הצלחה לקמהדע: הסתיים השלב השני של ניסוי לטיפול בברונכיאקטזיס

תוצאות הניסוי מעידות על פרופיל בטיחותי מצוין של התרופה ומתן אינדיקציה ראשונית אודות יכולתה להקטין את השפעות התהליך הדלקתי בריאות אצל חולי הברונכיאקטזיס
 | 
דוד צור
חברת קמהדע מדווחת הבוקר (ב') לבורסה על הצלחה בניסוי ביניים שביצעה. החברה קיבלה לידיה את דוח הביניים המסכם את התוצאות הסופיות, המעידות על סיומו המוצלח של השלב השני (Phase II) של הניסוי הקליני עם תרופת הדגל שלה, ה-Alpha-1 Antitrypsin, ATT, במתן באינהלציה, לטיפול במחלת ריאות בשם ברונכיאקטזיס (רחבת הסימפונות).

הניסוי (כפול- סמיות, רנדומלי, מבוקר פלסבו) התנהל במרכז הרפואי ע"ש רבין (ביה"ח בילינסון), מן המרכזים הרפואיים המובילים בישראל לטיפול במחלות דרכי הנשימה, והשתתפו בו 21 חולי ברונכיאקטזיס.

מטרות הניסוי העיקריות היו לבדוק את בטיחות התרופה בחולי ברונכיאקטאזיס ולבחון את השפעתה הפוטנציאלית על מצב הדלקת הכרונית בריאות החולים.

בקמהדע אומרים כי תוצאות הניסוי מעידות על פרופיל בטיחותי מצוין של התרופה ומתן אינדיקציה ראשונית אודות יכולתה להקטין את השפעות התהליך הדלקתי בריאות אצל חולי הברונכיאקטזיס.

תוצאות הניסוי כוללות מידע קליני חשוב לא רק לחולי הברונכיאקטזיס אלא גם עבור חולי מחלות נשימה כרוניות נוספות כולל מחלת החסר באלפא 1 אנטיטריפסין, סיסטיק פיברוסיס ועוד, מציינים בחברה.

דוד צור, מנכ"ל קמהדע מסר כי "מדובר בצעד חשוב עבור אוכלוסיית חולי הברונכיאקטזיס להם אין טיפול ייחודי למחלה. תוצאות הניסוי מהוות מידע קליני חשוב לא רק לחולי הברונכיאקטזיס אלא גם עבור חולי מחלות נשימה כרוניות נוספות כולל מחלת החסר באלפא 1 אנטיטריפסין, סיסטיק פיברוסיס ועוד. לאור זאת, אנו פועלים במשנה מרץ לקדם את הפיתוח של מוצרי ה- AAT באינהלציה למגוון התוויות".

צור הוסיף ואמר כי תוצאות הניסוי מעידות על פרופיל בטיחותי מצוין של המוצר עבור אוכלוסיית חולי הברונכיאקטזיס ועל יכולתו להקטין את השפעות התהליך הדלקתי בריאות.

לדברי פרופ' מרדכי קרמר, מנהל מכון הריאות של המרכז הרפואי רבין (קמפוס בילינסון) והחוקר הראשי בניסוי: "אני מצפה בקוצר רוח לאפשרות שתרופה זו תוכל לספק מענה לאוכלוסיית חולי הברונכיאקטאזיס בארץ ובעולם. תרופת ה- AAT של קמהדע למתן באינהלציה הינה פריצת דרך ומתמקדת במתן מענה לתגובה הדלקתית הכרונית הגורמת להידרדרות תפקודי הריאה בדרך של העברת החומר הפעיל ישירות לאיזור הפגוע בריאה. על פי התרשמותי, השימוש הנוח של המוצר יחד עם פרופיל הבטיחות הגבוה שניצפה בניסוי ובניסויים קודמים בהם הייתי שותף מציעים אפשרות לטיפול חדשני לחולים אלו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה