איפה הכי טוב לעבוד בישראל? אינטל או חברת חשמל

חברת BdiCoface מדרגת את עשרת החברות הטובות ביותר לעבודה וקובעת ששביעות הרצון הגבוהה ביותר נמצאת בהייטק ושמעסיקים נכשלים בקידום מקצועי
 |  (2)
איפה הכי טוב לעבוד בישראל? אינטל או חברת חשמל
חברת גוגל, הלוקחת מידי שנה את המקום הראשון בדרוג המקומות הטובים ביותר לעבודה, אולי לא ממוקמת בישראל, אך לנו יש את חברות אינטל, חברת חשמל, טבע ואחרות המתברגות היום בעשרת החברות שהכי טוב לעבוד בהן, דרוג הנערך ע"י חברת BdiCoface.

חברת אינטל ישראל הגיעה למקום הראשון בדרוג השנתי. חברת החשמל לישראל, אשר הובילה ב- 3 השנים האחרונות בדרוג, הגיעה השנה למקום השני לאחר ירידה של מקום אחד בדרוג. חברת פרטנר תקשורת הגיעה למקום השלישי בדרוג לאחר עליה של מקום אחד ביחס ל- 2007, ואילו סלקום ישראל הגיעה למקום הרביעי לאחר שרשמה עליה נאה של 3 מקומות בדרוג ביחס ל- 2007 (מקום 7). את החמישייה סוגרת בזק החברה הישראלית לתקשורת, אשר ירדה שני מקומות ביחס לשנה שעברה.

דרוג החברות שהכי טוב לעבוד בהן BdiCode 2008הפרמטר החשוב ביותר לעובד הישראלי - תנאי השכר

בדירוג הפרמטרים החשובים ביותר לעובד הישראלי בבחירת מקום העבודה נמצא כי הפרמטר המרכזי מבחינת חשיבות לעובד הינו תנאי השכר, שהגיע השנה למקום הראשון ודחק את פרמטר חוסן החברה, שדורג ראשון אשתקד, למקום החמישי בלבד. במקום השני מבחינת חשיבותו עבור העובד הישראלי מדורג פרמטר יחסי עבודה, במקום השלישי קידום מקצועי, במקום הרביעי יציבות תעסוקתית ובמקום החמישי, כאמור, חוסן החברה. למקום השישי הגיע פרמטר תנאים נלווים, למקום השביעי - אווירה וגיבוש חברתי, פרמטר הכשרות מקצועיות דורג שמיני מבחינת חשיבותו לעובד, גמישות בשעות העבודה דורג תשיעי, קרבה למקום העבודה דורג עשירי ואילו פעילות רווחה הגיע למקום האחרון מבחינת סדר החשיבות עבור העובד (11).

תהילה ינאי, מנכ"ל משותף BdiCoface: "השוק הישראלי נמצא בצמיחה מרשימה זו השנה הרביעית ובעקבותיו גם הביקוש לעובדים, כך שנתון התעסוקה הינו אחד הנתונים המחמיאים לכלכלת ישראל בשנה החולפת. ככל שגוברת התחרות על כוח העבודה במשק כך עולה בחשיבותו פרמטר "תנאי השכר" מבחינת העדפות העובדים. השינוי בקפיצה בחשיבות תנאי השכר בסדר העדיפויות של העובד היא חוצת מגזרים ואוכלוסיות והיא, כאמור, ביטוי לסביבה משקית ברת יציבות כלכלית בה פחות עסקים נקלעים לקשים ומתקיימת מגמת השיפור בביקוש לעובדים, כך שבתנאים אלו העובד חש שהוא יכול לרצות שכר גבוה יותר".

העובדים הישראלים סבורים כי הם ממצים כ- 74% מכישוריהם במקום העבודה

מהמחקר עולה, כי, העובד הישראלי סבור כי הוא ממצה כ- 74% מכישוריו במקום עבודתו, כאשר במגזרים התעשייה וההייטק מיצוי הכישורים הוא הגבוה ביותר ועומד על כ- 80% וכ- 77% בהתאמה. בענף המסחר מיצוי הכישורים הוא הנמוך ביותר והוא עומד על כ- 73% בלבד.
עוד עולה מן הבדיקה כי, גברים סבורים כי הם ממצים מעט יותר מכישוריהם (כ- 75%) מאשר נשים (כ- 73%).

שביעות הרצון הגבוהה ביותר ממקום העבודה - בהייטק

מבחינת דרוג שביעות הרצון של העובדים ממקום העבודה עולה כי בענף ההיי-טק העובדים הם המרוצים ביותר, למקום השני מבחינת שיעורי שביעות הרצון של העובדים הגיע ענף התקשורת ולמקום השלישי- ענף התעשייה.בענף השירותים שביעות הרצון של העובדים ממקום עבודתם הייתה הנמוכה ביותר.

הכישלון המרכזי של המעסיקים - בקידום מקצועי

מהדרוג עולה בנוסף כי, הפער המשמעותי ביותר בין הרצוי למצוי נמצא בפרמטרים של קידום מקצועי, תנאים נלווים, תנאי שכר והכשרות מקצועיות, אשר בהם הציונים בפועל שקיבלו מקומות העבודה מאוכלוסיית המועסקים נמוכים מדרוג אותם משתנים עבור המועסקים ומעידים על "כישלון" המעסיקים. הציון שניתן לפרמטר הקידום המקצועי היה נמוך בכ- 35% מהחשיבות אותה ייחסו העובדים לקידום המקצועי במקום העבודה, הפער בין הרצוי למצוי בפרמטר תנאים נלווים עמד על כ- 31%, בפרמטר תנאי השכר על כ- 28% ובהכשרות המקצועיות על כ- 20%.

הענף שהכי טוב לעבוד בו - טכנולוגיה מתקדמת, הייטק ונלווים

כלכלני BdiCoface מציינים כי, במסגרת הסקר הוזכרו ונסקרו למעלה מכ- 1,000 חברות, מתוכן דורגו כ- 100 החברות המועדפות ביותר. כ- 30% מהחברות המועדפות השתייכו בשנה החולפת לתחום חברות טכנולוגיה מתקדמת, הייטק ונלווים, כ- 19% השתייכו לתחום התקשורת והשירותים וכ- 16% השתייכו לתחום הפיננסים.

התפלגות 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן לשנת 2008, על-פי ענפים


תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שכר נמןך
  יעל 12/05/2011 00:59
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מי שעובד בסופר פארם יודע זה ניצול ,שכר פחות מביבי סיטר לתלמידת תיכון. משלמים כמו לעבד,ובמידה ואין עבודה יכולים להגיד לך לך מוקדם היום -כמו עבד כי לא רוצים לשלם לך את המגיע ...
  סגור