נאוויטס פטרוליום: ירידה של 105 מיליון דולר בעלות פיתוח תגלית הענק באקסקין

 | 
גדעון תדמור, צילום: יח"צ
שותפות הגז-נפט נאוויטס פטרוליום ממשיכה לפיתוח תגלית הנפט הענקית 'בקסקין' (Buckskin), שמכילה 486 מיליון חביות (BOE) במפרץ מקסיקו, ארה"ב. הבוקר מדווחת נאוויטס, יחד עם שותפתה לפרויקט והמפעילה המנוסה LLOG Exploration, על עדכון בהערכת עלות תכנית פיתוח ל-592 מיליון דולר - ירידה משמעותית של 105 מיליון דולר מתקציב הפיתוח שעומד על 697 מיליון דולר.
נאוויטס השלימה במהלך חודש יולי הנפקה של שתי סדרות אג"ח בדירוג A- של מעלות S&P בהיקף כולל של 131 מיליון דולר (472 מיליון שקל), לצורך העמדת חלקה (5%) ושל LLO  13.7% בעלות הפיתוח של שלב 1א' בפרויקט בקסקין. חלקן של נאוויטס ו-LLOG בתקציב הפיתוח עומד על כ-130 מיליון דולר, אך לאחר הירידה בהערכת עלות הפיתוח, חלקן של נאוויטס  ו-LLOG בעלויות המוערכות יעמוד על 111 מיליון דולר, ירידה של 19 מיליון דולר.
על פי תכנית הפיתוח המעודכנת, המאגר יתחיל להפיק כבר במחצית השנייה של שנת 2019. החיסכון בעלויות הפיתוח מקטין את הסיכון בפרויקט ומשפר את התשואה הפוטנציאלית על ההשקעה בו.
לדברי יו"ר נאוויטס פטרוליום, גדעון תדמור: "פיתוח פרויקט בקסקין ממשיך להתקדם בתנאים מצוינים שממחישים את חלון ההזדמנויות הייחודי במפרץ מקסיקו בארה"ב. הירידה בהערכת עלויות הפיתוח של הפרויקט היא פועל יוצא של התנאים השוררים כיום בשוק האנרגיה בשילוב עם אופטימיזציה של תכנית הפיתוח תוך שימוש בתשתיות קיימות במפרץ מקסיקו".
שותפות הגז-נפט נאוויטס פטרוליום היא שותפות אנרגיה המתמחה באיתור ופיתוח נכסי נפט וגז בצפון אמריקה – באזור מפרץ מקסיקו, ארה"ב ובקנדה. השותפות מחזיקה ב-11 נכסים במפרץ מקסיקו, ארה"ב, בעלי פוטנציאל כולל של 194 מיליון חביות (BOE) המתאפיינים בעלות נמוכה ובסיכון נמוך יחסית, וכן ב-5% מהזכויות בתגלית בקסקין. כמו כן, לשותפות זכויות ברישיון אקספלורציה 'בלוק 7' במזרח קנדה, בו היא שותפה יחד עם קבוצת דלק.
LLOG Exploration מפעילת פרויקט באקסקין ושותפתה של נאוויטס היא מחברות האנרגיה המובילות בארה"ב, לה התמחות וניסיון של עשרות שנות בפעילות במפרץ מקסיקו, ארה"ב. LLOG ביצעה משנת 2002 למעלה מ-350 קידוחים ימיים, והיא אחת המפיקות הגדולות במים העמוקים של מפרץ מקסיקו. LLOG גם זכתה השנה בפרס מטעם ה-Offshore Technology Conference על הישגים יוצאי דופן, "העלויות, משך הזמן מהתגלית עד להפקה, התנהלות בטיחותית, אמינות ועמידה בדרישות הרגולציה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה