יובל בן זאב: דלק רכב צפויה לעוד רבעון משעמם

מעריך כי תחול ירידה של 10% במכירות רכבים ברבעון השלישי, שיעמיד את נתח השוק שלה על 22%. מעריך, העלאת שווי השימוש ברכבים תפגע בביקוש לרכבי ליסינג ולסנטימנט שלילי
 | 
יובל בן זאב: דלק רכב צפויה לעוד רבעון משעמם
לקראת פרסום דוחות דלק רכב שיפורסמו בעוד כשבועיים, מעריך האנליסט יובל בן זאב מבית ההשקעות כלל פיננסים בטוחה כי החברה צפויה לפרסם עוד דו"ח כספי "משעמם" אשר יכלול להערכתו בגובה של 70 מיליון שקל. עוד מעריך בן זאב כי החברה תכריז על חצי שנתי בשיעור של 5% - כ-100-150 מיליון שקל ותשמור על מעמדה כמובילת שוק עם נתח של 24% מתחילת השנה.

בבית ההשקעות מעריכים כי החברה תדווח על מכירת 9000 רכבים ברבעון השלישי אשר יניב לה הכנסות של 1 מיליארד שקל, לעומת 1.14 מיליארד ברבעון השלישי של 2005. ירידה של 10% במכירות נובעת להערכת בית ההשקעות מחולשה במכירות חודש יולי האחרון. ירידה זו תעמיד את דלק רכב עם נתח שוק של 22% ברבעו השלישי. בן זאב שולל את האפשרות שמדובר בשינוי מגמה בחברה.

שינויים בשער חליפין שקל/ין, עשויים לפגוע בריווחיות הגולמית של החברה, אך לדברי בן זאב תפוצה החברה בשורת הכנסות המימון.

בן זאב מוצא גם הזדמנויות בדלק רכב. להערכתו בשנת 2007 תשיק החברה מספר דגמים חדשים, ביניהם דגמים אשר צפויים לחדור לפלח שוק חדש - לדוגמא, פלח המכוניות הקטנות. בפלח זה צופה האנליסט מיצוי פוטנציאל לדגם יונדאי טוסון.

באשר לסיכונים שעומדים בפני החברה, מתייחס בן זאב לעדכון קבוצות השימוש. להערכתו ההפעשה לא תהיה כה גבוהה ועשויה להסתכם בסנטימנט שלילי נקודתי ובדחייה קלה של מכירות לרבעון הראשון של 2007. בהתייחסו להעלאת שווי השימוש ברכבים לצרכי מס, מעריך בן זאב כי המהלך צפוי להביא לפגיעה בביקוש לרכבי ליסינג ולסנטימנט שלילי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה