מודי'ס מעלה את דירוג האשראי של איתקה משלילי ליציב

על פי מודי'ס, חידוש מסגרת המימון בהיקף של 300 מיליון דולר על ידי גיוס מקונסורציום של בנקים הוביל לכך שהחברה פרעה את האג"ח הקיימת מוקדם מהמתוכנן
 | 
יצחק תשובה, צילום: אלבטרוס, בוצ'צ'ו
חברת הדירוג מודי'ס העלתה את הדירוג לחברת איתקה, מקבוצת דלק, משלילי ליציב, וזאת לאור העלייה בתפוקה היומית מממוצע של 13,900 חביות ליום בשנת 2017 לממוצע של 15,500 חביות ליום מתחילת שנת 2018. 
על פי מודי'ס, חידוש מסגרת המימון בהיקף של 300 מיליון דולר על ידי גיוס מקונסורציום של בנקים הוביל לכך שהחברה פרעה את האג"ח הקיים מוקדם מהמתוכנן. בנוסף, איתקה תוכל להאריך את מועד פירעון מסגרות האשראי של החברה בארבע שנים נוספות ולבצע הרחבה של מסגרת האשראי ל-400 מיליון דולר.
איתקה הודיעה באוגוסט 2018 על רכישת החלקים של השותפות שלה באזור מאגר סטלה, כולל המתקן הצף המשמש להפקת נפט, כשעלות הרכישה עומדת על כ-200 מיליון שקל, כך שהיא תחזיק ב- 100% מהמתקן. רכישה זו צפויה להגדיל את חלקה של איתקה ושל דלק בתפוקת המאגרים והתוצאות יגדלו בהתאם.
במהלך יוני 2017 רכשה קבוצת דלק את כל מניות חברת הגז הטבעי איתקה, אשר פועלת באזור הים הצפוני. החברה מתמקדת בפיתוח מאגרים מוכחים, הפקת גז ונפט ותפעול מאגרים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה