. הנזק המוערך לענף עומד על כ- 400 מיליון שקלים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה