בעלי עניין: קרנות הנאמנות - המוכרות הבולטות השבוע

בצד הקונים: נוחי דנקנר, ממשיך להגדיל את אחזקותיו בקבוצת אי.די.בי אחזקות. משולם פרידמן רכש כ-9.5 אלף ממניות דוראה תמורת 55 אלף שקל
 | 
בעלי עניין: קרנות הנאמנות - המוכרות הבולטות השבוע
אנו ממשיכים לדווח לכם על עסקאות בולטות של בעלי עניין אשר בוצעו השבוע בשוק ההון הישראלי בצל המשך המלחמה בצפון. בצד של הקונים השבוע נציין כהרגלנו, את איש העסקים נוחי דנקנר שהמשיך להגדיל את אחזקותיו בקבוצת אי.די.בי אחזקות.

השבוע רכש נוחי דנקנר באמצעות חברת גנדן הולדינגס אשר נמצאת בשליטתו, כ-33 אלף מניות אידיבי אחזקות בהיקף של 3.3 מיליון שקל. נציין, כי לאחר הרכישה מסתכמות אחזקותיה של חברת גנדן הולדינגס באי.די.בי אחזקות בכ-49.42% מהונה של החברה.

גיל דנקנר, כן כן, מאותה משפחה ממש ובעל עניין בחברת דור כימקלים, רכש כ-102.3 אלף ממניות החברה בתמורה ל-526 אלף שקל, הקניה התבצעה לפי שער של 5.14 שקל

איש עסקים נוסף שרכש השבוע הינו משולם פרידמן, בעל עניין בחברת הנדל"ן דוראה, שבשליטת בצלאל איגר (63.15%). משולם רכש השבוע כ-9.5 אלף ממניות החברה, לפי שער של 5.84 שקל למניה כלומר סך הרכישה הינה 55.5 אלף שקל. נציין, כי הבעת האמון התבצעה יום לאחר שדוראה דיווחה לבורסה על מימוש אחזקותיה וזכויותיה ב-7 נכסים בגרמניה המושכרים לחברת התקשורת - דוייטשה טלקום.

אלפרד אקירוב רכש השבוע כ-1.7 אלף ממניות אלרוב בתמורה ל-118 אלף שקל. הרכישה התבצעה באמצעות חברת אקירוב אחזקות יום לאחר שחברת הבת של אלרוב - אלרוב נדל"ן הודיעה, כי חברת הבת PIH השלימה בהצלחה עסקה למכירת בנין משרדים בצרפת. רווח ההון הצפוי לחברה מהמכירה מוערך בכ-6 מיליון שקל, לאחר מס והוא יירשם בספרים עם השלמת העסקה, הצפויה עד אוקטובר 2006.

נזכיר, כי עסקה זו מצטרפת לעסקת מימוש נכס אחר בפברואר השנה, ברווח הון המוערך בסך כ-20 מיליון שקל, לאחר מס, אשר ירשם בספרים ברבעון השני של השנה. בנוסף, הודיעה החברה על ניהול מו"מ למכירת נכס שלישי בצרפת, אשר הרווח הצפוי בגינו מוערך בכ-21 מיליון שקל, לאחר מס.

את צד המכירות בשוק השבוע ייציגו קרנות הנאמנות, שגם הן כידוע בעלות עניין בחברות רבות בשוק. נציין בעניין זה, כי לאומי קרנות נאמנות מימשה השבוע כ-65 אלף ממניות חברת מטריקס, וכ-15 אלף מניות מחברת מדטכניקה. כלל קרנות נאמנות מכרה כ-50 אלף ממניות וורלד הולדינגס, וכ-60 אלף ממניות כלל תעשיות. קרן הנאמנות של אפסילון רכשה השבוע 30 אלף ממניות מכתשים אגן, לאחר שמכרה מתחילת החודש כ-330 אלף ממניות החברה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה