השמאית נחמה בוגין בשיחה על אזורי הנדל"ן החמים להשקעה - עסקאות בולטות

שמאית המקרקעין בראיון ל-BizportalTV על האזורים הכדאיים להשקעה כיום בישראל - דוגמאות לעסקות בולטות מהתקופה האחרונה ושאלת השאלות - האם תהיה או לא תהיה צניחה במחירי הנדל"ן?
 | 
נחמה בוגין
בשבוע שעבר אישרה ועדת השרים את הרפורמה במקרקעין, שמעבירה את הבעלות על הדירות ממנהל מקרקעי ישראל לבעלי הדירות ומקצרת את תהליכי האישור לבנייה עבור יזמים.

הרשות שתחליף את מנהל מקרקעי ישראל תפעל לשיווק 10,000 יחידות דיור בקרקעות בלתי מתוכננות ליוזמה של המגזר הפרטי, כלומר ללא תכנון מפורט של הרשות.

בראיון ל-BizportalTV, מסבירה שמאית המקרקעין והמשפטנית, נחמה בוגין, את משמעות הרפורמה במקרקעין, ומגיבה על דברי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שאמר עם אישור הרפורמה כי "הרפורמה תוזיל את מחירי הקרקע ובעקבות כך את מחירי הדירות, כך שרכישת דירה על ידי זוגות צעירים וחיילים משוחררים תהייה בהישג יד"."לומר שהרפורמה במקרקעין תוזיל את מחירי הדירות זו דמגוגיה לשמה" אומרת בוגין. "לא תהיה ירידת מחירים בעקבות הרפורמה החדשה במקרקעין מבלי לפתח עתודות קרקע חדשות".

בוגין סבורה כי "המינהל צריך לזוז הצידה, אבל אם הרפורמה תישאר בפורמט שבו אושרה, היא תגווע". היא מוסיפה כי "אם יש משהו שיכול להשפיע משמעותית זה דווקא הפיתוח של עתודות קרקע באזורים חקלאיים".

לגבי מחירי הדירות בישראל, אומרת בוגין כי "באזורי ביקוש כמעט ולא רואים ירידה, יש אפילו עלייה, עד כמה שזה מפתיע". היא מוסיפה כי "אני לא מאמינה שההתרסקות שלא באה עד עכשיו עוד תגיע. אולי תהיה עוד מגמה נוספת של ירידה מסוימת, אבל לא התרסקות." לסיכום, בוגין ממליצה: "אם מצאת היום את הדירה שאתה רוצה, והמחיר שפוי, לך על זה, אל תתלבט".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה