פורום ה-CFO לשר האוצר: כל משבר ומלחמה הוא הזדמנות

נגה קינן, יו"ר הפורום: "בממשלה הקודמת ידע האוצר לנצל את המשבר הכלכלי בו הייתה נתונה ישראל למנוף כלכלי. כך, ואפילו יותר מכך, ניתן לנצל כיום את המשבר ולהופכו ליתרון"
 | 
פורום ה-CFO לשר האוצר: כל משבר ומלחמה הוא הזדמנות
כל משבר, ומלחמה בכלל זה, הוא הזדמנות טובה לשידוד מערכות גורף. כך נטען היום בנייר עמדה של פורום ה-CFO שנשלח לשר האוצר. "בממשלה הקודמת ידע האוצר לנצל את המשבר הכלכלי בו הייתה נתונה ישראל למנוף כלכלי. כך, ואפילו יותר מכך, ניתן לנצל כיום את המשבר ולהופכו ליתרון" אומרת נגה קינן, יו"ר הפורום.

בפורום ה-CFO, המאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק, טוענים היום כי "יש להפריד בין מימון הוצאות המלחמה ובין המלחמה המתחייבת על המשך הצמיחה". בנייר העמדה שנשלח לשר האוצר נטען כי פתרונות של קיצוצים בתקציב המדינה והעלאת המיסים יתנו אמנם מענה למימון הוצאות המלחמה אך עלולים לגרום למיתון ולפגיעה קשה באטרקטיביות של המשק הישראלי בעיני משקיעים זרים, דווקא על רקע המלחמה ואי היציבות הביטחונית באזור.

בפורום, המאגד את הדרג המקצועי הבכיר ביותר בחברות בתחומי כלכלה, מימון וניהול משאבים, טוענים עוד כי קיצוץ בתקציב, ובוודאי קיצוץ רוחב לא ממוקד הוא אמצעי בעייתי, שכן, דווקא לאחר שחלק מהמשק היה משותק כ-5 שבועות, הקיצוץ יגביר את האבטלה ויפגע גם במפעלים בצפון שיפסידו הזמנות הקשורות בסקטור הממשלתי. "יש לנקוט כיום מדיניות מרחיבה ולא מצמצמת" אומרים בפורום. "צמיחתה של מדינה בעיתות מלחמה, מחייבת הקטנה מודגשת של המיסים, גם אם לתקופת ביניים, שמטרתה הגדלת הפעילות העסקית ומשיכת משקיעים".

"צמיחתה של מדינה בזמנים אלו מחייבת הגדלה ממוקדת של הוצאות הממשלה באותם תחומים ונושאים מקדמי צמיחה" נכתב בנייר העמדה.

לדברי נגה קינן, יו"ר הפורום, אסור לפגוע באמון המשק בממשלה ע"י שינוי לרעה במדיניות הכלכלית. "אמון המשק בתכניות הכלכלית ארוכות הטווח של הממשלה הוא קריטי ודווקא המצב הביטחוני מהווה הזדמנות נאותה לזרז את הרפורמות הממשלתיות" אומרת קינן.

בנייר העמדה נטען כי בכדי לממן את הוצאות המלחמה, בלא לפגוע בצמיחה, יש להשתמש בשלושה מקורות: ניצול הרזרבות, גיוס כספים ואת היתרה ע"י הגדלה מבוקרת של הגרעון. יש לזכור כי הגידול בפעילות הכלכלית שיבוא כתוצאה מהמלחמה (השלמת המלאים של אמל"ח שנוצל, תיקון נזקי המלחמה בעורף וכו'), יביא גידול בסכומי המס שיגבו.

לגבי מעמדה של ישראל בעולם, בפורום טוענים כי המלחמה הקטינה את האטרקטיביות של המדינה בעיני המשקיעים ולכן דווקא כעת יש "לכפר" על כך באמצעות הגדלת הטבות המס למשקיעים שייצרו צמיחה ומקומות עבודה.

"זהו הזמן לוודא שהמס המוטל על משקיעים, המרחיבים את השקעותיהם בישראל והתורמים להגדלת הצמיחה והתעסוקה, יגרום להשקעה בישראל להיות אטרקטיבית בהרבה מהשקעה באירלנד (עם 12.5% מס) או בסינגפור (עם מס 0 עד הבית)", אומרת קינן ומוסיפה "זהו הזמן להגדלת התמיכה בפרוייקטי מו"פ לרמה המתחרה במימון האירופי, דהיינו 50% מענק ללא תמלוגים".

זהו הזמן להפוך את "הכלה" – ישראל – ל"מיס עולם" נחשקת.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה