בעלי עניין: נמשך מסע הרכישות של האחים עופר בבזן

השבוע המשיכו האחים עופר וחברת פטרוליום להגדיל החזקותיהם בבזן שהגיעו לכ-53%. המשקיע האגדי ג'ורג' סורוס הפך לבעל עניין באודיוקודס שנמצאת תחת עננת אזהרת הרווח ובית ההשקעות פריזמה הפך לבעל עניין בכמיפל
בעלי עניין: נמשך מסע הרכישות של האחים עופר בבזן
השבוע נמשך מסע הרכישות האימתני של האחים עופר בבזן. בשבוע בו התפרסמו דוחותיה הרבעוניים של בזן המשיכו 2 מבעלות השליטה בחברה - החברה לישראל, ופטרוליום לאסוף סחורה. לאחר הזכייה במכרז הודיעו השתיים כי הם מתכוונות לבצר את אחיזתם בחברה, ואכן מאז רכשו ממניות בזן באופן רציף.

נזכיר כי בעסקה שהתבצעה בשבוע שעבר רכשו השתיים מניות בזן בסכום כולל של 52.5 מיליון שקל במחיר של 2.85 שקל (מחיר המניה לפיו רכשו את בזן היה 3.3 שקל). החברה לישראל רכשה מניות בסכום של כ-29 מיליון שקל, ופטרוליום רכשה מניות בתמורה ל-23.6 מיליון שקל. העסקה הגדילה את אחזקותיה של החברה לישראל ב-0.62% ל-39.87%, אחזקות פטרוליום עלו ב-0.51% ל-11.71%.

השבוע מסע איסוף הסחורה מקבל תאוצה: החברות רכשו ביום ב" כ-29.65 מיליון מניות נוספות, תמורתם שילמו כ-85 מיליון שקל. בעקבות הרכישות, עלתה ההחזקה המשותפת של פטרוליום והחברה ל-53.55% מהון המניות המונפק של בזן. העסקה הגדילה אחזקותיה של פטרוליום ל-12.6% מהון המניות המונפק של בז"ן, ווהחזקותיה של החברה לישראל עלו לשיעור של 40.95% מהון המניות המונפק של בז"ן.

עסקת בעלי עניין נוספת שריכזה עניין רב השבוע היא רכישתו של המיליארדר והמשקיע האגדי, ג"ורג" סורוס, את מניות אודיוקודס הישראלית, אשר עוסקת בהעברת קול ונתונים, ברשתות המבוססות על פרוטוקול רשת האינטרנט.

מסמך שהועבר לרשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) העלה כי קרן הניהול של סורוס ומשפחתו (SFM) הגיעה לאחזקה של כ-41.6% מאיגרות החוב להמרה של אודיוקודס, הנמצאות כיום מרחק רב מחוץ לכסף. בכך הפך סורוס לבעל עניין בחברה, עם אחזקה של 6.4% מממניות החברה בדילול מלא. עם זאת, מאחר והמניה רחוקה היום בכ-170% ממחיר המימוש של האג"ח, בין השאר בשל אזהרת הרווח לרבעון הראשון של 2007, שפירסמה החברה לאחרונה - סורוס הוא למעשה קודם כל נושה ורק אחר כך בעל עניין.

בעסקה נוספת שנעשתה השבוע, הגדיל ויליגר צבי את אחזקותיו ביבואנית ומשווקת המזון, וילי פוד. הסקה שיקפה לוילי פוד שער של 219 שקל למניה, והיקף העסקה הכולל הסתכם ב-1.291 מיליון שקל. כתוצאה מהעסקה, גדלו אחזקותיו של ויליגר צבי ל-37.71%.

בצד המוכרים הגדולים של השבוע, ביום א" נסגרה עסקה בחברת כמיפל, העוסקת בהפצה ומכירה, יבוא ושיווק של תרופות ומוצרים נוספים מתחום האביזרים והעזרים הרפואיים. גל איתן מכר לבית ההשקעות פריזמה 300 אלף מניות לפי שווי מניה של 77 שקל. היקף העסקה - 2.31 מיליון שקל. לאחר המכירה, שיעור החזקתו של איתן בהון המניות עומד על 48.36%, וכתוצאה מהמכירה, בית ההשקעות פריזמה הפך לבעל עניין בחברה כשברשותו 5.64% מהון המניות של כמיפל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה