מעלות העניקה דירוג A+ לאג"ח של דלק נדל"ן

כלכלני מעלות ציינו בדו"ח הדירוג, בין היתר, כי "המיצוב העסקי של החברה גבוה בהרבה מהממוצע במשק הישראלי"
 | 
מעלות העניקה דירוג A+ לאג"ח של דלק נדל"ן
חברת מעלות הודיעה היום (ב'), כי היא מעניקה דירוג A+ לאיגרות החוב (סדרה ד') של חברת דלק נדלן, שבניהולו של איליק רוז'נסקי, המרכזת את עסקי הנדל"ן של קבוצת דלק.

כלכלני מעלות ציינו בדו"ח הדירוג, בין היתר, כי "המיצוב העסקי של החברה גבוה בהרבה מהממוצע במשק הישראלי". בין הגורמים למיצוב הגבוה של החברה, מציינים במעלות את השתייכותה של החברה לקבוצת דלק, כניסתו של בנק הפועלים כבעל מניות בחברה לצד קרן הפנסיה מבטחים, הפיזור הגיאוגרפי הגבוה של נכסי החברה, איתנותם הגבוהה השוכרים של נכסי החברה, והדירוג הגבוה (AAA) של השווקים בהם מקפידה החברה לפעול.

עוד ציינו במעלות, כי "הנהלת החברה נהנית ממקצועיות ומנסיון רב בתחום הפעילות העיקרי של החברה, ורמת הניהול והידע המקצועי גבוהים מהממוצע". לדברי מעלות, הקשרים העסקיים של החברה מניבים לה Deal Flow איכותי ואפשרויות מימון מגוונות.

"אסטרטגיית החברה לביצוע עיסקאות בחו"ל באמצעות רכישה של פחות מ-50% בחברות הנכס מאפשרת לחברה להגדיל את פיזור תיק הנכסים שלה, וכי פעילות החברה עם שותפים, לרבות שותפים מקומיים, מקטינה את הסיכון הטמון בעסקיה", הוסיפו.

את רווחיותה של דלק נדל"ן מגדירים במעלות כ"גבוהה מהממוצע בענף", וזאת בהתחשב בדמי השכירות שמניבים הנכסים בהשוואה לעלות הנכסים בספרים ולשווי השוק שלהם. במעלות ציינו עוד את נזילותה הגבוהה של דלק נדל"ן, המתבטאת בנכסים בלתי משועבדים בהיקף של כ-496 מיליון שקל".

איליק רוז'נסקי, מנכ"ל דלק נדל"ן, מסר: "הדירוג ישמש אותנו לצורך הגדלת סדרת איגרות החוב. בכוונתנו להגדיל את הסדרה ולנצל את תמורת הגיוס כדי להמשיך ולהעמיק את השקעותינו במדינות עם כלכלה יציבה, ולרכוש נכסים התואמים את האסטרטגיה שלנו, המתאפיינים במיקומים מרכזיים, שוכרים איכותיים וחוזי שכירות ארוכי טווח".

דלק נדל"ן, בניהולו של איליק רוז'נסקי, מרכזת את עסקי הנדל"ן של קבוצת דלק. החברה פועלת בשוק הבינלאומי באמצעות חברת הבת, דלק בלרון בינלאומי (DBI), ובשוק הישראלי על ידי חברת הבת, דנקנר השקעות. דלק בלרון בינלאומי (DBI) מחזיקה בנכסים מניבים בקנדה, בריטניה, גרמניה, שוויץ, פינלנד ובמדינות נוספות. החברה סיימה את הרבעון הראשון של שנת 2006 עם של כ-78 מיליון שקל. עלייה של 187% לעומת הרבעון המקביל ב-2005. DBI ממשיכה לפעול בימים אלה להנפקת מניותיה בבורסה הראשית של לונדון.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה