משפט: 9 חודשי מאסר על סחיטת הומוסקסואל חרדי

בית המשפט העליון קיבל את ערעור המדינה על קולת העונש שנגזר על נאשם בסחיטת בחור חרדי הומוסקסואל. הנאשם דרש ממנו 2,000 דולרים בתמורה לכך שלא יפרסם את נטיותיו ההומוסקסואליות
 | 
משפט: 9 חודשי מאסר על סחיטת הומוסקסואל חרדי
הפרשה החלה כאשר בחודש אוגוסט 2004 קבע הנאשם, אייל חבני פגישה עם המתלונן שהוא אדם חרדי. במהלך אותה פגישה דרש חבני מהמתלונן את המכשיר הסלולארי שלו ולאחר מכן דרש 5,000 שקל שיהיה רק מקדמה על חשבון מלוא הסכום שדרש – 2,000 דולר ארה"ב.

את הסכום דרש חבני על מנת שיימנע מלפרסם את נטייתו ההומוסקסואלית של המתלונן. חבני גם הדפיס תמונה של המתלונן הנושאת גם את שמו תוך אזהרה לציבור מפני "נוכל המסוכן לציבור... המפתה ילדים קטנים ומתחזה לאיש חשוב העוסק בחזרה בתשובה".

המתלונן נכנע חלקית לסחיטה ונתן לחבני 2,000 שקל ו-400 דולר ארה"ב והתחייב גם להשלים את יתרת הסכום הנדרש. בעובדות אלה הודה חבני והורשע.

בית משפט קמא, הטיל על חבני שישה חודשי עבודות שירות וכן 18 חודשי מאסר על תנאי. כמו כן, חויב חבני לפצות את המתלונן בסך של 10,000.


על ענישה זו ערערה המדינה. בית המשפט העליון קיבל את הערעור וקבע כי סחיטה היא עבירה שיש בה יסוד של שפלות לצד ההיבט הרכושי שבה. במקרה הנוכחי השפלות קשה במיוחד, בהתחשב בכך שהמתלונן הוא חרדי. פרסום מעין זה שבו איים חבני, יכול היה להרוס את חייו במחי יד. אין תימה בכך שהמתלונן נכנע חלקית ושילם. המודעה שהציג חבני, אכן עשתה את שלה.

התוצאה היא כי הערעור התקבל והוטלה על המשיב תקופת מאסר של תשעה חודשים. יתר חלקי גזר הדין נשארו בעינם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה