אנרג'י טקסס ויוסי לוי השלימו את רכישת הזכויות בזרח - מחליפים את שם השותפות ונערכים לגיוס הון

 |  (2)
יוסי לוי, צילום: Bizportal
חברת אנרג'י טקסס (Energy Texas) ומרום אנרגיה שבשליטת יוסי לוי, שכיהן כמנכ"ל ישראמקו, נפטא ושמן, דיווחו היום (ה') על השלמת העסקה לרכישת 100% ממניות השותף הכללי בשותפות זרח מידי גוליבר אנרג'י, שבשליטת יאיר קרני ורמי קרמין. השותפות הצפויה לשנות שמה ל'פטרוטקס'. אנרג'י טקסס ויוסי לוי יחזיקו בהתאמה בכ-80% ו-10% מהון המניות של השותף הכללי, עו"ד יעקב כץ יחזיק ביתר (10%).
מייסדיה של אנרג'י טקסס, שהתאגדה בטקסס, הם קולין סינקלייר, קן סטנלי, דאג סמית וכריס תומסון - בכירים לשעבר בחברת נובל אנרג’י האחראית על התגליות מארי-B, תמר, לוויתן ואפרודיטה. 
השותפות נערכת לגיוס הון על מנת לרכוש זכויות שבבעלותה של אנרג'י טקסס בשני פרויקטים לחיפושי נפט וגז בלואיזיאנה ובפרויקט נוסף במיסיסיפי, ארה"ב. בנוסף, אנרג'י טקסס מנהלת מו"מ לרכישת עד 49.9% מהזכויות בפרויקט Baxterville במיסיסיפי, אשר עלות הרכישה בו נאמדת ב-23 מיליון דולר. בנוסף, זיהתה אנרגיה טקסס פרוספקטים נוספים לקדיחה בדרום ארה"ב, שבכוונתה להציע לשותפות זרח.
אנרגי' טקסס ומרום מתכוונות לבחון במשותף הזדמנויות חיפוש ופיתוח נוספות בארה"ב, בעיקר ביבשה, באיזורים בעלי תשתית הולכה של נפט וגז ,בפרויקטים הנמצאים בשלב שלפני קדיחה, ובמקרה של תגלית במינימום השקעות בפיתוח, כך שמיד לאחר הקדיחה ניתן יהיה לקבל תזרים מזומנים לאורך זמן. בדרך זו מאמינות אנרגיה טקסס ומרום ניתן יהיה לספק למשקיעים בשותפות זרח תיק מגוון של פרויקטים איכותיים בעלי דרגות שונות של סיכון. ובכך תוכל שותפות זרח לצמצם באופן מהותי את הסיכונים הכרוכים בתכנית קידוחי חיפוש ולהגדיל את הסבירות להצלחת ההשקעות בתחום.
בנוסף להזדמנויות בארה"ב, מאמינות אנרגיה טקסס ומרום שיוכלו להוסיף ערך לשני הרישיונות בישראל המוחזקים כיום על ידי השותפות. בשני הרישיונות הללו יש בארות אשר הפיקו נפט בעבר בשיעורי תפוקה שוליים, או לא כלכליים. הכוונה של החברות היא לשפר את הערך של רישיונות אלה באמצעות ניתוח מקיף של הנתונים ההיסטוריים, וניצול של טכנולוגיות קידוח והשלמה חדישות, שיביאו להפקה כלכלית מבארות אלה.
 
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  האיש הזה פסול. ראש וראשונה אל תתנו לו אגורה שחוקה (ל"ת)
  פול 31/08/2017 17:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  יפה איזה שינוי בחברה הכושלת
  דן 31/08/2017 12:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אולי עוד יצא מהם משהו
  סגור