NDS: רוכשת את ספקית התוכנה ג'נגו ב-107 מ' ד'

העסקה כוללת 17 מיליון דולר נוספים המותנים בהשגת יעדים ב-12 החודשים שלאחר השלמת העסקה הצפויה ברבעון הראשון של 2007. ג’נגו תמשיך לפעול כחטיבה נפרדת בתוך NDS ותתמקד בשוק תוכנות שערי הגישה הביתיים
 | 
NDS: רוכשת את ספקית התוכנה ג'נגו ב-107 מ' ד'
קבוצת NDS ( אנ.די.אס ), ספקית פתרונות טכנולוגיים לטלוויזיה דיגיטלית בתשלום, הכריזה היום על רכישה של 100% מהון המניות של חברת ג'נגו ((Jungo Ltd) ספקית מובילה של תוכנה לשערי גישה בפס רחב (Residential Gateways), בסכום כולל של עד 107.5 מיליון דולר במזומן.

העסקה כוללת תשלום נוסף של 17 מיליון דולר המותנה בהשגת יעדים פיסקליים מסוימים בתקופה של 12 החודשים שלאחר השלמת העסקה. השלמת העסקה צפויה להתרחש ברבעון הקלנדרי הראשון של שנת 2007.

בין החידושים המרובים של ג’נגו נמנית OpenRG, פלטפורמת תוכנה מלאה לפריסה בהתקני רשת בבתים בעלי טלויזיה דיגיטלית ובמשרדים קטנים, כולל שערי גישה ביתיים רב-תכליתיים, נתבים ביתיים או נתבי משרדים קטנים, נקודות גישה אלחוטיות, נתבי כבלים/DSL ושערים לשיחות טלפון (VOIP).

חברות טלקומוניקציה מגבירות את קצב הפריסה של שערי גישה ביתיים בדרגת תחכום גדלה והולכת. שערי גישה אלה מתפקדים כנקודת הקצה הראשית לשירותים בבתי הלקוח ומשמשים לאספקת מגוון רחב של שירותי ערך מוסף, וביניהם העברת נתונים בפס רחב, IPTV, טלפוניה של קול על גבי האינטרנט (VoIP), טלפוניית וידאו וטלפוניה קווית/אלחוטית משולבת. שערי הגישה הביתיים והתוכנות המופעלות בהם פועלים כממשק בין רשת הפס הרחב לבין מכשירי הצריכה האלקטרוניים השונים המחוברים לרשת הביתית, וביניהם ממירי IPTV.

שער הגישה הביתי ממלא תפקיד מרכזי בשליטה באיכות ובניהול של השירותים השונים, כגון וידאו, העברת נתונים וטלפוניה. אספקת התוכנות הבסיסיות החשובות הן לשער הביתי והן לממיר תאפשר ל-NDS להציע פתרון ייחודי של וידאו משופר, ממוטב ומנוהל באמצעות שירותי פס רחב. בנוסף, שיתוף הפעולה בין שני ההתקנים ברשת הביתית יאיץ את ההפצה של שירותים מכונסים ומשוכללים כמו גישה למוסיקה, וידאו ותמונות דרך הממיר והרשת הביתית, ארכוב של תכנים דיגיטליים ב-DVR ושיחות ועידה בווידאו באמצעות VoIP.

חברת ג’נגו היא חברה רווחית הנהנית מצמיחה מהירה. בתשעת החודשים שהסתיימו ב-30 בספטמבר 2006 גדלו הכנסות החברה ביותר מ-100% ועמדו על 11.4 מיליון דולר.

במסגרת ההסכם, סוכם כי חלק מהתשלום הכולל יושקע בתנאים מסוימים בקידום מטרות חינוכיות בישראל.

לדברי ד"ר אייב פלד, נשיא ומנכ"ל NDS, "רכישת ג’נגו תציב את NDS בעמדה שתאפשר לה להיטיב לענות על הדרישה הגוברת בהתמדה של ספקי שירותי טלוויזיה בתשלום להציע ללקוחותיהם שירותי וידאו אמינים באמצעות פס רחב. אנו נלהבים ביותר לקראת איחוד הכוחות עם הצוות של ג’נגו כדי שנוכל לממש יחד את החזון המשותף שלנו הקשור באבטחה וקידום השימוש בתכנים בכל שעה ובכל מקום, באמצעות כל התקן. מובן שאנו רואים עצמנו מחויבים לשרת את כל לקוחות ג’נגו מרגע סגירת העסקה, ולסייע לצוות של ג’נגו להרחיב את מידת החדירה שלהם לשווקים בכל העולם."

חברת ג’נגו תמשיך לפעול כחטיבה נפרדת בתוך NDS בראשות צוות ההנהלה הקיים. כחטיבה, תתמקד פעילותה בשוק תוכנות שערי הגישה הביתיים, תוך שיתוף פעולה הדוק עם חטיבות עסקיות נוספות של NDS כדי להדק את הקשרים עם לקוחות פס רחב וכדי להציע פתרונות מקיפים חדשים וחדשניים כאחד.

לדברי עופר וילנסקי, מנכ"ל ג’נגו, "זוהי תקופה מרתקת בתחום הפס הרחב. שערי הגישה הביתיים מאפשרים לספק שידורי טלוויזיה, שירותי העברת נתונים, טלפוניה ומגוון רחב של שירותים חדשים באמצעות רשתות IP. ההתקשרות עם NDS תאפשר לשתי החברות להציע לציבור הצרכנים יישומים ושירותים חדשים וחדשניים כאחד. אנו שמחים ביותר על ההצטרפות ל-NDS ועל הביטחון שיוקנה ללקוחות המשתמשים במוצרים שלנו, שעכשיו יוכלו ליהנות מהגיבוי של חברה כה מבוססת וחדשנית. ההצלחה של ג’נגו התאפשרה הודות לצוות העובדים המוכשר שלנו, שהמומחיות שלו והיכולת שלו לעבודת צוות העניקה לנו את היכולת להגדיר את השוק הזה ולמלא בו תפקיד מנהיגותי".

לדברי ג'ואל פיש, מנהל Intel Capital/Israel, Digital Home Investments, המהווה אחת מבעלי המניות של ג’נגו כיום, "לאחר ההשקעה הראשונית שלנו ב-ג’נגו, שיתפו Intel ו-ג’נגו פעולה כדי להפיץ פתרונות מבוססי-Linux בשוק ה- Residential Gateway. הן ג’נגו והן Intel ממשיכות להפיק ערך אדיר מההתקשרות ארוכת הטווח הזו, ששירתה היטב את שני הצדדים בחמש השנים האחרונות. Intel Capital תמכה ב-ג’נגו בסבבי גיוס המימון שלה והיא שמחה לקראת מהלך הפיכתה של ג’נגו לחלק מ-NDS, חברה מעולה של-Intel קשרים הדוקים אתה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה