התחרות בעיצומה: דוראד תרכוש גז מאנרג'יאן למשך 14 שנה

ארז חלפון, יו"ר קצא"א ודוראד: "ההסכם סולל את הדרך לפירוק המונופול ופתיחת התחרות במשק הגז הישראלי"
 |  (2)
התחרות נמשכת
תחנת הכח דוראד, בראשות היו"ר ארז חלפון, חתמה הבוקר על הסכם לרכישת גז טבעי ממאגרי הגז כריש ותנין, הנמצאים בבעלות חברת אנרג'יאן היוונית. העסקה תכלול אספקה של כ-6 BCM גז טבעי למשך 14 שנה ומוערכת במיליארדי דולרים, כאשר מועד תחילת ההסכם יחל עם תחילת מועד תחילת הזרמת הגז מ"כריש" ו"תנין".
ארז חלפון, יו"ר קצא"א ודוראד: "ההסכם מאזן בין הצורך בוודאות ואמינות באספקה לצד מחיר נמוך ואטרקטיבי. ההסכם עם אנרג'יאן יאפשר לדוראד להיערך לקראת הרחבת כושר הייצור של התחנה (דוראד ב') וקידום פיילוט מכירת החשמל לצרכנים הפרטיים באזור אשקלון ועוטף עזה. ההסכם סולל את הדרך לפירוק המונופול ופתיחת התחרות במשק הגז ויצירת ביטחון אנרגטי לתושבי ישראל."
מתיוס ריגס, יו"ר ומנכ"ל אנרג'יאן נפט וגז: "אנו שמחים על ההתקדמות המהירה של החברה בדרך לסגירת הסכמי אספקת גז נוספים בסקטור הפרטי בישראל שנהנה מיתרון המחיר התחרותי שהחברה מציעה כיום. החברות שהסכימו לרכוש גז טבעי ממאגרי כריש ותנין ייהנו מחיזוק מעמדן בשוק המקומי ויבטיחו לעצמן אנרגיה בעלות מוזלת בעתיד.״
אלי אסולין, מנכ"ל דוראד: "ההסכם החשוב יאפשר לדוראד, מחלוצות ייצור החשמל הפרטי, להרחיב את פעילותה בתחום האנרגיה תוך ייעול המשאבים והבטחת יתירות אנרגטית לאורך זמן. אנו מברכים על השותפות החדשה עם אנרג'יאן ובטוחים כי דרכנו המשותפת תביא לשגשוג והתפתחות הדדית."
דוראד, אשר החלה בהפעלה המסחרית בשנת 2014, נמצאת בבעלות "קצא"א" (37.5%), "זורלו אנרגיה" (25%), "דורי  אנרגיה" (18.75%) ו- "אדלקום" (18.75%). בין לקוחותיה של דוראד: אסם, שטראוס, בנק הפועלים, מקורות ומשרד הביטחון. בהמשך מתעתדת דוראד להקים תחנת כח נוספת - "דוראד ב'", הצפויה לקום בשטחה של התחנה הקיימת, ולייצר חשמל בהיקף של 650 MW. עם הקמת דוראד ב', תספק דוראד למשק הישראלי למעלה מ-10% מצריכת החשמל הכוללת.
חברת אנרג'יאן היוונית, רכשה בשנה שעברה את מאגרי הגז כריש ותנין מידי יצחק תשובה בעלות של כ-149 מיליון דולר, כאשר בחודש מאי דווח על הסכם שחתמה החברה עם תחנת הכח החדשה של דליה אנרגיה ל-15 שנה. החברה היתה פעילה בענף הגז בים הישראלי בעבר, כאשר בשנת 2014 נכנסה כחברת הקידוחים ברישיונות החיפוש שרה ומירה, שבהם החזיקו הכשרה אנרגיה ומודיעין. 
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  קניה וירטואלית עדיין אין גז (ל"ת)
  הזועם 30/10/2017 15:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  דוראד יופי תשובה תמלוגים דוידנדים (ל"ת)
  kobes 30/10/2017 14:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור