דלק נדל"ן מעמיקה את השקעותיה בגרמניה

מדובר על נכס רביעי שדלק בלרון רוכשת בגרמניה ב-3 חודשים. חלקה של דלק נדל"ן- 40% וחלקה של דוראה - 20%. הנכס מושכר במלואו לשתי חברות של אליאנס
 | 
דלק נדל"ן מעמיקה את השקעותיה בגרמניה
קבוצת דלק נדל"ן מעמיקה את השקעותיה בגרמניה. חברה בת זרה של דלק בלרון בינלאומי, שבשליטת דלק נדל"ן, הודיעה היום (ג'), כי היא שותפה בכ-40% ברכישת בניין משרדים בעיר פרנקפורט תמורת כ-730 מיליון שקל (129.6 מיליון יורו). מדובר על נכס רביעי במספר שדלק בלרון בינלאומי רוכשת בשוק הגרמני במהלך 3 החודשים האחרונים.

נציין, כי גם חברת הנדל"ן דוראה שבשליטת איגר בצלאל, הודיעה היום, כי חלקה בעסקה עומד על כ-20%. כאמור, חלקה של דוראה יעמוד על 26 מיליון אירו (146.3 מיליון שקל), כאשר כ-85% מסכום זה (22 מיליון אירו) ימומן על ידי בנק זר, בריבית שתעמוד בסביבות 5.3%. ושאר הסכום (4 מיליון אירו) ימומן מהונה העצמי של החברה. חלקה של החברה בדמי השכירות השנתיים יעמוד על 1.9 מיליון אירו (10.7 מיליון שקל) המשקף תשואה של 7.3% על הנכס.

הנכס הנרכש הינו בניין משרדים מפואר, הממוקם במרכז הפיננסי של פרנקפורט (Wesser Strasse), הנחשב לאחד מהאזורים האטרקטיביים והמבוקשים ביותר בגרמניה. הבניין משתרע על פני שטח של 23,900 מ"ר (כולל חניות) והוא מושכר במלואו לשתי חברות בנות של קונצרן הביטוח והפיננסים האירופאי, אליאנס (Allianz), הנחשב לאחד מהגופים הגדולים בעולם בענף הביטוח.

הנכס מושכר עד יוני 2013 תמורת דמי שכירות שנתיים נטו של כ-52 מיליון שקל (9.23 מיליון יורו). דמי השכירות צפויים לעלות בשיעור שנתי של 2%, בהתאם לעלייה הצפויה במדד המחירים לצרכן בגרמניה.

לצורך רכישת הנכס תועמד לזכות הרוכשים הלוואה בסך של כ-686 מיליון שקל (כ-121 מיליון יורו) לתקופה של 5 שנים בריבית קבועה בשיעור של כ-5.3%.

איליק רוז'נסקי, מנכ"ל דלק בלרון בינלאומי ודלק נדל"ן אמר היום: "אנו מעריכים, כי רמות המחירים הנוכחיות בגרמניה הן נוחות ויוכיחו את עצמן כנמוכות בטווח הארוך, במסגרת הערכות אלה ביצענו בשלושת החודשים האחרונים 4 עסקאות בגרמניה בהיקף כולל של כ-1.35 מיליארד שקל ובכוונתו להמשיך ולרכוש נכסים במדינה זו".

נזכיר, כי דלק בלרון דיווחה לא מכבר כי היא בוחנת אפשרויות שונות להנפקת מניותיה בבורסות בחו"ל, לרבות בבורסה של לונדון. החברה הרחיבה בשנת 2005 את מעגל המדינות בהן היא פועלת.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה