קמהדע מגייסת כספים: בעלי שליטה וקרן UDT יזרימו לחברה 7 מיליון דולר

מחיר המניה לביצוע העיסקה נקבע על 11 שקל, ומשקף ממוצע של 45 ימי המסחר שקדמו ליום החתימה בתוספת פרמיה של 26.2%
 | 
דוד צור
יש גם חברות שמצליחות לגייס כספים. חברת קמהדע המתמחה בתחום הביו-פרמצבטי, חתמה על הסכם להשקעה של כ-7 מיליון דולר (כ-29 מיליון שקל) בחברה עם מר ראלף האן, יו"ר הדירקטוריון ומבעלי השליטה, ועם משקיע נוסף, קרן UDT.

ההסכם כפוף לאישור אסיפת בעלי המניות של החברה הצפויה להתקיים בסוף חודש מרץ 2009. מחיר המניה לביצוע העיסקה נקבע על 11 שקל, ומשקף ממוצע של 45 ימי המסחר שקדמו ליום החתימה בתוספת של 26.2%.

נציין כי המניה נפלה בשנה האחרונה ב-65% למחיר נוכחי של 11 שקל, אולם בחודשיים האחרונים התאוששה ממחיר של 4.70 שקלים בסוף דצמבר אשתקד. שווי השוק הנוכחי של החברה עומד על כ-38 מיליון דולר. החברה זימנה אסיפה כללית מיוחדת של בעלי המניות ליום 31 במרץ כדי לאשר את העיסקה.

דוד צור, מנכ"ל קמהדע מוסר כי "מהלך זה הינו צעד של הבעת אמון משמעותית נוספת של בעלי המניות בחברה על רקע התקדמותה והישגיה, וזאת בייחוד בהתחשב בתנאי השוק והקשיים העומדים בפני חברות המבקשות לגייס הון בימים אלו.

אייל ליבוביץ', סמנכ"ל הכספים של קמהדע מוסר כי "ההסכם נחתם בנוסף להשקעות ורכישות אחרות מהשנה האחרונה במסגרתן הגדילו ראלף האן, יו"ר החברה, קבוצת גלנרוק בראשות ליאון רקנאטי, מנכ"ל החברה דוד צור וקבוצת בעלי אופציות אחרים את אחזקותיהם בחברה.

"המשאבים שאנו מגייסים יאפשרו לנו להאיץ ולקדם את הכניסה לשווקים בארה"ב ואירופה על בסיס - שיתופי הפעולה אסטרטגיים שאמורים להבשיל במהלך 2009" אמר ליבוביץ'.

קמהדע היא חברה ביופרמצבטית ציבורית הנמצאת בשליטת ראלף האן, דוד צור וחברת ההשקעות של ליאון רקנאטי, המתמחה בפיתוח וייצור תרופות ייחודיות הניתנות בהזרקה ו/או באינהלציה לשימושים במצבי חירום רפואיים. מספר ממוצרי החברה משווקים בלמעלה מ-15 מדינות וחלקם נמצאים בשלבים מתקדמים של ניסויים קליניים בארה"ב ו/או אירופה.

UDT, הממוקמת בבניו יורק, פועלת לחבור באופן אסטרטגי עם חברות מבטיחות בתעשיות השונות בתחום הבריאות על מנת ליצור חברות מובילות בעלות ערך משמעותי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה