דלק נדל"ן תרכוש מרכז מסחרי בגרמניה ב-183 מ' ש'

חלקה דלק נדל"ן בעיסקה מגיע ל-40%. שותפה נוספת בעסקה היא דוראה (20%) שתשקיע ברכישה כ-7 מיליון אירו
 | 
דלק נדל"ן תרכוש מרכז מסחרי בגרמניה ב-183 מ' ש'
דלק נדל"ן, בניהולו של איליק רוז'נסקי, מרחיבה את פעילותה בשוק הנדל"ן הגרמני. החברה הודיעה היום (א'), כי חברת הבת בבעלות מלאה, דלק בלרון בינלאומי, יחד עם רוכשים נוספים, חתמה על הסכם לרכישת מרכז מסחרי בעיר גרוונבוך שבגרמניה, בתמורה לכ-183 מיליון שקל (כ-34.1 מיליון יורו).

חלקה של החברה (דלק נדל"ן) בעיסקה מגיע ל-40%. כמו כן לחברת הבת נתנה האופציה לרכישת 11% נוספים מהזכויות בנכס לפי השווי על פיו מתבצעת העסקה. שותפה נוספת בעסקה היא דוראה (20%) שתשקיע ברכישה כ-37.6 מיליון שקל.

דמי השכירות השנתיים נטו שמניב הנכס מסתכמים בכ-11.1 מיליון שקל (כ-2.07 מיליון יורו), והוא מושכר ברובו (87%) לחברת REAL, שהינה של ענקית הקמעונאות האירופאית Metro. חברת REAL, המשכירה את הנכס עד שנת 2025, מפעילה 329 היפרמרקטים ברחבי גרמניה, פולין, טורקיה ורוסיה. הכנסותיה השנתיות של REAL מסתכמות בכ- 10 מיליארד יורו והיא מעסיקה כ-43 אלף עובדים.

המרכז המסחרי הנרכש משתרע על פני שטח של כ-48 דונם, וכולל מבנה מרכזי הבנוי על קרקע בשטח של כ-12,500 מ"ר, תחנת דלק ומכון לשטיפת רכבים. כמו כן, בצמוד למרכז נמצא חניון פתוח בן 735 מקומות חניה, כך שסך השטח המושכר מסתכם בכ- 15,000 מ"ר. העיר גרוונבוך, בה ממוקם המרכז המסחרי, ממוקמת במרכז אזור הריין, שהוא האזור המאוכלס והעשיר ביותר בגרמניה. אזור הריין נמצא בקרבת הערים קלן ודיסלדורף.

לצורך מימון העסקה תועמד לרשות הרוכשים הלוואת Non Recourse בסך של כ-156 מיליון שקל (כ-29.07 מיליון יורו), בריבית קבועה, לזמן ארוך.

איליק רוז'נסקי, מנכ"ל דלק נדל"ן, אמר היום: "רכישת הנכס בגרמניה מהווה המשך יישום אסטרטגיית החברה להגדלת סל נכסיה המניבים במדינות יציבות, המושכרים לטווח ארוך לשוכרים איכותיים. לאחר הרווח הגבוה שבא לידי ביטוי בחודש יולי, עם מכירת 7 נכסי דויטשה טלקום בגרמניה תמורת כ-1.87 מיליארד שקל, אנו מעריכים כי גם בנכס הנוכחי קיים פוטנציאל השבחה רב".

דלק נדל"ן פועלת בימים אלה להנפקת הפעילות הבינלאומית בתחום הנדל"ן המניב, המרוכזת תחת חברת הבת, דלק בלרון בינלאומי, בבורסה הראשית של לונדון.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה