הזרמת הגז ממאגר 'תמר' תחודש מחר בבוקר

זאת לאחר שבמהלך היום יושלם תיקון התקלה באסדה. בחמישי צפויה האספקה לעמוד על הכמות הרגילה המסופקת למשק
 |  (3)
אסדת גז קידוח תמר, צילום: אלבטרוס
משרד האנרגיה הודיע היום כי הזרמת הגז הטבעי ממאגר תמר צפויה להתחדש מחר בבוקר, זאת לאחר שבמהלך היום יושלם תיקון התקלה באסדה. בשלב הראשון, תוזרם 50% מהכמות  הרגילה. במקביל, עבודות התחזוקה שהיו מתוכננות מראש באסדה, ממשיכות וצפויות להסתיים ביום חמישי בבוקר. כך שבחמישי צפויה האספקה לעמוד על הכמות הרגילה המסופקת למשק.
בשבוע הבא תימשכנה עבודות התחזוקה שתוכננו מראש והאספקה תרד שוב ל-50% מהכמות הרגילה. בראש השנה דיווח משרד האנרגיה על תקלה שהתגלתה במהלך עבודות מתוכננות ויזומות לטיפול ושדרוג פלטפורמת תמר. השותפויות דיווחו על סדק שהתגלה בצינור האספקה וכי מדובר בתקלה לא מהותית. עם זאת, התקלה הביאה להפסקת אספקת הגז לשוק המקומי ומעבר לשימוש בפחם. מקרה זה הוא הוכחה למצב הבעייתי בו מצוי משק האנרגיה בישראל, כאשר 60 אחוזים מהמשק נסמכים על צינור גז אחד וללא יתירות. צריך לדייק ולומר כי הפעם מדובר בתקלה באסדה עצמה ולא בצינור ההולכה הבודד מהמאגר לחופי ישראל. 
משותפות תמר נמסר: "צוות המבצעים של נובל אנרג׳י הנמצא על גבי אסדת תמר, בשיתוף צוות נובל בישראל ובארה״ב ויתר שותפות תמר, נערכים להשלים את העבודות לתיקון התקלה שנתגלתה לפני חמישה ימים. הפעולות לחידוש אספקת הגז מהמאגר מתנהלות לשביעות רצון הגורמים ההנדסיים והטכניים, עומדות בלוח הזמנים שנקבע מראש ומתואמות עם כלל הגורמים הרלוונטיים בממשלה. בשותפות מעריכים שאם כלל הבדיקות ההנדסיות והבטיחותיות יעברו כשורה ולא יהיו עיכובים בלתי צפויים, הלילה יחל לזרום גז בצינור, ואספקת הגז ללקוחות תחודש לפנות בוקר".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לוויתן
  דניאל 26/09/2017 12:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חייבים ממש חייבים להזרים גז מלוויתן כמה שיותר מהר אין זמן להמתין יותר הנה התקלה בתמר גרמה לנזקים למשק שזקוק לגז באופן דחוף ביותר וזה רק במצב רגוע ונוכחי מה יקרה במצה חירום אז גם יגידו תקלה סליחה אין אלטרנטיבה ונעבור לפחם וכו אז צריך לאלתר אלטרנטיבה באופן מיידי ולקדוח ולהפעיל את לוויתן כולו למען מניעת תקלות כאלו ואחרות בייחוד בזמן חירום ויודע זאת כל מנהיג באיזור שעצירת הגז מהאסדה בים [מתמר] זה יפגע אנושות במשק הישראלי ובתעשיה הביטחונית בעיקר היום מאגר תטיס ריק ואין מאגר נוסף חוץ מתמר אז לתשומת לב משרד האנרגיה נא לפעול מיידית בנושא
  סגור
 • 2.
  שנים
  בעוד כ2 26/09/2017 11:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תתחיל ההזרמה מ לויתן כ12 מליארד מטר מעוקב לשנה כך שיהיו שני מקורות אסדת תמר ואסדת לויתן כל אסדה תגבה את השניה במקרה תקלה .
  סגור
 • 1.
  כתבה חיובית ראשונה של הכתב גיא בן סימון
  הכתום 26/09/2017 11:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ה ל ל ו י ה
  סגור