בוחרים מניות בפינצטה

רענן מצביא מנהל קרנות נאמנות מנייתיות - מגדל שוקי הון על שוק המניות הישראלי עוברת תקופה קשה והמלאכה של מציאת מניות המתומחרות בחסר הופכת להיות סבוכה יותר. אך גם היום ניתן לזהות ענף שנהנה מאוד מעליה בהכנסות וברווחים למרות כל המהומה בשווקים.
בוחרים מניות בפינצטה
המדובר בחברות שפעילותן העסקית תלויה בצרכן הישראלי. הסיבה העיקרית לכך מקורה בצרכן, שממשיך לצרוך בקצב הולך וגובר למרות ההאטה בכלכלת העולם. חברות המזון כמו אסם או שטראוס מצליחות לגלגל כיום את עליות מחירי המזון על הצרכן, והן מצליחות לעשות זאת מכיוון שהן יכולות, מכיוון שהצרכן הישראלי משגשג.

ראיה מוצקה נוספת לחוזקו של הצרכן הישראלי מונחת בדוחות הכספיים של חברות התקשורת השונות הפועלות בארץ. גם מדוחות כספיים אלו עולה, כי הצרכן ממשיך לצרוך מוצרי תקשורת למכביר. ככלל, ניתן לומר שכל חברה הקשורה בחבל הטבור לצרכן הישראלי נהנית מצריכה בלתי פוסקת מצידו.

לכן, לעת עתה, חברות הנסחרות בשוק המניות הישראלי והקשורות באופן זה או אחר לצרכן הישראלי נהנות עתה מעוצמתו חסרת התקדים. חשוב לסייג ולומר כי חברות אלה אומנם נהנות עתה מהצרכן המקומי אך זה האחרון אינו חסין מפני האטה עולמית כבדה. ככל שההאטה בארה"ב תחריף ותיארך לזמן ארוך יותר כך אנו עשויים למצוא את עצמנו בסביבה שתהיה פחות נוחה, גם לצרכן הישראלי.

אחד מהסימנים המובהקים שיצביע על התחלה של היחלשות יהיה שוק העבודה. במידה ואכן תחול הרעה משמעותית אצל היצואנים (למשל) לא יאחר היום בו הם יחלו לפטר עובדים. שיעור האבטלה שנמצא היום בשפל עשוי לשנות כיוון ולערער גם את ביטחונם של העובדים בשוק העבודה בכלל. שוק עבודה נחלש והתערערות ביטחון הצרכנים יהיו שניים מהסימנים לפגיעותן של החברות הללו שנהנות כיום מאופוריה צרכנית.*אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה