ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות

בעלי עניין: נמשך מסע הרכישות של האחים עופר בבזן

השבוע המשיכו האחים עופר וחברת פטרוליום להגדיל החזקותיהם בבזן שהגיעו לכ-53%. המשקיע האגדי ג'ורג' סורוס הפך לבעל עניין באודיוקודס שנמצאת תחת עננת אזהרת הרווח ובית ההשקעות פריזמה הפך לבעל עניין בכמיפל
 | 
Share
השבוע נמשך מסע הרכישות האימתני של האחים עופר בבזן. בשבוע בו התפרסמו דוחותיה הרבעוניים של בזן המשיכו 2 מבעלות השליטה בחברה - החברה לישראל, ופטרוליום לאסוף סחורה. לאחר הזכייה במכרז הודיעו השתיים כי הם מתכוונות לבצר את אחיזתם בחברה, ואכן מאז רכשו ממניות בזן באופן רציף.


נזכיר כי בעסקה שהתבצעה בשבוע שעבר רכשו השתיים מניות בזן בסכום כולל של 52.5 מיליון שקל במחיר
מניה
מניה
תעודה המציגה אחוזי בעלות והשתתפות בחברה.תעודה זו מעניקה למחזיק בה זכות לקבלת חלק בחלוקת הרווחים של החברה, להשתתף ולהצביע באסיפה הכללית של בעלי המניות בחברה.כמו כן במקרה של פירוק החברה זכאים בעלי המניות להשתתף בחלוקת הנכסים שיוותרו לאחר פרעון חובות החברה. לצפיה ברשימת כל המניות הנסחרות בבורסה בת"א
של 2.85 שקל (מחיר המניה לפיו רכשו את בזן היה 3.3 שקל). החברה לישראל רכשה מניות בסכום של כ-29 מיליון שקל, ופטרוליום רכשה מניות בתמורה ל-23.6 מיליון שקל. העסקה הגדילה את אחזקותיה של החברה לישראל ב-0.62% ל-39.87%, אחזקות פטרוליום עלו ב-0.51% ל-11.71%.

השבוע מסע איסוף הסחורה מקבל תאוצה: החברות רכשו ביום ב' כ-29.65 מיליון מניות נוספות, תמורתם שילמו כ-85 מיליון שקל. בעקבות הרכישות, עלתה ההחזקה המשותפת של פטרוליום והחברה ל-53.55% מהון המניות המונפק של בזן. העסקה הגדילה אחזקותיה של פטרוליום ל-12.6% מהון המניות המונפק של בז"ן, ווהחזקותיה של החברה לישראל עלו לשיעור של 40.95% מהון המניות המונפק של בז"ן.

עסקת בעלי עניין נוספת שריכזה עניין רב השבוע היא רכישתו של המיליארדר והמשקיע האגדי, ג'ורג' סורוס, את מניות אודיוקודס הישראלית, אשר עוסקת בהעברת קול ונתונים, ברשתות המבוססות על פרוטוקול רשת האינטרנט.

מסמך שהועבר לרשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) העלה כי קרן הניהול של סורוס ומשפחתו (SFM) הגיעה לאחזקה של כ-41.6% מאיגרות החוב להמרה של אודיוקודס, הנמצאות כיום מרחק רב מחוץ לכסף. בכך הפך סורוס לבעל עניין בחברה, עם אחזקה של 6.4% מממניות החברה בדילול מלא. עם זאת, מאחר והמניה רחוקה היום בכ-170% ממחיר המימוש של האג"ח, בין השאר בשל אזהרת הרווח לרבעון הראשון של 2007, שפירסמה החברה לאחרונה - סורוס הוא למעשה קודם כל נושה ורק אחר כך בעל עניין.

בעסקה נוספת שנעשתה השבוע, הגדיל ויליגר צבי את אחזקותיו ביבואנית ומשווקת המזון, וילי פוד. הסקה שיקפה לוילי פוד שער של 219 שקל למניה, והיקף העסקה הכולל הסתכם ב-1.291 מיליון שקל. כתוצאה מהעסקה, גדלו אחזקותיו של ויליגר צבי ל-37.71%. בצד המוכרים הגדולים של השבוע, ביום א' נסגרה עסקה בחברת כמיפל, העוסקת בהפצה ומכירה, יבוא ושיווק של תרופות ומוצרים נוספים מתחום האביזרים והעזרים הרפואיים. גל איתן מכר לבית ההשקעות פריזמה 300 אלף מניות לפי שווי מניה של 77 שקל. היקף העסקה - 2.31 מיליון שקל. לאחר המכירה, שיעור החזקתו של איתן בהון המניות עומד על 48.36%, וכתוצאה מהמכירה, בית ההשקעות פריזמה הפך לבעל עניין בחברה כשברשותו 5.64% מהון המניות של כמיפל.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.