לידר על מניית החברה לישראל: "'דרך המלך' להשקעה במניית כיל"

יואב בורגן מלידר מעלה המלצה לחברה לישראל ואומר "אנו מתקשים להישאר אדישים לנוכח הדיסקאונט האדיר לפיו נסחרת כיום החברה לישראל"
 | 
לידר על מניית החברה לישראל: "'דרך המלך' להשקעה במניית כיל"
"השקעה במניית החברה לישראל כיום היא לטעמנו "דרך המלך" להשקיע בכיל", כך אומרים היום בלידר שוקי הון לאור הדוחות הטובים של החברה לישראל בזמן שהם מעלים המלצה למנייה.

"עם כל הכבוד להחזקות האחרות (ויש כבוד...), החברה לישראל כיום היא כיל, שמהווה כ-85% משוויה של החברה לישראל עפ"י מודל ה-NAV שלנו. על כן, תוצאותיה הרבעוניות של החברה לישראל היא בראש ובראשונה בבואה של ביצועיה הפיננסיים של כיל", כך אומר היום יואב בורגן מלידר.

כיל תרמה לחברה לישראל ברבעון הראשון 181 מיליון דולר.

בורגן סוקר את תוצאות חברות הבנות של החברה לישראל ואומר על צים "דוח חלש, אם כי צפוי". הפסד של 29 מיליון דולר על מחזור של 1.043 מיליארד דולר, לעומת רווח של 4 מיליון דולר על הכנסות של 795 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בסה"כ צים "גילחה" כ-28 מיליון דולר מרווחיה של החברה לישראל ברבעון הראשון.

"החולשה בצים ברורה וידועה זה מכבר, וזאת על רקע ההאטה המתמשכת בענף הספנות בעולם, יחד עם תיסוף השקל וחולשת הדולר שמאוד פוגעות בצים".

טאואר "תרמה" לחברה לישראל הפסד רבעוני של כ-11 מיליון דולר, אך התוצאות הכספיות של טאואר כשלעצמן היו בהתאם לציפיות, אומר בורגן. "רכישתה של חברת גא'ז, יחד עם תהליכי הייעול המתמשכים במגדל העמק, יוצרים אופטימיות גבוהה בקרב עמיתינו המסקרים את מניית טאואר יחס לעתיד יצרנית השבבים הישראלית".

בהתייחסות לשורת הוצאות המימון - 106 מיליון דולר (נטו) לעומת 18 ברבעון המקביל אשתקד, מסבירים בלידר, כי איחוד דוחות בזן ואינקיה (פעילות האנרגיה באמריקה הלטינית) אשר לא נכללו ברבעון המקביל, הגידול בהיקף החוב הפיננסי של החברה, וכמובן ירידת הדולר (7.6% לעומת השקל ברבעון הראשון של 2008), עומדים ברקע.

בשורה התחתונה, בלידר "מתקשים להישאר אדישים נוכח הדיסקאונט האדיר לפיו נסחרת כיום החברה לישראל – 39.2%, בייחוד כאשר כ-90% משוויה של החברה לישראל מורכב מאחזקות ".

לאור הדיסקאונט העמוק, השקעה במניית החברה לישראל כיום היא "דרך המלך" לצורך השקעה בכיל, שמהווה כאמור כ-85% משוויה של החברה לישראל עפ"י מודל ה-NAV שלנו (מפורט למטה). לפיכך אנו מעלים את המלצתנו מ"" ל"קנייה"
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה