חוק ההסדרים: הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל עברה בקריאה ראשונה בכנסת

 | 
חוק ההסדרים: הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל עברה בקריאה ראשונה בכנסת
הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל נכללה אמש בחוק ההסדרים ועברה בקריאה הראשונה בכנסת.

הפרטת הקרקעות היא חלק מהרפורמה במינהל מקרקעי ישראל(), הכוללת מתן בעלות לחוכרים וכן הסכם בין קרן קימת לישראל למדינה, לפיו תמסור קק"ל קרקעות במרכז הארץ (). קק"ל יצביע הערב על ההסכם.

"זהו מחטף אנטי דמוקרטי המזעזע את יסודות החברה בישראל", נמסר ממטה המאבק בהפרטת קרקעות ישראל. "זה בניגוד לכל ההבטחות שניתנו להסיר את הצעת החוק הנוראה הזו".

בראיון ל-Bizportal אתמול, הגיב מנהל מינהל מקרקעי ישראל, ירון ביבי, על הביקורות שהוטחו ברפורמה ().

לדברי מטה המאבק ברפרומה, "הליך חקיקה של הפרטה כה מרחיקת לכת, היה צריך להיעשות בלוחות זמנים מאפשרים, תוך כדי דיון ציבורי נרחב ודיונים במספר ועדות, ולא בצורה ששמה ללעג את נורמות השלטון בישראל. צר לנו שכוחו של יו"ר הכנסת לא עמד אל מול אותם בעלי הון שדחפו להעברת מהלך ההפרטה במסגרת חוק ההסדרים. מהלך כזה יחייב אותנו לפנות לבתי המשפט".

לדברי מטה המאבק, "הפרטת קרקעות ישראל היא בגדר אסון לאומי כלכלי וחברתי. העברתן הבהולה של מושכות השליטה בקרקעות המדינה למספר בעלי הון חייבת להעצר. אנו תובעים מחברי הכנסת להביא את הרפורמה במקרקעין לדיון ציבורי נרחב ולא לנהוג במשאב הקרקעי כסוחרי סוסים בפינת רחוב אפלולית".

ד"ר סנדי קדר מהאגודה לצדק חלוקתי אמר כי "הקואליציה מובילה את הכנסת ואת החברה הישראלית לתהומות חדשים. עשרות אלפי דונמים במרכז הארץ יחולקו לבעלי הון ללא כל רגולציה ועקרונות להקצאה".

לדבריו, "לא מדובר ברפורמה. מדובר באם כל ההפרטות ? הפרטה של האדמה עליה אנו חיים. בעוד מספר שנים, כשמספר מצומצם של בעלי הון ישלוט ברוב הקרקעות כאן, מה נאמר לילדינו שישאלו אותנו איך זה קרה?"

הערב, כאמור, יכריעו חברי אסיפת קק"ל על העברת 70 אלף דונמים במרכז הארץ לידי המדינה. במטה המאבק צופים כי 300 מפגינים יקראו לאסיפת קק"ל לדחות את 'עסקת הנדל"ן'. ההפגנה תתקיים בכניסה למלון ריג'נסי (לשעבר הייאט) בירושלים החל משמונה בערב.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה