כבר לא שוק מתעורר: ישראל שודרגה ל"שוק מפותח" אבל רק ממאי 2010

לפני מספר דקות פרסמה MSCI את העדכון לפיו ישראל תיכלל במדד המדינות המפותחות. החשש היחיד שהביעה הועדה שדנה בהכללת ישראל היה בעניין אורך מחזור ביצוע העסקות הקצר יחסית
 | 
כבר לא שוק מתעורר: ישראל שודרגה ל"שוק מפותח" אבל רק ממאי 2010
בשעה 24:00 (שעון ישראל) עדכנה MSCI, חברת המדדים של מורגן סטנלי, את מעמדה של ישראל משוק מתעורר לשוק מפותח. עם זאת, העדכון בפועל יעשה רק החל מחודש מאי 2010, זאת בעוד ההערכות המוקדמות דברנו על עדכון בפועל החל כבר בחודש נובמבר הקרוב או חודש ינואר לכל המאוחר.

בכך הגיעה לסופה חצי שנה של המתנה, זאת לאחר שכבר בחודש דצמבר האחרון הודיעה חברת MSCI כי ישראל היא בין המדינות המועמדות להיכנס למדד השווקים המפותחים.

לפי הודעת MSCI הדבר היחיד שהדאיג את הועדה שדנה בדבר הצטרפותה של ישראל לשווקים המפותחים הייתה ה-relatively short settlement או בתרגום בסיסי - אורך מחזור ביצוע העסקות הקצר יחסית (הזמן בין רכישת המניות לקבלתן והזמן שבין מכירת המניות לקבלת הכסף). בעניין זה קוראת הועדה לרגולציה בישראל כמו גם להנהלת הבורסה בת"א להתאים את תנאי המסחר לאלו הנהוגים בזירה הבינלאומית.

לפי ההודעה, החל ממאי 2010 תיכלל במדדים של MSCI: ה-MSCI World, וה-MSCI EAFE (מדד המדינות המפותחות להוציא קנדה וארה"ב).

בסקירה שפרסם הבוקר חיים ישראל, מנהל המחקר במריל לינץ' ישראל, הוא כתב כי במידה וישראל תיכלל במדד המדינות המפותחות (DM), המשקל שלה יהיה 0.38%, זאת לעומת משקל של 2.87% במידה ותישאר במדד השווקים המתפתחים (EM).

לדבריו של ישראל, "הכסף שצפוי לזרום לשוק הישראלי במידה וישראל תעבור למדד המדינות המפותחות מסתכם ב-2.7 מיליארד דולר נטו (בשקלול כניסת הכסף מהשווקים המפותחים ויציאה מהשווקים המתעוררים) ולכאורה הדבר אמור להביא לתגובה חיובית בשוק הישראלי, אך מהנסיון של יוון אפשר להבין שלא בהכרח נראה פה תגובה חיובית וסביר אפילו שההיפך הוא הנכון".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה