עקרות בית ישלמו מס בריאות וימשיכו להיות פטורות מדמי ביטוח לאומי

על פי נתוני המוסד לביטוח לאומי, ישנן כ-450,000 עקרות בית הפטורות מתשלום דמי הביטוח, תיקון החוק כמוצע צפוי להגדיל את התקבולים מדמי ביטוח בריאות בסך של כחצי מיליארד שקל בשנה
 | 
עקרות בית ישלמו מס בריאות וימשיכו להיות פטורות מדמי ביטוח לאומי
לשכת שר האוצר פירסמה היום (ג') הברה לגבי החלטת הממשלה בנושא התאמות בגביית מס בריאות ודמי מתאריך ה-12.8.2007.

בועדת השרים לענייני חקיקה מיום 5.9.2007 אושר תיקון החקיקה שהציע משרד האוצר, על פיו עקרות בית יידרשו לשלם מס בריאות בלבד, אך ימשיכו להיות פטורות מדמי לאומי וזאת בהמשך להחלטת הממשלה בנושא.

ביום 17.9.07 נערך דיון בועדת שרים לענייני חקיקה בנושא מנגנון תמרוץ המוסד לביטוח לאומי לגביית מס בריאות מעקרות הבית. הועדה אישרה את תיקון החקיקה שהוצע על ידי שר האוצר, על פיו יחויב המוסד לביטוח לאומי בשיעור גבייה של 75% לפחות ובמידה ושיעור הגבייה בפועל יפחת מ-75%, יקוזז ההפרש מהעברות השוטפות של משרד האוצר לביטוח הלאומי.

שר המשפטים, דניאל פרידמן, הודיע כי בכוונתו לעלות לדיון חוזר בממשלה, את נושא מנגנון התמרוץ בלבד ולא את מהות התיקון.

דמי מס בריאות נגבים מכלל האוכלוסייה, לרבות מבוטחים שאינם עובדים כגון: מובטלים, סטודנטים ומקבלי קצבאות שונות. עקרות הבית, על אף היותן פטורות מתשלום דמי ביטוח כאמור, זכאיות לשירותי בריאות מלאים ולזכויות על פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי. על פי נתוני המוסד לביטוח לאומי, ישנן כ-450,000 עקרות בית הפטורות מתשלום דמי הביטוח. תיקון החוק כמוצע צפוי להגדיל את התקבולים מדמי ביטוח בריאות בסך של כחצי מיליארד שקל בשנה. על כן, החליטה הממשלה לחייב עקרות בית בדמי ביטוח בריאות בסכום הקבוע למי שאינם עובדים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה