הנפט השלים 9 ימי ירידות רצופים ונכנס לטריטוריה של שוק דובי

תפוקות הנפט בסעודיה, רוסיה וארה"ב הוגדלו לפני כניסת הסנקציות על איראן לתוקף; בינתיים, בתי הזיקוק בסין ניצלו את הירידות לצבירת מלאי של נפט איראני
 |  (5)
הנפט השלים 9 ימי ירידות רצופים ונכנס לטריטוריה של שוק דובי

בתחילת חודש אוקטובר נסחר הנפט מסוג WTI ברמת שיא של 4 שנים, אולם מאז איבד יותר מ-20% מערכו, כאשר לאחר 9 ימי ירידות רצופים הגיע לרמת מחיר של כ-60.6 דולר לחבית ונכנס רשמית לטריטוריה של שוק דובי, זאת על רקע עלייה ניכרת בתפוקת הנפט הגולמי של היצרנים הגדולים לאחרונה, אשר הזינה חששות מפני היצע יתר בשוק. הפעם האחרונה בה נסחר מחיר הנפט ברמתו הנוכחית נרשמה בחודש מרץ השנה.
 

התפתחות מחיר הנפט מסוג WTI בשנה האחרונה

תפוקות הנפט בסעודיה, רוסיה וארה"ב הוגדלו לפני הטלת הסנקציות על ידי ארה"ב על משק האנרגיה האיראני, אשר היו צפויות לגרום למיתון אספקת הנפט העולמית. הסנקציות אכן החלו מוקדם יותר השבוע, אולם ארה"ב העניקה לשמונה מדינות הקלות זמניות - המאפשרות להן להמשיך לקנות נפט מאיראן.
בעוד החששות לגבי הסנקציות באיראן הביאו לעליית מחירי הנפט בעבר, המסחר באוקטובר שיקף את ציפיות המשקיעים כי הגידול בתפוקות של ערב הסעודית ורוסיה יקזז במידה רבה את השפעת "החביות האבודות" של איראן.
התפוקה של ערב הסעודית עלתה ל-10.67 מיליון חביות ביום באוקטובר, הרמה הגבוהה ביותר שנרשמה ב-30 השנים האחרונות, כאשר במקביל התפוקה של ארגון מדינות אופ"ק ירדה ב-30 אלף חביות לרמה של 33.04 מיליון חביות ביום. בנוסף, לפי סוכנות הידיעות בלומברג, גם תפוקות הנפט של רוסיה הגיעו באוקטובר לרמת שיא מאז פירוק ברית המועצות של כ-11.4 מיליון חביות ביום.
על פי הערכות בשוק, גל הירידות במחיר הנפט בחודש שעבר שימש את בתי הזיקוק הסיניים לצבירת מלאים בנפט איראני, רגע לפני שהסנקציות האמריקניות נכנסו לתוקף, כאשר על פי נתוני בלומברג משלוחי הנפט האיראניים לסין עלו באוקטובר לרמה של כ-741 אלף חביות ביום, הרמה הגבוהה ביותר שנרשמה השנה.

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  לכלכלה יציבה ומתוכננת חשוב מחיר דלק קבוע לתקופה ארוכה
  40$ זה COST+ 09/11/2018 14:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אפילו יותר חשוב ממחלקת אזרחות במשרד החינוך ו מחלקת אסטרטגיה באוצר ו רבנות בצבא והמכון לדמוקרטיה והמכון לביטחון..............
  סגור
 • 3.
  המוצר התחליפי-גז טבעי דחוס
  ארנון 09/11/2018 13:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נבנים מתקני ענק בארצות הברית ליצוא. מחיר הדחיסה ירד עקב שיפורים טכנולוגים
  סגור
 • סליחה, מחירי הגז בשמיים. (ל"ת)
  ארנון 10/11/2018 22:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מחיר הנפט יורד רק מסיבה אחת
  YL 09/11/2018 13:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אירן מוכרת מתחת למחיר בגלל סנקציות אמריקאיות אחת הנהנות ממלכת ארדואן בנוסף יש יצוא נפט מ תורקיה מתחת למחיר הרשמי*מניח ש גם בתי זיקוק קונים שם***בתום לב**
  סגור
 • 1.
  מה זה טריטוריה? משהו טרי? (ל"ת)
  אבשלום קור 09/11/2018 11:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור