אנרג'יאן חתמה על שני הסכמים נוספים לאספקת גז טבעי ממאגרי כריש ותנין

תספק גז טבעי ל"רמת נגב" ו-"אשדוד אנרגיה" למשך תקופה של 14 שנים לפחות
 |  (2)
אסדת גז קידוח תמר, צילום: אלבטרוס
התחרות על אספקת הגז בעיצומה. לאחר שהודיעה אתמול על הסכם ל-14 שנה עם תחנת הכח דוראד (לכתבה המלאה), מודיעה היום אנרג'יאן על חתימת שני הסכמים נוספים לאספקת גז טבעי מהמאגרים כריש ותנין וזאת עם החברות "רמת נגב אנרגיה" ו-"אשדוד אנרגיה" מקבוצת אדלטק. 
על פי הסכמי האספקה שנחתמו עם "רמת נגב" ו-"אשדוד אנרגיה", החברות ירכשו מאנרג'יאן גז טבעי בהיקף כולל של כ-2.65 BCM למשך תקופה של 14 שנים לפחות. החברות פועלות בתחומי המפעלים של חברת אדמה, כאשר רמת נגב אנרגיה בהספק 125 מגוואט פועלת באתר אדמה מכתשים שבנאות חובב ואשדוד אנרגיה בהספק 65 מגה וואט פועלת באתר אדמה אגן שבאזור התעשיה אשדוד.  התחנות מספקות חשמל לצרכני החצר וצרכנים נוספים, וכן מספקות קיטור, כמו גם שירותי תעשייה נוספים, למפעלים המארחים ולמפעלים הסמוכים.
יו"ר ומנכ"ל של אנרג'יאן נפט וגז, מר מתיוס ריגס: עד כה חתמה אנרג'אן הסכמים עם דליה, דוראד ואדלטק בהיקף כולל של עד 33 BCM שמשקפים הכנסות מובטחות בהיקף של כ-3 מיליארד דולר, ונתמכים בהסדר "Take or Pay" עבור כמות שנתית מינימלית. אנו ממשיכים לסגור את ההסכמים הנדרשים כמתוכנן וממשיכים לפעול בהתמדה להשגת אבני הדרך הנדרשות כדי להגיע להחלטה סופית לביצוע ההשקעה("FID")"
מרמת נגב ואשדוד אנרגיה נמסר כי: "הסכמי הגז שנחתמים היום מאפשרים את גיוון מקורות האספקה של הגז הטבעי לפרויקטים ותורמים למודל העסקי של החברות." 
אנרג'יאן היא חברה עצמאית מובילה בתחום ה-E&P המתמקדת באזור המזרחי של הים התיכון, כאשר היא מחזיקה שם בתשע רישיונותE&P , המקיפים את חופי ישראל, את יוון, את הים האדריאטי ואת צפון אפריקה.
אנרג'יאן היא המפיקה היחידה של נפט וגז ביוון, עם 35 שנות פעילות באזורים סביבתיים רגישים ומעסיקה 480 עובדים בתחומי הנפט והגז. החברה מחזיקה בעתודות של 2.4 TCF של גז טבעי (2C) בשדות כריש ותנין וכן 41 מיליון חביות (2P) ברישיון פרינוס, בצפון מזרח יוון. בכוונת החברה להגיש לממשלת ישראל תוכנית פיתוח לאישור לשדות כריש ותנין עד אמצע שנת 2017, במטרה להשתמש ב-FPSO ולהזרים גז בשנת 2020.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לקנות בכל הכוח דלק קידוחים וקבוצה (ל"ת)
  קובי 31/10/2017 22:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  ליויתן יחתום כנראה עם הגדולה בחשמל וכריש כמעט גמר הסחור
  לביחל 31/10/2017 11:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ליויתן
  סגור